Kimlere borç verdiniz ve bundan neler öğrendiniz?

Para çok şeyi gösteriyo
En yakın arkadaşıma borç verdim zamanında yıllarca vermedi ihtiyacım oldu çok az bir kısmını istedim duymadığım laf kalmadı oturup ağladım bir insana muhtaç olduğum için, Bunları haketmediğim halde yaşadığım için, işin kötü yanı ben bu insana hala değer veriyorum para için dostluğunu kaybetmek istemiyorum ama o ne istiyo da böyle davranıyo...

Sizinde yaşadığınız olaylar, Ders aldığınız varsa anlatın

1|0
410

En İyi Erkek Görüşü

• Kimseye borc vermedim.. kimsedende borc almadım.

Birisine para verirsem eğer hibe etmisim demektir.. borc şeklinde vermem..

Zira hiç ugrasamam iyiken kötü ol.. peşinde kos falan.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Verdiğim borçlar geri gelmedi. Ama verdigim cogu borcun gelmesini beklememistim açıkcası. Sadece bir şey koymuştu. Haftasonu işte calısmıstık. Arkadaşla. Benim paramıda o almıştı. Sonra vericekti falan. Vermedi. Harcadı. Normalde borc istese verirdim belki. Ama emegimin üstüne yatması apayrı bir olay oldu. Kimseye borç vermiyorum artık. Gelmedigi icin degil versende vermedin dedikleri için.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Aldığım bütün borçları tastamam ödedim ama verdiklerimi hiç geri alamadım. Alacağı istemek kadar zor bir şey yok. Aslında doğru olan Shakespeare'ın dediği gibi "Ne borç veren, ne de alan ol (Neither a borrower, nor a lender be.)" Büyük söz. Hele şu devirde insanların canını iste ama parasını isteme o denli yani. Yine de en sık başvurulan sınırsız kaynak anne-babalar. Her zaman köşede biraz paraları oluyor. Canlarım benim.

1|0
    0|0
    • Onların hakkını ödeyemem zaten dost arkadaş sandıklarımdan daha çok yanımda ve destek oldular

• Hayatta evinden para almayan bir bireydim arkadaşım para istemişti çok lazımdı ağlıyordu 5 gün sonra arlığı alıyom kesinlikle veririm diyordu en yakın arkadaşım annemden alıp verdim. Vermedi pç :D artık yok kimseye borç

0|0
    0|0
  • Sorma benimde ayni. Ben birsey soylemedim kendisine ver diye ama bir insanda kendini biraz bilmeli. Kimsenin parasi yok diye canini alicak degiliz. Ama ufakta olsabir soz. ''Kardesim paran yok su gun vericem kusura bakma'' gibi bu ur ufam sozler insani hos karsayabilir ama karsindaki bunuda yapmiyor. Ben cok utanirim ya alkah gostermesin. (Yorumumu begen) :D

0|0
    0|0
  • Ben daha borç verecek kadar zengin olmadım ama zengin arkadaşlarım oldu, onlar bize yemek ısmarlardı biz çay ısmarlarız. Bizde borç olmaz

0|0
    0|0
  • Hiç kimseye borç vermemem gerektiğini öğrendim

0|0
    0|0
  • bak bu lafı unutma birini tanımak istiyorsan ona borç ver

0|0
    0|0
  • aynı dert bendede var kime verdiysem almakta zorlandım alamadıklarım 2000 tl kadar vardır onlarada kalem çektim vermiycem birdaha diyorum gene veriyorum

0|0
    0|0
  • Ordulu kisilere para konusunda güvenmem. 😂😂😂

0|0
    0|0
  • iyi de madem borcunu vermedi sende ona bağırsaydın yüzsülüğün de bu kadarı yani

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ahh ahhh vermeseydim keske
    Kuzenim benden 500 euro istedi. TL olarak 1000 tl civari yapiyo. 2 sene oldu hala borcunu verecek. Hatta o para bana lazim oldu istedim. Tamma verecem dedi aradan kac ay gecti hala vermedi. 1 ay oncede komsumun ihtiyaci vardi.. Neyse dedom borc verim dedim ben onun sikintisini anladigim icin borc verdim. 700 euro. 1400 kusur tl yapiyo. Simdi bakalim bu verecek mi... Benden borc isteyince yokta diyemiyorum:(

0|0
    0|0
  • Borc vermedm borc istediklerinde param varsa borc olarak deyil norml bir sekilde verdim geri gelmesni hic beklemedm oyuzdn pek kazik yemedim

0|0
    0|0
  • Kimseden istemedim kimseyede vermedim çünkü benim param yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...