Evlilik İçin İdeal Yaş Var Mıdır? Siz Kaç Yaşında Evlenmek İstersiniz?

evliliğin erken yaşta olmasından yanayım ki artık 17-18 yaşında gelmiş olanlar bebe, çocuk statüsünden kurutulup hayat mücadelesi içinde yer almalı ve şehvetin doruk zamanında aklını şehvet merkezine değil daha faydalı işlere kullanmalıdır.

• 16-20
    6% (1)7% (1)6% (2)Oy Ver
  • 20-24
    59% (10)50% (7)55% (17)Oy Ver
  • 27-28
    29% (5)21% (3)26% (8)Oy Ver
  • 38-32
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • 32- ve fazlası
    6% (1)22% (3)13% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• Önce eğitim bitmeli yanı eğitim tabiki bitmez insanın kendini her zaman geliştirmesi gerekli ama bir meslek sahibi olmak için önce eğitim gerek üniversite bitmeli sonrasinda iş bulup bir kaç sene çalışmalı kendi ayakları üzerinde durabilmeli daha sonrada evlenilebilir. Bu da 25 yaş felan oluyor bana gore gayet uygun

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Elimden geldiğince yazıyorum. Tekrar tekrar üşenmeden yazıyorum.

EVLİLİK YAŞA BAĞLI DEĞİLDİR. Evliliğin yaşı olmaz.

Evlenebilmek için önce doğru kişiyi bulmak gerekir. Türk toplumunda yapılan en büyük yanlışlık evlenmek için birisini bulmaya çalışmaktır. Halbuki ben evleneceğim diye yola çıkmak yerine ben eşimi bulduktan sonra evlenmeyi düşüneceğim demeli.

Diyelim ki eş olmaya namzet kişi hazır bekliyor. O zaman da diğer faktörlere bakmak lazım. Yüksek öğrenim gören kişi nasıl olacak da erken yaşta evlenecek. Bunun gibi nice durum var ki evliliğe direkt olarak etki eden.

Doğru olan yaklaşım kişinin kendi şartlarına ve durumuna göre karar vermesidir. Burada yazan herkesin durumu birbirinden farklıdır. Bunun bilincinde olup kişi kendisine bakarak evlenmeye karar vermeli.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• 25 den sonra istemiyosun erken evlenmek lazım özellikle kızlar mesela erkek arkadaşım evlilikten çok bahsettiği için sogudum 25den sonrası olmuyo

0|0
    0|0
  • 25 diyecektim şıklarda bulamadım
    20-24 diyeyim bari

0|0
    0|0
  • 20-24 ideal bence

0|0
    0|0
  • 25 falan

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• ben şuanda 23 yaşındayım bitti sayılır 5 ay sonra 24 oluyorum. fakat benim yaşımdaki insanlar evlendiler, yeğenimle yaşıtız o evlendi mesela. benm için evliliğin bağlayıcı bir yanı yok. ben evliliği masraf, zaman kaybı, kısıtlama, olarak görüyorum ve haklıyımda. evliliği çok mükemmel geçen bir aile var mı? dönüp baktığında hep problem, hep problem. ne gerek var. evlenmeyi uzun bir süre düşünmüyorum. hatta hiç düşünmüyorum. 30 yşına kadar böyle olabilirim. ya da olmayada bilirim kesin konuşmak olmasın. şu an için yok diyelim.

0|1
    0|0
  • Evlilik icin iki kisininde yeterince olgun olmasi gerek. 30'dan once de cocuk yapilmamali.

0|0
    0|0
  • Ben 20-24 yaş arası diyorum :)

0|0
    0|0
  • 25 e kadar yolu var 25 den sonra zor deniliyor yavaşça bu fikre katılıyorum.-.

0|0
    0|0
  • 27-28 iyidir 😁

0|0
    0|0
  • kızlarda 15-20 erkeklerde 18-22

0|0
    0|0
  • 30 diyecektim, seçeneği yok.2 sene önce LYS sınavında da aynısı olmuştu...

1|0
    0|0
Yükleniyor...