Bankada altın hesabı actirmak mi yoksa kasa kiralamak mi daha mantikli?

Altinlari evde saklamak cok sıkıntılı bir is. Kasa mi kiralasam yoksa bankada altin hesabi mi actirsam blmiyorum? bir akil verin yardimci olun nolur?

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• En ufak bir kasanın yıllık maliyeti 200 TL'den az değil. Üstelik kasaya koydunuz altın ne faiz getirir ne de erişim kolaylığı var.
    Altın hesabında ise yıllık hesap ücreti alınmıyor. Alan banka var mı bilemiyorum ama benim çalıştığım banka almıyor. Cüzi de olsa bir faiz alma imkanınız var. Üstelik bankada olması dolayısıyla hem güvenli hem de yatırım hareketi yapmak isterseniz (al/sat) anında yapabilirsiniz.
    Son bir avantaj ise doğum, düğün gibi olaylar nedeniyle kasadan altın tırtıklayabilirsiniz ama gram altını tırtıklayamazsınız.

1|0
    0|0
    • Hangi bankada calisiyosun?

• Birde kuyumcuda bozdurup mu getiriyoruz parayi bankaya? Banka da tartip ona gore para veriyomus heralde? :/

• Hahahaha, ben bankada çalışmıyorum :)
      Mesleğim çok farklı tahmin edebileceğiniz üzere.
      Bana hizmet eden Banka demek istemiştim. Akbank ile çalışıyorum.

Eğer altınlarınız gram ise işiniz çok kolay. Banka altınları sizden gram olarak alıp size gram altın cinsinden hesap açar. Diğer ürünler için ise örneğin çeyrek, tam, Cumhuriyet gibi, sizden bunalrı satın alıp size gram satar karşılığında. Bankanın karlılığına göre sizden ufak bir miktar komisyon alabilirler. Eğer altınlarınız bilezik gibi veya ziynet tipiyse, satarken çok zarar edersiniz. Hoş, kuyumcuya da götürseniz zarar edersiniz.
      Sizin altınlarınız ne cins, sorabilir miyim?

En İyi Kız Görüşü

• Evinde kasada sakla bana kalırsa. Bir çok avantajı var bankanın ama o altına bir daha dokunamıyorsun çünkü banka gram altına çeviriyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• altın hesabı çöp

0|0
    0|0
  • Altın hesabı dahaantikli

0|0
    0|0
  • Banka daha güvenli.

0|0
    0|0
  • bana ber saklarım..

0|0
    0|0
  • Aklina hangisi yatarsa

0|0
    0|0
  • kasa kiralamak yıllık 400 Tl den başlıyo diye biliyorum, bence gereksiz bir masraf.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ev bence daha güvenli
    Banka ziyneti grama çeviriyor
    Bende bir ara yatırmak istedim şartları kafama yatmadı

0|0
    0|0
  • Kasada

1|0
    0|0
  • Kasa