Ülkemizde evlenmekten çok boşanma gündemde peki ya bunun nedeni sizce nedir?

Evlenen çiftlerin sayısı bir önceki yıla göre %0,5 artarak 2015 yılında 602 bin 982 oldu. Kaba evlenme hızı ise binde 7,71 olarak gerçekleşti. Boşanan çiftlerin sayısı bir önceki yıla göre %0,7 artarak 131 bin 830 oldu. Kaba boşanma hızı binde 1,69 olarak gerçekleşti.

1|2
6|35

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ihanet dayak otorite savaşi sabrsizlik kısıtlanmak isteklerin artmasi 3. Sahislar kaynana kaynata vs baskisi

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Kesinlikle sebebi zina , yasaklanmasındaki sebep te toplumsal ahlakın bozulması ailelerin yıkılması ve yetim çocukların çoğalması.

1|0
    0|0
  • Ülkede kutuplaşma hat safhada ve çok çalkantılı her zaman her şey olabiliyor. Tvyi ne zaman açsam RTE kükrüyor kurmaylarıda kükrüyor oda halka yansıyor. Ekonominin kötü olduğu buradan belli. Tamam kimisi parayı bulduğu için boşar ama onlar az.

1|1
    0|0
  • sevgi ve saygının giderek azalmasıyla beraber, aynı evde, aynı ortamda, aynı havayı teneffüs etmeyi istememek

1|0
    0|0
  • Sevgililik evlilikten daha önemli oldu artık insanlar evlenmeden daha geniş düşündükleri ve davrandıkları için bağlılık azaldı.

1|0
    0|0
  • Bunun nedeni özellikle Avrupai dizilerin öref ve adetlerimizi etkilemesi. Özellikle de bayanların bu dizilerin etkisinde kalarak erkekleri sürekli birileriyle kıyaslaması ya da onlardan üst düzey beklentilere girmesi. Aynı şekilde erkeklerin de bayanlardan üst düzey beklentilere girmesi bence :))))

1|0
    0|0
  • Uzun süreli ilişkiler den kaynaklanıyor dört sene beş cık sonra evlen o beş senede zaten yaşayacağını yaşamış oluyorsun evlenmeye gerek yok 😀😀

1|0
    0|0
  • Bana göre boşanmaların sebebi kız anneleri kızlarını öyle tembihliyolarki evlenince şöyle olma böyle olma şunu yapma bunu yapma kızını sanki 2. dünya savaşına gönderiyor

1|0
    0|0
  • Aklina estikce " dur ben bir kosu evlenip geleyim " derse olacagi bu

1|0
    0|0
  • Evlilik öncesi yaşanan ilişkiler evliliği etkiler. nitekim yemekten önce yiyilen abur cuburlar iştahı keser ve sizi yemekten eder. Boşanmaların başlıca sebeplerinden birisi ki bana göre en büyük nedeni

1|0
    0|0
  • Sanal alem etkili en başta. Kadın veya erkek eşinde bulamadığını orada arıyor ve sonrasında bu olaylar gelişiyor. Ayrıca eskinin insanı gibi fedekar değiller. Bir anlık hatayla yapılan evliliklerde fazla bana göre

1|0
    0|0
  • Çünkü artık kadınlar evliliği sevgili gibi görüyor isteyince evleniyolar istemeyince boşanıyolar kadınlar için normal bir duruma geldi evlilik

1|0
    0|0
  • Aptallk

1|0
    0|0
  • İlişkilerde bir sorun olduğunda iki taraftan birinin alttan alması lazım. Ama ne yazık ki insanların çıkarları sevgilerinin önüne geçmiş durumda. Bu nedenle boşanmalarda ciddi bir artış var

1|0
    0|0
  • kişinin ahlakından çok işi ticaretini yapmaları

1|0
    0|0
  • herkesin aşık olması.

1|0
    0|0
  • Bence insanların çoğu artık sadece cinsel ihtiyaçlarını gidermek için evleniyor. Bu nedenle kavgalar çok çıkıyor ve bu nedenle de boşanmalar çok fazla oluyor.

1|0
    0|0
  • İnsanlarin birbirlerine tahammulu kalmamis ondan

1|1
    0|0
  • "iki gönül bir olunca samanlık seyran olur" sözü iflas ettiğinden dolayı

1|0
    0|0
    • Samanlık oldu triblex😂😂

• istemenin sonu yok. mütevazilik kalmadı kimsede. herkes zahmet çekmeden rahat yaşama derdinde.
      çok zengin insanı anlarım, yıllardır böyle yaşamış ve hayatını böyle devam ettirmek ister. fakat sıradan insanlara ne oluyor onu anlamıyorum. iş ciddiyete binince herkes; işi iyi var mı, iyi maaşı var mı, mal varlığı nasıl soruları birbirini kovalıyor

• Kadınların çalışması 😊

1|0
    0|0
  • Kızlar evde kalsın. 😊

0|0
    1|0
  • Manyağız amınyüm

0|0
    1|0
  • Çünkü mangal yemiyorlar. bu kadar basit

0|0
    1|0
  • İnsanlar artık aşkın yalan olduğunun farkına varıyor demek ki.

1|0
    0|0
  • En iyisi evlenmemek :)

0|0
    1|0
  • Boşanmaların çoğu sebebi aldatmak ve maddi durumlardan kaynaklanıyor.

0|0
    0|0
  • Evlenmesin kimse bence hayatlari kaymasin , cokuk cocuk kadin ugrasilmaz

0|0
    1|0
  • Evet neden acaba

0|0
    0|0
  • Evlendikten sonra ilk 5 yıl önemli, bir avukat söylemişti boşanmalar 1-5 yıl arasında yeni evli olanlarda oluyor bu evreyi atlatabildin mi boşanmalar çok çok azalıyor

1|0
    0|0
  • ben de boşanma arefesindeyim :( nedeni de kötü huyların bir türlü değişmemesi ve inatçılık.. sürekli küsüyo

0|0
    1|0
  • Yozlaştırılmış dünyada evlilikler biter ki gayet doğal siyonist emperyal ırkçı düzenin eseridir insanları yoz hale getirdiler tabiki nufus planlamaları kontrol altına alma nesli azaltma bir çok konuda siyonizm iyi çalışıyor insanların ahlakını yok etmek amaç zaten siyonizm de sonuç ortada aile evlilik kurumu toplumu ayakda tutan temel kurumlardır o da gitgide yok oluyor yıkılıyor

1|0
    0|0

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Çünkü artık insanlar evliligide sevgili gibi görüyor isteyince evleniyolar istemeyince boşanıyolar normal bir duruma geldi evlilik

1|1
    0|0
  • Normal karsiladim. Sokakta yuruyorum. Herkesin yaninda bir sevgili el ele yuruyorlar. Karakterden cok fizige bakiyorlar, guzel mi yakisikli mi parali mi bakiyorlar.. Yurtdisindayim. Geldim Turkiyeye istesem hemen bir sevgili bulurum. Istersem hemen evlenebilirm. Ne acayip ya..

1|0
    0|0
  • Aldatma olayları çoğaldı

1|1
    0|0
  • Acele verilen kararlar evliliği basite alıyorlar

1|1
    0|0
  • Herkes evde kalsin amin
    Boylece bosanma derdide olmaz

0|0
    0|0