Babam yok diye sevgilinin annesi tarafından aşağılandım. Ne yapmalıyım?

24 yaşındayım, 16 yaşındayken babamı kaybettim. Annem, ben ve erkek kardeşim birlikte yaşıyoruz.
Üniversitede tanıştığım ve 5 yıllık sevgilim olan adamdan geçen ay evlilik teklifi aldım. Kabul ettim tabii. Ama ailesine bahsetmemiş benden. Dün annesi, o ve ben bir kafede buluştuk. Böyle küçük bir tanışma gibi. Babamın durumunu kendisi biliyor ama annesine anlatmamış o. Annesi duyunca rahatsız oldu. İmalı laflar söyledi. Sözü babası olmayan kızın, kocasını olmayan kadının kötü işlere bulaşacağına getirmeye çalıştı. Bir şey diyemedim tabii. Sevgilime baktım, o da anlayıp üzüldü ama bir şey demedi. Ben de kalktım masadan, gittim. Konuşmuyorum o andan beri sevgilimle, açmıyorum telefonu da. Kimseye bir şey anlatamadım üzülmesinler diye.

Sevdiğim adamın annesinin bana *rospu muamelesi yapmasına mı üzüleyim, sevdiğim adamın beni savunmamasına mı?

Ne yapacağımı bilmiyorum. Siz olsanız ne yapardınız? Ciddi cevaplarınızı bekliyorum. Koskoca bir 5 yıl var üstelik.

1|2
41|49

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bende yurtta büyüdüm iste annesiyle taniscaktim sen aile nedir bilmezsin dedi nasip bisey olduğunu bile bilmiyorsun dedi parayla ilişki bile yasamizsindir parasizliktan falan dedi çıkip gitmiştim evinden oyle işte var böyle insanlar cok aglamistim ben o gün sevgilim gelmisti yanima benimki seninki gibi susmadi tabi ama soyledikleri koyuyor insana degmez uzulme sevgilin anlar hatasini gelir yanina tekrar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 48

• Bu nasil bir kibirdir? Onlar kim oluyorda sen ve anneni dolayli yoldan bile olsa ithamlarda bulunabiliyor... Ayrica bir erkek ailesine kiz arkadasi oldugunu soylemekten cekinmez 5 yil once veya iliskiye başladıktan 1 yil sonra niye soylememis gercekten ilginc.. Oglu da peze.. venkmis demekki..

2|0
    0|0
  • Bende babami kaybettim benimde ablam ve kizkardesim var cok sukur ahlakimizdan olmadik. Sevgilinin annesi denen kadin stv filmlerindeki kaynanalar gibidir kesin, herturlu giybet fesatlik falan vardir kesin. Yani barisip evlensenizde hayati zehir eder sana buyuk olasilikla

2|0
    0|0
  • Sonraki 70 yılını kurtar

1|0
    0|0
  • 5 yılını heba et ki geri kalan yılların çöp olmasın.. Umarım anlamışsındır ;)

4|0
    0|0
  • Sevgilin böyle bir durumda annene 2 çift laf edip seninde elinden tutup kalkması lazımdı o masadan. O nasıl bir annedir öyle. İnsanda azıcık merhamet olur bee.

1|0
    0|0
  • böyle kötü birinin evladı nasıl acaba... Genelde çocukları da farklı olmuyor da...
    Neden mi? Yanında evleneceği kişi aşağılanıyor, DOĞRU olanı savunacağına YANLIŞI yani anasını savunuyor. sessiz kalmak annesini onaylamaktır...
    bizim ailede de benzer şeyler oldu, evlilikten sonra durumlar saçma salak bir hal alıyor...

0|0
    0|0
  • Halk arasındaki bir şehir efsanesi o annesi ya da babası olmadan büyüyen kızlar sağlam ayakkabı değil diye söylenir. Otorite boşluğundan sapıtan çok fazla kız var ama bu senin iyi bir insan olacağın gerçeğini değiştirmez. Sevgilin ailesiyle konuşup seni tanımalarını sağlamalı. Ayrıca ailesiyle tanıştırmadan evlilik teklif etmesi de garip olmuş.

0|0
    0|0
  • Ne canım insanlar var ulan şu dünyada be. Ne olmuş baban vefat etti ise?
    Bunda senin ne suçun var?

Yapacağın şey gayet açık.
    5 yıllık geçmişe tükürüp yoluna bakmak.
    Aptal kadinin geri zekâlı oğlu olur işte.
    Ağzını açıp ne biçim konuşuyorsun sen diyemediyse, evlilik teklif ettiği kızı ailesine anlatamadiysa... Ondan bir cacık olmaz. Eş de olmaz. Çocuklarına baba hiç olmaz...

0|0
    0|0
  • Üzülüyorum sana değil yaptigin fedakarliklara gecirdigin vakitlere verdigin degere ama unutmalisim daha güçlü olmak için ders cikarip yeniden kalkmalisin basin saolsun baban seninle gurur duyardi ordan dik bir sekilde ayrildigi için dostum seni seviyorum bir seye ihtiyacin olursa cekinme

0|0
    0|0
  • Okuyunca üzüldüm gerçekten kalkıp gitmekle iyi yapmışsın sevgilin için diyeceğim bir şey yok günahını da alma hemen adamın da annesi aslında ama buluşmadan önce ben olmasam anneme söylerdim anne bak kız babasını kaybetmiş o konulara hiç girme sadece tanış yorumunu evde yaparsın derdim yani ayıptır gerçekten üzüldüm şu an. Biraz ortalık durulsun da sevgilini bir dinle açıklama yapsın kestirip atma bence.

0|0
    0|0
  • Senin elinden tutup anne bu benim esim olucak kadin sozlerine dikkat et onu kiriyorsun diyebilirdi... ama o korkaklik yapip iki arada bir derede kalmis... ben anlamam vallahi sevdigim kadina oz babami dahi boyle konusturtmam... ciddi bir ozur dilenmesi lazim senden

0|0
    0|0
  • Daha şimdiden boyleyse ve sevgilin seni savunmadiysa işin iş hem 5 yildir cikiyorsunuz madem aikesine nasıl bahsetmemis kiz bunu yapsa anlicsm da erkek niye saklar böyle birşeyi valla bnce iyi düşün evlilik konusubu bazen tek bir olay bile gelecek hakkinda insana ip ucu verebiliyor

0|0
    0|0
  • hat sende ciddi düşünen arkadaşın seni onun yanına değil onu senin ailene getirecekti hata iki kadın cahil arkadaşın ile konuş ama o kadının düşüncesi değişmez

0|0
    0|0
  • Sevgilin zayıf karakterli mi? Veya annesine fazla mi düşkün? O çocukla yola devam etmenin yanlış olduğunu dusunuyorum. Adam dediğin sevdiğini, özellikle de kadını olacak olduğu insani sonuna kadar koruyup kollaması gerekir. Bu gibi durumlarda annesine karşı bile olsa savunması gerekirdi. Sevgilin hakkında ki dusuncem bu. Eğer evlenirsen o kayinvaliden olacak kadın hakkında ki dusuncem ise zihniyetsizin teki oldugu.

0|0
    0|0
  • adamın o ortamda bir şey söylememesi daha doğru olmuş yoksa aranızda derin yaralar açılırdı adamla iletişimini kesmen hata annen yaptığı terbiyesizlik bunu aşarsınız abartmadan aklı selimle hareket etmeyi deneyin

0|0
    0|0
    • Kadın üstü kapalı *rospu dedi, bir kelime etmesi gerekmez miydi?

• @doanylmz ikimizinde yanılma payı olabilir benim görüşüm bu yönde

• Benim de o yönde işte kardeş

• Benim annem böyle bir şey yapmazdı ancak yapsaydı yaptığı şeyin yanlış olduğunu belirtirdim. Ayrıca akrabalarım genelde sivri dilli olduğumu söyler. O nedenle laf edemezlerdi açıkçası. :)

0|0
    0|0
  • gerçekten üzücü bir durum ama sen sadece ALLAH'a havale et ve sabır edip unutup hayatına devam etmeye çalışacaksın

0|0
    0|0
  • dervişin fikri neyse zikride o dur.. demek ki o kadın öyle biri herkesi kendi gibi görüyor.. bırak o çocuktanda anasından da kurtul..

0|0
    0|0
  • Ayrıl

0|0
    0|0
  • Görmüş oldun şimdiden ileride neler olabileceğini.

0|0
    0|0
  • Anasının çocuğu olduğu nasıl da belli ! Allahın bir lütfü sana bence, daha yolun başındayken gösterdi sana. Sevgiline gelince adam olsaydı annesini sustururdu o anda ! Bu durumun izah edilecek hiç bir tarafı yok sevgilin açısından.

0|0
    0|0
  • boş ver aldırma vur git tekmeyi

0|0
    0|0
  • Valla çok zor bir durum Allah sana sabır versin. Sevdiğin çocuk aile içinde ağırlığı olmayan bir çocuk olabilir en azından sevdiği kızı kabullendirebilmeli. Bence annesi senide istemiyo zararın neresinden dönersen kardır deyip ömrünün geri kalanına odaklan

0|0
    0|0
  • Kusura bakma sevgilinin annesi değişikmiş seni savunmayan evlilik teklif eden sevgilin açık ve net idiot sana bu muameleyi yaptıran ilerde neler, yol ver gitsin

0|0
    0|0
  • Orada bir şey diyemediysen burada demenin ne anlamı var? 5 yıldır annesini ilk kez görmen inandırıcı değil. Annenin ilk kez gördüğü, üstelik oğlunun sevdiği birine bunu söylemesi inandırıcı değil...

0|0
    0|0
  • tebrik ediyorum seni..

0|0
    0|0
  • Ya sen baya haklisin sevgilinle konus annen beni orosp yerine koydu sen neden bisey demedin evlenecegin kadina annen orosp dedi de sen nasil erkeksin kadinini boylemi koruyacaksin de sana sbisey diyeyim yerin dibine sokarsin

0|0
    0|0
  • vay orospuuuuuuuuuuuu yaaaaaa... ne hakla seni yargiliyor kusura bakma sevgilin oodunmus... niye annesine bircok ana hatti anlatmamis tanistirmadan

0|0
    0|0
  • 5 yılda seni hiçbir şekilde bahsetmediyse ve bu muameleyi annesinden görüyorsan evlendiğinde nelerle karşılacaksın. Bence yol yakınken ayrıl. Seni savunmaktan aciz insan evlendiğinde nasıl koruyacak?

0|0
    0|0
  • Sevdiğin çocuk diyelim adam kelimesi fazla gelir diye düşünüyorum kardeşim o lavuğa erkek bile değil o p*ezevenk

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 40

• Yuhhhhhh. Yaziklar olsun. Onlarinda basina gelse görürler. Şu an hic bisey yapma birak o arasin. Gurursuz sanmasin. Asktada gurur bir yere kadar.

2|0
    0|0
  • Seni cok iyi anlarim benimde annem babam ayri benim icin olu o yari bisey babasiz buyumenin zorluğunu ne kadar kotu oldugunu iyi bilirim ama sunu senin ahin cok seye yeter sakin düşünme o dusunsun yaptigi hatalari bende bitirdim iliskimi cok degisik sebeblerde ama ne olursa olsun seni kimse bu durum yuzunden yadirgamaya hakki yok..

0|0
    0|0
  • Ne kadar vicdansız bir kadın o ya! Gelemiyorum arkadaş böyle kötü insanlara ya danki senin rlinde mi babanın olmaması herkes annr babasıyla yaşamak ister ama taktir-i İlahi
    Üzülme canım o kendi kişiliğini ortaya koymuş Rabbim karşına hayırlı insanları çıkarsın

0|0
    0|0
  • Ayip etmisler. Koskoca bes yil var da hayatinin kalanini da zehir edecek bir hadsiz var karsinda ne bileyim kocasini kaybeder de anlar umarim.

1|0
    0|0
  • Bekara karı boşamak kolay diye bir laf vardır arkadaşım şimdi çoğu kişi bırak git boşver diyo da o işler o kadar da basit değil. Öncelikle sen sevdiğin adama bir şans ver dinle bakayım ne diyecek bu duruma. Hemen kestirip atmak ilerde seni pişman edebilir, diyosun ya beş yıl var ortada diye. bir buluşun konuşun sen içindekileri dök. Eğer buna rağmen annemdir bişey diyemem vs diyosa o gevşekten sana bir hayır gelmez diyim, seni hep ezdirir başkalarına. Ama belki de seni tatmin edecek bir çözümü bir özürü vardır. Konuşmadan denemeden bilemezsin. Herşey gönlünce olsun.😊

1|0
    0|0
  • Kötü işlere bulaşmış olsaydın bile, en en en adi karaktersiz bir insan olsaydın bile o kadının seviyesi senden daha alçaklarda olurdu. Önyargılı "aptal"

1|0
    0|0
  • Doğru olanı yapmışsın. Gururunu ezme. O kadının yaptığı muameleye kendisi layık aslında. Sakın geri adım atma. Sevgilisini savunamayan adam eşini de savunamaz. Ezer o kadın seni. Üzüldüm senin adına. En azından sevgilin bir şeyler yapana kadar sen yapma

1|1
    0|0
  • Adamdan önce neden kendin için tek kelime etmediğini sorgulaman gerekiyor Ve bu adamdan sana hayır gelmez kadınına namussuz diyorlar ve susuyor öylece Adam demem ben buna

0|0
    0|0
  • Bence annesinin daha onceden haberi vardır

0|0
    0|0
  • Bence sevgilinle bir yerde bulus yanliz ikinizin oldugu bir yere davet et yani acik havada olsun mesela bir park gibi gece yastigina aglicagindansa onun gogsund doya doya agla uzuldugunu dile getir ve can alici cumleler ben senin beni veya anneni seceye zorlayamam sen zaten anneni secersin onemli olan senin ve annenin arasi seneger anneni secersen ben anlayisla karsilarim ama bizim cocuklarimizin annesi olmami engellersen seni hic affetmem simdi bir secim yapmani istemiyorum de seni seviyorum falan de kivir iste bisyler sonra elveda falan bileginde muhtemel bir el olabilir umarim duzelir senin icin her sey 😊

0|0
    0|0
  • İyi yapmışsın kız. S. et. ama once sevgilinin aciklamasi varsa bir dinle. Ha aciklarken ilk cumlede ama o benim annem birsey diyemedim diyorsa, o zaman yol ver gitsin. Annene biraz edep terbiye öğret dersin.

1|0
    0|0
  • Ayy dicek kelime bulamadım babanin olmamasıyla seni Asaliyor asıl kendisi aşağılık hem kötü yolda olan bir kadına bile laf edip günahıni almak istemeezsin yazıklar olsun böyle kibirleniyor ya Allah onun başına verir kimseyi küçük görme hakkın yok senin baban yanında olmayabilir ama l kadında beynini bırakmış belli

0|0
    0|0
  • 5 olsa ne 55 olsa ne

Seni bu durumda savunmayacak adam ne zaman savunucak

Git evlen vur kafani

0|0
    0|0
  • O kadar emek vermissin canim ama evlenincede seni boyle ezdirecek demek ki simdi susan o zaman agir laflara hicbisey demez bitir gitsin omur boyu o kadinin seni assagilamasina izin verme 5 yil cok zor ama burda benim zoruma gitti sen ne kadar kirilmissindir..

0|0
    0|0
  • zaten evlenseydin mutsuz olurmuşsun bu yazdıkların bunun kısa özeti.

0|0
    0|0
  • Bırakır giderdim. Bir daha da arkama bakmazdım.

0|0
    0|0
  • umursama babasısız diye bacım veya kaşarmı olunuyormuş o o kadının ayıbı fazla umursama sevgilin illaki arar döner sana beklemede kal bence.

1|0
    0|0
  • Sektir et
    Onlardan hayır gelmez
    Bana söyleyecek o lafları kafasına gecirirdim masayi

0|1
    0|0
  • Annesine yaziklar olsun, insanliktan nasibini almamis... ama Sevdigin "Adamdada" is yok... senin arkanda durmasini bilememis...

0|0
    0|0
  • Kadının şimdiden sinyal vermesi iyi olmuş
    Sizin iş olmaz keşke masada ağzına s. çsaydın
    O sünepe ana kuzusu sevgiline de iki laf etseydin

0|1
    0|0
  • kaybettiğin 5 yıl olsun geleceğini karartma

1|1
    0|0
  • Bence sevgilinin annesi karsinda Babasi olan Ayse'yide tanisaydi bir soruncikaracakti.

0|0
    0|0
  • Oncelikle basiniz saolsun 😔 Boyle insanlarla anladiklari dilden konusmaniz gerekir. "Allah boylesini uygun gormus." derseniz bir daha usteleyeceklerini sanmiyorum.

0|0
    0|0
  • haklısın zor bir karar annesine önceden anlatması gerekirdi bir nabız yokla annesi pişman olmuş mu özür diliyo mu bak bence acele etme

0|0
    0|2
    • Böyle bir hakaretin özrümü olur ya ben okudum sinir küpüne döndüm resmen siz bayan arkadaşlar nasıl böyle bir özürle herşeyi unutuyorsunuz anlamıyorum

• Buna kendisi karar vermeli ama ben onun yerine kendimi koyacak olsam dinlemem

• @Temas-ist dinlemek bir şey kaybettirmez ki en azından kafasında soru işareti kalmaz pişman olacağı bir şey yapmış olmaz

• yok artık. cahil herhalde. sen en iyisini yapmışsın. canını sıkma.

0|0
    0|0
  • Yazıklar olsun öylelerine. Şu an sana bas o çocuğa tekmeyi demek isterdim ama beş yılı çöpe at demek bir hayli zor. Kendini iyi dinle doğru kararı ver ama o kaynana bozuntusunu da düşün. Öncelikle başın sağolsun ve Allah yardımcın olsun.

0|0
    0|0
  • sankı onlar olumsuz nasıl ınsanlar var ya bence uzme kendını sevdıgınle bı konus bak nasıl dusunuyo sonre cıddı bı karar verırsın

0|0
    0|0
  • Çocukla konuşmadan suçlama bence. Annesiyle konuşup durumu anlayıp düzeltmiş olabilir seviyosan kestirip atma annesiyle birlikte sana hakaret etse muhattap bile olmamakta haklı olabilirdin

0|0
    0|1
  • Kadın seni begenmemis bahane bulmuş. Amacı ayırmak. Ben inadına evlenir kocami annesinden soguturdum

1|0
    0|1
    • Ama tek kelime etmedi, yediremiyorum bunu.

• @Temas-ist Fesatlik ile intikam arasinda fark var. O an o kadını rezil edip gitse kadın aksama unutur gider o kurduğu cumleleri. Hayatındaki en önemli şeyini kaybedince anlar ama karşısındaki Kaya ne kadar sertmis.

• Benim gözümde fesatlık sizin gözünüzde intikam SAYGI duyarım ama bence yanlış kimse vazgeçilmez değil

• Barışma Sakın. Bu Sözü Yutacak Mısın?

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    10
Yükleniyor...