Gençler Müslümanım ama sürekli kafama sıkmayı düşünüyorum. Ahirete ve cehenneme inanmıyor gibiyim neden böyle?

İntihar edince ne kabir azabına ne de cehennemin olacağına ya inanmıyorum ya da umursamıyorum karar veremedim hangisi olduğunu. Şu aralar çok stresliyim ve cidden aşırı umursamaz biri oldum.

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Bunalımdasın ama inkar etmek onun olmayacağını değiştirmez sen imanlı birisin ama boyle seyler senin fazla ilgini çekmiyor ikisinin arasını iyi ayır yoksa Allah korusun dinden cikabilirsin mesela namaz kilmiyorum desen gunah olur ama namaz yok inanmiyorum desen musluman olmazsin biraz daha araştırman lazım

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Ya illa kendini öldürmemen için cehennemi var diyelim. Bak arkadaş insanlar hayattalar. Bunun içinde ateisti işte ahirete inanmıyanıda var. Onlarda intihar etsin o zaman nede olsa cehennem yok... Seni hayata bağlayan şey nedir. Bu yani cehennem olsa desem sıkmayacak mısın kafana? Kendine güzel amaçlar seçmelisin. Hem acelen niye zaten zamanı gelince kendi kafan kendine sıkıcak. Biyolojik saatin duracak. Sen o saatten önce yaşamaya güzellikler bulmaya çalış.

0|0
    0|0
  • ben de inanmıyorum sanki bembeyaz bir sayfada yaşayacagım ölünce

0|0
    0|0
  • Müslümanım diyorsun ama ahirete tam inancın yok. Burda bir çelişki var. Bunun yanında Dünya ile ilgili sorunların var. Anladığım kadarıyla bu yüzden böylesin. Kendinle olan bir mücadele bu, çabuk pes etme.

0|0
    0|0
  • Bilsem öldükten sonra bir acı olmayacak Çoktan bitirmiştim hayatı. Zorla yaşıyoz.))

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 3

• Neden sıkmıyorsun peki? Seni tutan ne tam olarak?

0|0
    0|0
    • Ailem ne olacak bir de hayallerim.

• Demek ki sadece kötü bir dönemden geçiyorsun. Hala birilerini ardında bırakmanın kötü olacağını ve aynı zamanda hayallerinin olduğunu söylüyorsun. Müslümanlığı daha derin araştırmanı öneririm. Çünkü yapacağım dediğin şeyle inanmadığın şeyler müslümanlıkla örtüşmüyor.

• Okumuyosun çünkü

0|0
    0|0
  • aihrete inanmayan müslüman olamaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...