Ateist insanlara bakış açınız nedir?

Soru gayet açık Ateist olan insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
15|17

En İyi Kız Görüşü

• Sevmeyenler, sevenlerden daha fazladır bizi. Genelde güvenilmez, kuşkucu, yargılayıcı, kötü bir insan gibi görülürüz. Hatta bazen farklı görünmek istediğimiz için Ateistiz diyoruz sanarlar. Ama bilinmesi gerekilir hiçbir gerçek Ateist kulaktan dolma haberlerle bu yolu seçmemiştir. Biz tüm kitapları, dinleri araştırıp sorgulayan insanlarız. Yaşamımızı doğuştan gelen bir inanç çerçevesinde yaşamayıp, kendini bulmak için hayatı sorgulayan insanlarız. Bir Ateistin hırsızlık yaptığını, bir ateistin iftira attığını, bir ateistin insanı sen eşcinselsin, lezbiyensin diye yargıladığını göremezsiniz. Çünkü bizim yaşam amacımızda din değil, insanlık yatar. Belki tabuları yıkıp bizi gerçekten anlamak ve tanımak isteseler, ne kadar renkli ve eglenceli insanlar olduklarımızı görecekler.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Japonlarda ateisttir mesela
    Çalıp çırpmazlar diye duymuştum
    Kulaktan doğma bilgiler işte

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• kendi düşünceleri onlar bize saygı duyarsa bizde onlara duyarız

0|0
    0|0
  • Sahsen ben bizim hakkımızda güzel şeyler düşünürüm jsjsjs

1|1
    0|0
  • Bir şey düşünmüyorum çünkü hepimiz insanız o ateist olur o müslümam olur digeri de hristiyan olur. İnsan olmak böyle bir şey herkesin fikri düşüncesi inancı farklıdır. Saygı duymak lazım.
    Ateist olmalrına lafım yok ama insanlarına laf olur kendini bilmezlerle kendini bir şey sananlarla dolu :))

1|0
    0|0
  • Gereksiz insanlar

0|0
    1|1
  • Cahil olduklarını düşünüyorum başka birşey değil istedikleri gibi başının dikine gitsin diğer dünyada halimiz yaman

0|0
    1|2
  • Bu sitedeki ateistlerden bahsediyorsak istisnasız hepsi ergen.

1|1
    2|4
  • fos etten başka birşey degiller.

0|0
    1|1
  • nötr

0|0
    0|0
  • Bir şey düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Allah hidayet eylesin diyorum.

0|0
    0|1
  • Bir deist olarak saygı duyuyorum

0|0
    0|0
  • Ateist olduklarını düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Neden ateist olduklarını merak ediyorum mantıklı açıklamaları var mı?

0|0
    0|1
  • kendilerini çok bilgili sanan kişiler olup Rabbi kabuledemeyecek kadar cahillerdir benden uzak olsunlar

0|0
    1|3

Erkekler Ne Diyor 16

• müslümanlar ateistlere hakaret ediyor diyorlar amaben hakaret etmedigim halde ateistler hakarette ediyorlar görüşlerimize izin vermiyorlar kovmak istiyorlar diyorlar ben tam tersini yaşadım dini biçimde yaşamak isteyen yaşasın dedim diye git bu ülkeden git arabistanda yaşa diye kovanlar oldu bunu ateistler yaptı istedigimiz gibi yaşamamıza izin vermiyor diyorlar dindar insan inancı geregi yaşıyor diye demediklerini bırakmıyorlar bunuda azınlık oldukları halde yapıyorlar inanki çoğunluk olsaydılar dindarlar azınlık olsaydı dindarların kafalarını bunlar keserdi

0|0
    0|0
  • Milliyetçi olduktan sonra sorun yok. yeter ki adam olsun dini olanları görüyoruz

0|2
    0|0
  • Eskiden önyargılı davranıp ateistler için beyinsizler derken, bugün ben ateist oldum. İyi ki de o yalanı erken yaşımda farketmişim. İyi ki de olmayan bir varlığa inanmıyorum. Ama keşke olsaydı da diyorum tabii. Umarım bir yaratıcı vardır. O yüzden Agnostik Ateistim. (Benim görüş ve düşüncelerim)

0|0
    0|0
  • hiçbirşey

0|0
    0|0
  • severim iyi adamlardır

0|0
    0|0
  • normal insanlar neyini büyütüyonuz

0|0
    0|0
  • Kendi içlerinde yaşıyorlarsa saygiliyimdir

1|0
    0|2
    • Sen Islami kendi icinde mi yasiyorsun?

• Toplumun cehaleti nedenile kendi inancsal görüsünü saklamana gerek yok.
      Cehalet, akila uyum saglamali, akil cehalete degil.

• @Sanda90 bende diyorum ya sana saygılıyız istedigini secemekte özgursün ama genel olarak baz alındığında kahul görmeyen bir seçim bu. Bu yüzden kendi iyiliğin için gösteriş yapa yapa degilde içten içe benimse durumu. İnsanların seçimleri genellemeye bakıldığında hatalı bulunuyor ise ve bu seçim dışarı fazla yansıyor ise birileri tepki koyar elbet. Örnek veriyorum; bugün meydanlarda ben fetullahcıyım cok yaşa cart curt desin bakalım. O misal, sen ateistim diye bağırsan dahi kimse sana birsy demez ama ne zamn ki birilerini kendi seçimlerine çekmeye çalışırsan o zaman tepki alırsın

• İçlerinde bazıları tam bir gereksiz varlık. Biraz daha açmak gerekirse insanların inançlarıyla dalga geçen grup bence insan değildir. Bunun dışında kendi tercihleri kimse yargılayamaz.

0|0
    0|1
  • Kendi seçimleri..

0|0
    0|0
  • objektifse iyidir.

0|0
    0|0
  • Önyargılı yok. Herkes gibi bakıyorum.

0|0
    0|0
  • O insanlara acıyorum.

0|0
    0|1
  • Bakmıyorum bile gerisini sen düşün

0|0
    0|0
  • Türkçü ise saygı duyarım. Solcu ise saygı felan duymam.

0|0
    1|0
  • evet bana bakış acınız ne :D

0|0
    0|0
  • Kendi inancıdır, saygı duyarım. Asla dini için onu dışlamam.

0|0
    0|0
Yükleniyor...