Arkadaşlar sizce devlet olmadan dünya daha iyi olmazmıydı?

anarşizm devlet desteklemiyor biliyosunuz ve haklılarda devlet bütün her şeye kısıtlama getirerk özgürlüğümüzü kısıtlıyolar sizce siz bu durumda ne düşünüyonuz?

Güncellemeler:
bu arada anarşizm degilim sadece bu durum hakkında düşüncelerinizi merak ettim ve haklısınızda ya

0|3
4|20

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle sen Anarşizmi yanlış bilmişsin..
    Anarşizm devlet mantığını desteklemez diye birşey yok.
    Anarşizm, iyinin daha iyisi olabilir mi diye devamlı tartışır, konuşur ve muhalif olur ve daha iyi olması için çözüm önerisi verir..

Şöyle düşün,

Gİdiyorsun deniz manzaralı bol deniz gören bir yerde kendine ev yapıyorsun.. Aylarca uğraşıp evi bitiriyorsun.. Evleniyorsun ve 1 kız 1 erkek çocuğun oluyor..
    Daha sonra senden daha güçlü birisi gelip, senin aylarca uğraştığın evi ve toprağı tekme tokat senden alıyor. Çocuklarını cariye ve köle olarak kullanmaya başlıyor..

Yolda çoluk cocuk bir yere gidiyorsun, yolunu ceviriyorlar ve üstünde ne var ne yoksa herşeyi alıyor. Hakkını sadece bileğinin gücü ile alabilirsin, güçlüysen alabiliyorsun.. Güçlü değilsen sefilsin..

Güç birliği yapan "güçlüler" güçsüz insanların namuslarına, iş güçlerine, soylarına soplarına akbabalar gibi üşüşüyor ama sen hiç birşey yapamıyorsun.

Bir yerlere giderken, birşeyler yaparken, hep tedirginsin.. Hep korkaksın..
    Durduk yere birisi gelip, senin yanındakinin kafasını kesiyor ve hiç bir şekilde cevap veremiyorsun.

Daha bir sürü örnekler verebilirim.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dünyayı devletlerin yönettiğine mi inanıyorsun?
    Dünyayı yöneten güçlü zengin aileler var. Rotshchild bunların en güçlüsü. Devletler göstermelik var. Tr merkez bankası bile onlara ait o yüzden paraların üzerinde "türkiye cumhuriyet merkez bankası" yazar. "Türkiye cumhuriyeti" yazmaz. Aitlik yok yani.

0|0
    0|0
    • Çünkü Merkez Bankasının adı Cumhuriyet Merkez Bankası idi. Türkiye sonradan eklendi.

• @Proskines
      İnsaallah tum kurumlarda tam hakimiyet bizde olur yeniden. Bunları bilen çok az kişi var. Tebrik ederim

• İnşallah.

Erkekler Ne Diyor 19

• aşırı özgürlük insanlarda çok kötü şeylere yol açar
    biri gider tecavuz taciz yapar
    biri suç işler
    biri arınmak için cinayet işler
    falanda filanda
    çok farklı inanışlar var ve bazıları insanlık için zararlı, bunların yaşanmasına yol açmış olur
    kısaca devlet ve sınırlar olmalı, insan aşırı özgürlükte çok farklı bir yaratık olur, insana özgürlük yaramaz

0|0
    0|0
  • Devletin özgürlük kısıtlama sebebi başkalarının özgürlüğünü korumaktır. Psikolojik bunalımların en sık yaşandığı şu dönemde. Kanunsuzluk cinayetleri doğuran cinayettir. Tecavüz istismar katillik sıradanlaşırdı bunu savunup düşünmek desteklemektir. Kainat kuralına göre zaten yönetilmek muhakkak vardır çocukluktan itibaren anne baba iradesi altında yaşar ademoğlu. Yani devlet sonradan çıkan bir bida'a değil. Varlığın doğallığıdır.

0|0
    0|0
  • 2 kişi bir arsayı istiyor kim alacak?

0|0
    0|1
  • bir dusun bakalim olurmuydu sence , ozel sektorde alt ust iliskilerinde ezilen ezilene millet kamuya girmek icin can atiyor.
    Koca dunyanin ozellestigini bir dusun, zengin daha zengin guclu daha guclu kurallar onlardan yana , uymayan kurallari da yikio yeniden insaa ederler.

Bence iyi kotu devlet olmali her daim

0|0
    0|0
  • Denetleme olmali, devletler olmali ama minimal duzeyde insanlarin ozgurluklerine karismali.

0|0
    0|0
  • Güçlülerin zayıfı ezdiği bir yer olurdu, kadın haklarını falan zaten unut

0|1
    0|1
  • insanlar anlaşsa gerke kalmaz

0|0
    0|0
  • devlet aslında hepimizden oluşuyor, oyun oynarken bile kurallar var değil mi?

0|2
    0|0
  • öyle bir ütopya vardı sanki

0|1
    0|0
  • Özgürlük göreceli bir şey.

0|0
    0|0
  • Suriyeye git. Orda hiç kinse yok şimdi. Ve yanında senin gibi insanları götür. Bakalım kaç ay sonra geri dönersiniz

0|0
    0|0
  • Devlet olmasa cani isteyen sana tecavuz ederdi?

0|0
    0|1
    • devletmi tecavuzculeri engelliyo onlar sadece yakalanıyo peki yakalanmayanlar ne oluyor bunun devletle bir alakası yok

• Devletler, toplumsal isteklere göre Ahlak ve Resmi hukuku oluşturur. Emin olabilirsin ki, ahlaki ve hukuki kurallar olmasaydı, şu gün 1 tecavüz var ise, o gün binlerce olurdu.. Hak talep edebileceğin elbette bir merci var.. O da senin kendi gücün. Gücün yeterse hakkını savunabilirsin tabi ki..

• Orasi oyle tabi ama demek istedigim sey devlet olmasa sinirsiz ozgurluk olur buda zararli

• Olmazdı maalesef.

0|0
    0|1
  • asla olmaz.

0|0
    0|0
  • 2 kisi bir mali isterse bilegi guclu olan alacak bunun esitlik adalet neresinde?

0|0
    0|0
  • Çok saçma olur. Yani dünya var olmaz insanlar olmaz.

Devlet çok güzel bir şey.

0|0
    0|0
  • Anarşistim devletleri sevmiyorum.. bütün devletler terör örgütüdür..

0|0
    0|1
    • Anarşizmi sen yanlış öğrenmişsin.

• @NetwaRe neyse üstat detaylarını okumadım sadece devlet kelimesinden tiksiniyorum.. Sistemin kölesi olmaktan nefret ediyorum.. Hertürlü devlet adı altında zikiyorlar bizi.. ha demokrasi ha monarşi ha sosyalizm ha oligarşi her şekilde zikiliyoruz..

• @NetwaRe bazen diyorum texas gibi vahşi batı gibi olsun da şu kanunlara güvenip de hakkımız yiyenleri bu güzel zikeydim.. Kollarını bacaklarını keser bir ekmeğe muhtaç bırakarak yavaş yavaş gebermelerini sağlardım.. çok öfkeliyim :))

• Ütopyaları oku.

0|0
    0|0
  • anne veya baba olmadan ev nasıl olurdu?

0|0
    0|1
    • anne ve baba sadece aileyi bir arada tutmaya çalılşırlar ve bunlar özgürlüğü kısıtlar ama beceremezler

• devlette böyledir, aile ne ise devlette odur. su an burada olup bizimle tartışıp konuşabiliyorsan hala ne diye kısıtlamalardan bahsediyorsun?

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...