Böyle bir insanı hayatımdan çıkartmalı mıyım?

Akademik finansal her türlü başarıyı kıskanan, sosyal ilişkilerime karışan, herhangi bir konuda ondan üstün olduğumda tartışma çıkaran küsen, yalancılıkla suçlayan, onunlayken kısıtlanmış hissettiğim ama çocukluğumun beraber geçtiği birlikte eğlendiğim birlikte ağlayıp güldüğüm çoğu ilkimin gerçekleştiği bir en yakın arkadaşı hayatımdan çıkarmam doğru mu? Ne gibi faydaları olur?

0|0
8|19

En İyi Erkek Görüşü

• Başarıyı kıskanıp aptalca davranıyorsa çıkar yok eğer gaza gelip daha iyisi için çalışıyor ve seninde rakip olmanı istiyorsa ki zannetmiyorum anlattıklarına bakılırsa çıkarma insanlar büyüyor gelişiyor sende öyle doğal seleksiyon diye birşey var o geride kalmayı tercih ediyorsa bu senin suçun değil doğada da kendisine ayak uyduramayan canlıları mutasyona uğratır eğer uğratamıyorsa öldürür bu bilimsel bir olay senin durumun içinde geçerli bu durum senin gelişmiş insanlarla büyümüş insanlarla kalmanı ve daha da gelişmeni sağlar boş kaleye çektiğin şut ayrı kalecisi olan bir kaleye şut çekmek ayrı tecrübe kazandırır farklı şeyler bunlar

0|0
    0|0
    • Benim hayatımı kısıtlaması mı tecrübe iftira atması yönetmesi mi tecrübe? Bırak allah aşkına ya benim tecrübeye falan ihtiyacım yok benden uzak olsun yeter aptal canım nefret ediyorum

• yanlış anladım bile demiyorum hiç anlamamışsın sen hayırlısı olsun bakalım

En İyi Kız Görüşü

• Bu zamana kadar çıkarmaman hata. İlklerini onunla gerçekleştirdin diye hayatın boyunca ayak bağı olmasına gerek yok kendine bu şekilde baskı yapma. Kendini nasıl mutlu, huzurlu ve "özgür" hissedeceksen onu yap.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Arkadaş kelimesinin sınırlarını aşmaya başlamış bence,
    Senin hayatında bazı şeylere karışmaya hakkı yok, sosyal ilişkilerin gibi.
    Kaç senelik olursa olsun, hayat senin hayatın ve sen yaşayacaksın. İyisiyle de kötüsüyle de;
    Hayatından çıkartmakla bir şey kaybetmezsin

0|0
    0|0
    • Bir de yalancı diyor, özenti diyor hep iftira saçma salak işler sanki 10 yaşındayız. Sevmiyorum onu artık içimde sevgi kalmadı

• Seni kısıtladığının farkına varman güzel, ben böyle tipleri çevremden çıkardım sende kesinlikle yapmalısın
    Yürürken sürekli önüne geçiyorlar çünkü
    Ayrıca benimde cocukluk arkadaslarımdı

0|0
    0|0
    • Bir de aşağılıyor azarlıyor. Oysa ki her açıdan üstünün. Hayallerinin üniversitesine kazandım ölecekti kıskançlıktan. gözlerinden anladım nasıl kıskançlıkla yanıp tutuşuyor.

• Ben hiç bir şey düşünmüyorum şu an hakkında umurumda değil sevgi yok saygı yok hiç bir şey yok ona karşı. Kafamda bir şey de kurmuyorum. özür dilerse de reddeceğim. teşekkür ederim

• özür dilemesi ile senin reddetmen kaçtığını gösterir eline onu yenmek için geçen ilk fırsatı yok ettin demektir
      rica ederim :)

• Küçükken bunun farkına varamaman çok doğal. Ancak bu arkadaşın sadece sana zarar verecek, bir başkasına değil. Bu saçmalık uzamadan önce buna son ver..

0|0
    0|0
    • Hayatımı zorlaştırıyor işte. Teşekkürler.
      Evlerimiz falan yakın ama hiç tanışmamış gibi nasıl yapıcam öyle olsun isterim hiç tanışmamışız gibi

• Ona bunu tatlı bir dille anlatmaktan başka bir seçeneğin yok tatlım. 😕

• Çıkarmalısın

0|0
    0|0
  • Sahiplenmen çok güzel bişey bunun değerini bil kıskanmak ve kısıtlanmak kaybetme korkusundan kaynaklanır büyük ihtimalle seni kaybetmekten korkuyordur

0|0
    0|0
    • Ben deği o yaptı nasıl anlıyosun?

• Orada bir kelime hatası olmuş sahiplenilmek diyecektim

• ama bu kıskanılmak hayatı zindan edihor

• Fazla samimiyet/yakınlık hiç bir zaman iyi değildir. Bunu bilir bunu söylerim. Gerçekten de öyle. Taraflardan biri mutlaka kıskançlık yapmaya başlar. Sürekli olarak karşındakinin kötü olmasını ister tabiki bunu direk olarak değil dolaylı yollar ile yapar. Özellikle dişi kesimde bu oldukça fazladır.

0|0
    0|0
    • Haklısın artık kimseye ya kimseye

• Mesafe koy sadece

0|0
    0|0
    • Tamamen çıkartmak geliyor içimden mesafe koysam da yılan gibi yakınlaşır o

• "ne güzel ya kısıtlasın işte sahiplensin"

0|0
    0|0
    • Birisi de öyle yazmış, bu sahiplenmek değil resmen KULLANMAK SÖMÜRMEK KISITLAMAK BAŞARI ENGELLEMEK HAYATI ZORLAŞTIRMAK

• O ergen kıza da yaz bunu. BEn ironi yaptım farkındayım yani

• Yok canım biliyorum, ona da yazdım

• benimde var öyle bir arkadaşım. hem cok yakınız ama kıskanclığını gözlerinden anlayabiliyorum. ondan uzaklasmak daha iyi olabiliyor ama ara ara yine de görüşmeli.

0|0
    0|0
    • Bak gerçekten böyle insanların çok zararlı olduğunu öğrendim. bir de en yakın arkadaşsa kendine bağlamışsa alışmışsan al başına belayı

• Çıkar

0|0
    0|0
  • Bahsettiğiniz insan tipinden arkadaş olması söz konusu değil. Hayatınızda çıkarmanızda fayda var.

0|0
    0|0
    • Haklısınız sanki o olmayınca önüm açılacakmış gibi geliyor içim ferahlayacsk snaki

• Ne faydası nede zararı olur aslında bardağa dolu tarafından bak kıskandığı olaylarda ilerlemeye bak bence mesela bir işe başladın ve seni kıskanıyorsa o işi bırakma derim her şeyden bir çıkar bulmak iyidir :)

0|0
    0|0
    • İftira atmak başkasıyla buluşunca küsmesi hayatıma karışması istediğini yaptırmaya çalışması annemle bile bir yere giderken yalancı durumuna düşürmesi şerefsizlik aptal hadi işine ya

• Bu zararli bir ot gibi yararli bitkinin cikmasini da engelleyen bisey mis bu senin arkadas... yol ver gitsin..

0|0
    0|0
    • Çokk haklısın çok. Ama içim el vermiyor bazen ama şu an olabilir gibi geliyor

• O zaman kendine zarar verirsin... insanlara hayir diyememek bir zaaf biliyorsun bunu dimi

• seninle trtışıyosa herşeyine dogrudur demiyorsa o insandan zarar gelmez

0|0
    0|0
    • Ne alaka 😒 O okulu o kazansa ağzımı açtırmazdı arkasına bile bakmazdu

• Konuşmak istemiyorsan hayatından çıkarmak değilde muhabbetini kesebilirsin.

0|0
    0|0
  • Ben hepsini sektir ettim.

0|0
    0|0
  • hiç çekilmez yahu. çıkartabilirsin bence

0|0
    0|0
  • Yas kac?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Sen onu daha hayatindan cikartmadin mi böyle birisi sana sadece kötü seyler yapar

0|0
    0|0
  • Bir faydası olmaz zararı olur

0|0
    0|0
  • Tabiki daha muhatap olma yani mecbur olmadıkça

0|0
    0|0
  • Şimdiye kadar neden ayrılmadın

0|0
    0|0
    • Küçüktüm.19 yaşındayım ve yeni yeni farkettim kıskandığınu

• Ne olursa olsun bence gözün kara olsun seni mutsuz eden biriyle durmaktansa onu kaybetmeyi göze al

• Haklısın :)

• Cıkar gitsin senı kıskanan bırıyle ısın olmasın

0|0
    0|0
    • Di mi? İnsanın başına gelebilecek en kötü insan tipi

• Ozaman artık ıstesende düzelmez o arkadaslık

• Bence de öyle

• Çıkart gitsin ;)

0|0
    0|0
    • Gitsin ya :(

• Söyle böyle arkadaslık olmaz de kes bitir.

• ne güzel ya kısıtlasın işte sahiplensin

0|0
    0|0
    • Olur mu öyle şey

• Başarılarımı takdir etmiyor bir kere aksine kıskanıyor

• o kötü ama kısıtlaması guzel

Yükleniyor...