İngilizcesi çok iyi olanlar bunu nasıl başardınız?

Kursa gidiyorum şu an pre-intermediate seviyesindeyim ama nedense tam olarak öğrenemiyorum gramer işi beni zorlamıyor ama kelime ezberim zayıf ezberlesemde bir süre sonra aklımdan gidiyor filmlerde pek işe yaramıyor sizce tam olarak ne yapsam ingilizceyi iyi öğrenirim? Yabancı ülkeye gitme şansımda yok..

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Pratik yapacaksın, yabancı ülkeye gitme şansın yok ama yabancı bir arkadaş edinip onunla sohbet edebilirsin ilk olarak

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• bol bol konuşman gerek ama bu konuşma zorlama olmalı yani konuşmaya mecbur olmalısın

0|0
    0|0
  • Kelime ezberi, deftere yazarak ezberleyeceksin

0|0
    0|0
  • Ben ortaokulda eğitim almıştım sen kursa da gidiyomuşsun zaten öğrenirsin seviye kitaplarını da oku okurken kelime de öğrenirsin

0|0
    0|0
  • Kelime hallerini fiilleri ve zaman zarflarini bilnen yeterlidir. Ben ingilizceyi oyun oynayarak ogrendim. Yabanci insanlar ile iletisime gecin analamadiklarinizi cevirin zamanla alisiyorsunuz.

0|0
    0|0
  • Hacettepe'de tercümanlık okuyorum yardımcı olabilirim.

0|0
    0|0
    • hım mesela

• Dil öğrenmek isteyen kişinin öncelikle B vitamini depoları dolu olmalıdır. Hafızayı ve kelime öğrenmeyi geliştirir. Onun dışında kafanızdan geçen her düşünceyi elinizden geldiğince İngilizce diline tercüme etmeye çalışın. Mesela ben susadığımda ''Şu an İngiltere'de olsam nasıl su edinirdim?'' diye düşünürdüm. ''Susadım!'' diyemiyorsam ''Su var mı?'' derdim. ''Su nerede?'' derdim. Bu çok geliştirir. Film vs. izleyip hazır cümleler duymakla dil öğrenilmez. Dil, kendi kurduğunuz cümlelerle öğrenilir. Diziden öğrenirsen ''Anlıyorum ama konuşamıyorum.'' olur.

• Teşekkürler

• Dizi-film izliceksin yabancı arkadaş ediniceksin. Günlük kullandığın tabirleri ingilizce söylemeye başlıcaksın.

0|0
    0|0
  • Pratık yap ilede yabancı ulkeye gıcen dıye bısey yokk.. turıstın bol oldugu yerlere gıt

0|0
    0|0
  • orta

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...