Aileniz hangi sebeple evlenmenize izin vermez?

İyi akşamlaar 🎉

Bizde askerliğini yapmayana kız verilmez, askerlik şart 😃
Peki sizin aileniz hangi sebeple evlenmenize izin vermez?

0|2
30|40

En İyi Erkek Görüşü

• Yemek yapamayan
    Saygısı olmayan
    İçki sigara kullanan
    K*rt , komünist , ve fetocu olan birisiyle zinhar izin vermezler.

Ha verseler de sonuç değişmez. Üstüne para verseler bile böyle bir insan (!) İle zinhar evlenmem Allah korusun, yazdıysa bozsun inşallah :D

3|0
    0|0
    • 3ay

❤❤❤

• 3ay

@öğretmenimben

Bana lafın gelişi de olsa kardeşim deme bu birincisi.
      Siz insanlığın ne demek olduğunu biliyormusunuzki :D ekmeğini yediğiniz millete ihanet edecek kadar hainleşmiş bir gürüha ben insan topluluğu diyemiyorum kusura bakmasın kimse.

@Candygirlbilge 2 gün önce öz amcamın oğlu fetocu olduğu için tutuklandı. Üzülmedim ve daha ağır ceza alması için dua bile ettim. Hain haindir benim gözümde babamın oğlu olsa tanımam.

@SeRaZaR

Konuştuğun dilin asıl sahibi olan insanlara hainlik ediyorsun onların toprakları üzerinde yaşıyorsun. İşte kinimiz bu yüzdendir. Hadi uzayın şimdi. Naş!

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 39

• Valla ben teğmen çıktım 22 yaşında evlendim.. Ancak o zaman şartlar öyle idi.. Erzuruma ancak 2 gün 2 gecede trenle gidiliyordu.. Bekar olanları hiç bir yere sokmuyorlardı.. Şimdi şartlar değişti hayatı yaşayıp evlenmek akıllıca olur. Bence kız babaları akıllı kız babaları kızına iyi bakacak ve onu mutlu edecek kişiyi arar.

3|1
    0|0
  • Askerliğini bitirmeden evlenemezsin diyorlardı, bitti.
    Müslüman olmayanla evlenemezsin diyorlardı tamam dedim :D
    Düğün parasını biriktirmeden evlenemezsin diyorlardı e paranız batsın dedim sade yaparım o da olur dedim.
    Olmaz olum düğün şart dediler :D İyi dedim evlenmiyorum kalsın baba dedim :D

2|0
    0|0
  • İş olmadan.

1|0
    0|0
  • Benden çok büyük biriyle herhalde yabancı kızla evlenicem diyorum kimse bisi demiyor şimdiden zemin hazırlıyorum😂

1|0
    0|0
  • bizimkiler dünden razı. "birini bulsan da s.. tir olup gitsen bu evden" gözüyle bakıyorlar bana. o yüzden evlilik mevzusunda rahatım :D

1|0
    0|0
  • Olayı biliyosunuz anlattırmayın işte

0|0
    1|0
  • Mimar olmazsa izin yok.

1|0
    0|0
  • Okul bitmeden kesinlikle karşı çıkarlar.

2|0
    0|0
  • evlenme kararını sadece ben veririm... ailem sadece destek olur...

1|0
    0|0
  • Yaşım 25 lere gelmeden izin vermezler bende evlenmem zaten yuva kurma oyunu oynamıyoruz ciddi bir sorumluluk istiyor evlilik :)

1|0
    0|0
  • Neden kaybettiğimi anladım, ahhh askerlik

1|0
    0|0
  • Bedelli yapana da mı kız vermezler :P

1|0
    0|0
  • yabancı uyruklu olursa heralde engel olmaya çalışırlar ama işlemez kafama koyduğumu yaparım. O konuda izin almam.

1|0
    0|0
  • Aile uyumsulugu

1|0
    0|0
  • Bizde karnın doydu daa evlenmek kaldı derler 😎

1|0
    0|0
  • kafam karıştı bizimkiler evlenmeme karşıma çıkmaz heralde bir neden göremiyorum

1|0
    0|0
  • Dinime ve ahlakımıza aykırı ise. Başka hic bir sebep olamaz.

1|0
    0|0
  • Bizde tek şart sevmek ben istedikten sonra kızın diğer özelliklerinin önemi yok evlenicek olgunluğa geldiysem evleneceğim insanı ben seçerim ailem karışmaz

0|0
    1|0
  • Ailem kararlarıma saygı duyacaktır büyük ihtimal.

1|0
    0|0
  • Kısa dönemde kabul mü :D

1|0
    0|0
  • Ben düşünmüyorum ama niyetlensem bugün kız istemeye giderler. 😄

1|0
    0|0
  • İşim olmadan.

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Mezhep farklılığına karşı çıkarlar ve açık saçık giyinen kıza izin vermezler :D

1|0
    0|0
  • onlar evlen diyorda ben istemiyorum:)

1|0
    0|0
  • Olmayan kiza :)

1|0
    0|0
  • Benim kararlarima ailem karisamaz...

0|0
    1|0
  • Ailemden uzakta yaşayacağım. Ailem de zaten annem :) . Askerlik de yapmayacağım. Evlenmek gibi bir derdim de yok. Ayrıca kız vermenin saçma olduğunu düşünüyorum. +18 olan her kadın ve erkek kendi aralarında anlaşıp evlenebilir bence :)

0|0
    1|0
    • Kız vermek Anadoluda yerlesmis bir tabirdir. Mal alışverişi demek değildir yani.. görücü usulunu bende onaylamam tabiki kendi aralarinda anlasirlar fakat her ailenin kendi yapisi olur aileyi gectim insanin kendi kuralida olabilir mesela ailem bedelli yapmis birine onay versede ben istemem anlatabildim mi 😊 askerlik yapıp yapmamak kendi keyfinin bilecegi bir konu ama profil resmine ayıp olmuyor mu sence? 😊😊

• Teşekkürler

• Rica ederimm

• bizde evlenmemeye izin vermiyorlar o kötü ya :D

2|0
    0|0
  • askerlik olmadan iş bulmadan olmaz

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 29

• İşi olacak 😄

1|0
    0|0
  • Kültür farklılığı olmayacak, adet gelenek görenekler farklı olunca sorunlar yaşanıyor. Kaynanayla aynı yerde olmayacak Asla mutlu olamazsın. Zengin olması değilde en azından başını sokacak bir evı ve aılesini bakabılecek bir işi olması da şart. Kötü alışkanlıkları da olmayacak tabi 😊

1|0
    0|0
  • askerlik asten biri öldürdüyse suç kızartıcı suçu varsa küfürbaz kaba biriyse içki varsa müslüman olup müslüman gibi yaşamıyorsa :)

1|0
    0|0
  • Askerlik yapmayana ve belli sülalelere kız verilmez, onlardan kız alınmaz.

1|0
    0|0
  • Okul bitmeden evlenmeye asla izin vermezler 😄

1|0
    0|0
  • Yaşım küçük olduğu için

1|0
    0|0
  • Adam olmazsa vermezler.

1|0
    0|0
  • İşi gücü yoksa

2|0
    0|0
  • İşi, ailesi ( sosyal statuden zıyade nasıl insanlar oldukları) ve dindar olup olmamaları

1|0
    0|0
  • Pek çok sebep var aslinda. Hersey olabilir kesin birsey diyemem

1|0
    0|0
  • Meslek şart

1|0
    0|0
  • Beni üzmeyecek mutlu olacağım biriyse sorun çıkarmazlar

1|0
    0|0
  • Babam Ateyize kız vermem diyo :d

1|0
    0|0
  • Askerlik ve iş 😄

1|0
    0|0
  • Benim babam kafadar biri ister ve içki içmesi şart çünkü içkicilerin kafası kendinden bile güzel ya halil sezai misali hani bide diyor ya " geçiyor mu içince? geçmiyor acıyı alıyor bir nevi anestezi " 😃

0|0
    2|0
  • Bizde kız oğlan farketmiyor atanmayan çalışmayan kimse evlenemez

1|0
    0|0
  • Evleneceğim kişi dinine değer vermiyorsa

1|0
    0|0
  • İşsiz adama kız yok

1|0
    0|0
  • Karakteri oturmadıysa evlendirmezler. İş güç din dil falan hep 2. Plan bende deli gibi aşık olmadığım sürece okumayan işi olmayan biriyle evlenmem

0|0
    1|0
  • Aynen ya askerlik büyük problem😊

1|0
    0|0
  • Forever bekar 😎

1|0
    0|0
  • Babamın demesine göre dövmeli piercingli saci uzun olmazmis bir de kürt olmazmis

1|0
    0|0
  • Bizde normalde namaz kılmayana verilmez askerlikte var

1|0
    0|0
  • Vallah say say bitmez 😅

1|0
    0|0
  • kendi dinimden olmayan biriyle evlenmeme izin vermez sanırım :) zaten bende evlenmem..

1|0
    0|0
  • Herhalde çok absürt giyinen biri olursa izin vermezler

1|0
    0|0
  • daha once evlilik yapmissa

1|0
    0|0
  • İşsize vermiyo bizimkiler maddi sıkıntı cekme ilerde dıyolar :D

1|0
    0|0
  • Sanırım birtek yabancı damat istemezler başka bir kriterleri yok 😄