Sahipsiz sokak canlarına yardım edenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar merhaba, bildiğiniz gibi ülkemizde 5199 sayılı hayvan hakları kanununa riayet eden belediyelerin sayısı oldukça az. Sokak hayvanları her türlü eziyete maruz kalıyor, her yerden kovuluyor, toplanıp barınaklara atılıyor ve aç, sefil, hasta bir şekilde, neden "cezalandırıldıklarını" bilmeden azap içinde can veriyorlar.

Hal böyle olunca da duyarlı vatandaşlar el uzatıp onları besliyorlar, koruyorlar, tedavi ettiriyorlar ve insanları bu konuda bilinçlendirmeye çalışıyorlar.

Sizin bu konudaki fikriniz nedir? Bir iki kez su veya yemek vermek gibi örnek davranışlar haricinde, gerçekten canların yaşam hakları için ciddi birşeyler yapıyor musunuz?

Anatole France'in "Bir toplumun ahlak ve kültür seviyesi, hayvanlara verdiği değerle ölçülür" sözüyle, sözü size bırakıyorum..

• Hayvanlar umrumda bile değil!
    3% (4)13% (6)6% (10)Oy Ver
  • Bir kaç kez yemek/su vermişliğim vardır.
    52% (64)57% (26)53% (90)Oy Ver
  • Ben tam bir aktivistim, canlar benim canımdır !
    45% (56)30% (14)41% (70)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
11|17

En İyi Erkek Görüşü

• genel olarak bakarsak bu dünyada hepimiz rekabet halindeyiz yediğimiz balık ile evimizdeki kedinin farkı olmadığını anlayana kadar , bende tam bir aktivisttim :)) göya

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Korktuğum şeylerden bir tanesi de bağlanmak. Bu yüzden evde hayvan beslemiyorum. 😌
    Fakat evimizin bahçesinde beslediğim bir sürü hayvan var. (Kedi, köpek, kuş, tavuk..) En son iki tane kedicik ailemize dahil oldu. Hayatı boyunca kediye elini sürmemiş bir insan olarak onlar için sevebilecekleri oyuncaklar, yemekler aldım. Gerçekten çok mutluyum ve huzurluyum. Köpeklerimiz zaten vardı. Onlarla kanka gibiyim. Yolda araba beklediğim zamanlar yanımda duruyorlar. Annem balkondan el sallıyor, köpeklerim ise arkamdan.. hayvanlar gerçekten sadık, değer bilen yaratıklar.
    Sevelim, sevilelim ! 😊

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Sokak hayvanlarını yıllardır besledim ve halen besliyorum..
    Köpeklere tasma takan ve eve hapsedenlerin kendisine hayvansever demesine de sinir oluyorum..
    Onlar hayvansever değiller, cins köpek alıp etrafa hava atıyorlar, bıktıkları zaman da köpekleri sokağa atıyorlar..
    Elinde tasma olan hiç bir şahıs bana hayvansever rolü yapmasın..
    Havanız batsın.. O tasma sizin boğazınıza geçsin inşallah..

0|0
    0|0
  • Hayvanlari insanlardan daha çok sevdigim dogrudur.

1|0
    0|0
  • Bir kaç kez yemek/su vermişliğim vardır.

0|0
    0|0
  • tek yaşıyorum o yüzden fazla ekmek tüketmiyorum, dünden kalmış bayatlamış ekmeği, yemekleri işe giderken komşunun su koyduğu kabın yanına bırakırım ekmekleri ıslatıp koyarım.
    çöpe atsam israf edip günaha girecem en azından hayvanların karnı doysun :)

0|0
    0|0
  • Tabiki her zaman evimin önünde bir tas su ve mama vardır. Balkonda su var. Eskiden ekmekte doğrardım fakat döktükleri için bahçeye şikayet geldi. Ekmek koyamıyorum.
    Vee köpeğim john
    http://i.hizliresim.com/y4YL9L.jpg

0|0
    0|0
  • Onlar bsşlarının bir çaresini bulur

0|0
    0|0
  • hicbise dusunmuyorum bende standart oldugu icin

0|0
    0|0
  • Yardım eden insanlarda sevgi ve cesur olduklarını düşünüyorum.
    Ben bir defa ölen köpeği yoldan alıp kaldırmıştım. Onun dışında fazla alakam olmadı, katkı olarak henüz.
    Anatole France'in sözü gerçeği yansıtıyor.

0|0
    0|0
  • gerçek insan onlar

0|0
    0|0
  • allah onlardan razı olsun

0|0
    0|0
  • 2 tane evcil hayvanım oldugundan şimdilik sadece yemek su koyuyorum dahası fazla masraf oluyor :D

0|0
    0|0
  • Sürekli yapamasamda en azından kapımın önüne bir miktar su ve mama niteliğinde yiyecek koyuyorum. Yiyen canlının bana minnet etmesini beklemiyorum, sadece o suyu falan içerken izlemek bile beni çok mutlu ediyor.

0|0
    0|0
  • Hayvanlar benim sessiz kullarimdir diyor yüce Allah ne haddimize sevmemek

0|0
    0|0
  • Sahipsiz hayvanları ve kızları çok seviyorum sahip çıkıyorum dede de dahil

0|0
    0|0
  • İyi insan diye tanımlanabilir.

0|0
    0|0
  • Pamuk kalpliler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Evin balkonundan kedileri gözlüyorum görünce sütü kapıp aşağıya iniyorum😂😂
    Bir çiftlikte köpekleri aç bırakıyorlardı hayvanlar birbirlerini yiyordu resmen açlıktan benim veteriner arkadaşım vardı söylemiştim şikayet etmiştim tabi dedemden bir ton azar işitmiştim 😑😑

1|0
    0|0
    • Hic kulak asmayin eski nesil genelde hic sevmiyor umursamiyor (yuzde 70)

• Aynen aslında dedem çok duyarlıdır ama o adamı sevmediği için laf olmasın diye kızmıştı

• Sokaktan yavru kedi alip 3 sene baktim ona çok sevdim biti piresi yoktu. Bize de hemen alisti. Annem ilk basta sevmedi tabi ama oda alisti. Ayrilamadi kediden. Sonra biz o evden tasindik
    Kesimde öldü 😢 buda böyle üzücü bir animdir
    Not: o kediden sonra bütün sokaktaki kedilerle ilgilenir gider marketten AC bitir alip veririm

0|0
    0|0
  • Sokaktan geçen bir kedi hasta diye saatlerce başında durup ağlayarak yemek yedirmeye çalışmışlığım var. Nasıl korkuyordu garibim 😔 Sokakta beslediğimiz 2 kedi var zaten sokağın başına kadar geçiriyorlar her sabah.

Biz bu kadar uğraşırken bir yerlerde onlara hala eziyet çektiriliyor, barınakların hali içler acısı, şiddet dolu. Kalpsiz insanlar. Keşke hayvanlar darbe yapıp insanları asabilse.

0|0
    0|0
  • Bu benide son derece rahatsız ediyor umarım en kısa zamanda canlarımız daha iyi olurlar

1|0
    0|0
  • bir hayvan sever olarak (kedi besliyorum) hayvanlara eziyet etmekten başka bir toplum değiliz... o kadar masumlar ki insanlardan daha merhametliler daha temizler bu bir kesin ve en iyi dostum kedim...

0|0
    0|0
  • Hayvanlar daha sadık beslerim

0|0
    0|0
  • Onlar Rabbimin dilsiz kulları demişler o yüzden Rabbim bize versin biz onlara

0|0
    0|0
  • Merhamet etmeyene Allah merhamet etmez

0|0
    0|0
  • sokak hayvanları bizim emanetimiz ne yazıkki farkında değiliz

0|0
    0|0
  • Hayvanları seviyorum yardım ederim ama hepsine değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...