Hakkımda suç duyurusu yapılmıs mi nasıl anlarım?

Arkadaşlar sevgilimin eski kız arkadaşı ona küfür ettiğim gerekçesiyle beni şikayet etmiş. Ben küfür felan etmedim muhattap bile olmadım ama kız küfür etti bana şikayet ettim savcı takipsizlik verdi diye elinde belge var. bu belgenin doğruluğunu nerden teyit edebilirim. Aynı şehirde yaşamıyoruz. Sözde whatsaptan. Küfür etmişim felan. Ne diyosunuz bu işe?

Güncellemeler:
Dava açılmamıs savcı takipsizlik vermiş sözde. Kızın elinde öyle bir belge var ama ben gerçek olmadığını düşünüyorum sevgilimle aramizi bozmak icin Salliyo. Salladigini kanıtlamam lazım. Nasıl sorustururuz bunu. E devlette adıma açılan dava varsa görünüyor ben şikayet var mi görmek istiyorum. Takipsizlik kararı verilen şikayeti nasıl görcem?

0|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• Eğerer gerçekten suç duyurusu varsa ve takipsiz değilse zaten görürsün e devlette. Savcılık soruşturma dosyası olarak bir dosya olur. Yoksa sıkıntı yapacak birşey yok. İleride de açılacak olursa zaten sana tebligat tebliğ edilmek zorunda. Kapalı dosyayı göremiyorsun sanırım e devlette. Ayrıca telefonla da savcılık doayasında bilgi vermezler normalde ama kapalıysa belki söylerler. Numarayı bulup arayabilirsin..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• E devlette görülür ki savcılık bir karar verdiği taktirde sana da bilgilendirme yapılıyor posta ile ki seni savcılık arıyor en basit ifade için

0|0
    0|0
    • E devlette dava açılırsa çıkıyor. Dava açılmamıs savcilik eylem suç unsuru oluşturmamis diye karar vermiş.. ifadeye bile cagirilmadim. Kızin derdi sevgilimle aramizi bozmak. Bozdu da yalan yanlış yazmis hep

• Aptal azcik ama kız sahte belge düzenlemiş anladığım kadarıyla bir işler donuyo da ne işi anlamadim

• böyle bir olaydan dolayı seninle arasını bozduğuna göre bir sıkıntı olduğu belli

Erkekler Ne Diyor 14

• Savcı takipsizlik verdi ise dava açılmamış demektir kaldı ki hakaret suçlarında net delil olması gerekiyor ama whatsapp falan gibi. Arayıp küfür etsen bu delil sayilmiyor ayrica karsidaki kiside bu belge olması bir şeyi değiştirmez ki suçsuz olduğunu gösteren belge ile seni niye tehtit ediyor anlamadim

0|0
    0|0
    • Ben kıza bisey yazmadım etmedim muhattap olmadım. Kizin elindeki belgede ben kıza yazmışım hakaret etmisim ama yaptığım suç teşkil etmiyormus o yüzden dava açılmamıs. Ama sevgilim diyor ki sen niye yazdın muhattap oldun diye bana kiziyor. Yazmadigimi konusmadigimi söylüyorum ama inanmıyor çünkü kızın elinde suç unsuru yoksa bile yazdığıma dair belge var. Ama ben yazmadım numarasını bile bilmiyorum.

• Simdi ben gibi seni şikayet etsem whatsapptan bana... dedi dersem bu savciliga gider ve savcılık da bana benim ifademin yazılı olduğu ve takipsizlik kararını gönderir yani kızın elindeki kağıtta yazan kızın kendi ifadesi senin sevgilin biraz beyin yoksunu sanırım ki bunu anlayamıyor ya da ayrılmak için bahane üretiyor

• O belge zaten resmi bir belge doğruluğunu araştırmana gerek yok o yüzden.. aksi bir durum olsaydı gelen kağıtda mahkeme tarihi yazardı 😊

0|0
    0|0
  • boş konuşuyor. aldırma..

0|0
    0|0
  • E devlet uzerinden mudahil oldugum davalara bakabilirsin

1|0
    0|0
  • e devletten bakılabilir

0|0
    0|0
  • eskiden erkekler kızlar için kanlı bıçaklı olurdu şimdi tam tersi.. vay be.. ne ilginç oldu dünya.. savcılara da yazık.. böyle saçmalıklarıyla uğraşıyorlar saçma insanların

0|0
    0|0
  • Takipsizlik verildi diyorsa zaten bir cacık çıkmamış çıkmayacak da demektir

0|0
    0|0
  • 11880
    Sekseen seksen

0|0
    0|0
  • e devletten bak

0|0
    0|0