Bir kadın yemek yapmayı bilmeli mi?

Cidden bir kadının köle gibi yemek yapmayı bilme zorunluluğu olduğunu düşünenler çok mu?

• Evet, kadınsa yapacak. Bana uyacak filan. Kadın dediğin budur.
    37% (46)69% (53)49% (99)Oy Ver
  • Hayır, saçmalama. Öyle bir zorunluluk yok. Kadın köle mi? Eski ruhlu insanlar bunu düşünebilir.
    50% (63)17% (13)38% (76)Oy Ver
  • Bilmiyorum, o Dünya'da değilim.
    13% (16)14% (11)13% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
A diyenlerin çoğunluğu erkek olucak, görürsünüz.
A şıkkını biraz erkeklere göre yazdığım için pardon. Çünkü ''Bana uyacak'' yazmışım şıkka.

0|0
14|31

En İyi Erkek Görüşü

• yemek yapmak bir görev değil ihtiyaçtır.. buna böyle bakmak gerek... eşin bir gün yorgun olduğunda erkek yemeği yapabilir.. aynı şekilde kadında... bence bildiği zarv aldığı tadları öğrenebilir.. hep yaparken ondan keyif alır hemde erkeğine yedirmsinden... beraberde yemek yapabilirker... insan eşine bir şeyleri yeptırmak değil paylaşabilmeyi öğretmeli...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yemek yapma ile köleliğin ne alakası var? Restorana falan gidince de o zamanda onlar sana kölelik yapıyor senin mantığına göre. Erkekler yaratılıştan beri çalışır yükün yarısından fazlası onlardandır hiç böyle birsey duymadım onlardan o zaman onlar da desin biz kölemiyiz çalışıp eve para getiricez diye. Ayrıca şıkların hiç objektif olmamış, kendi görüşünde olan şıkkı gayet kibar ve anlayışlı yazmissin ama A şıkkını sanki cahil insanlara yönelik bir anlayış tarzı ile yazmissin kadın değil mi yapacak nedir. Madem bir anket yapiyosun farklı görüşlerde saygın olsun şıklardaki açıklama farkına bak, ben  'yi seçiyorum ama bunu "kadın değil mi yapacak erkeğe uyacak" gibi maço bir anlayış tarzı ile belirtmek istemiyorum? Soru da şıkları da saçma. Yemek yapmak kolelikmis, kadın erkek eşitliğini bende savunuyorum ama kızların bir çoğu da bunun b. kunu çıkarıyor afedersiniz

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Yemek yapmayı bilmenin kadını erkeği yok aç kalmamak için aslında herkes yemekleri bilmeli kadın ise yemekleri bilmesi lazım çünkü her zaman pizza yenmez hep onlar kilo :D

2|0
    0|0
  • Kadın yemek yapmayı bilmeli evet ama bunu kadın olduğu için değil insan olduğu için bilmeli. Aynı şekilde erkek de yemek yapabilmeli karnını doyurabilecek seviyede olmalı ikisi de. Hiç bekar hayatı yaşamıyor musunuz?

1|0
    0|0
  • Kadının görevi yemek, bulaşık, seks hizmeti değildir. Aksine evlendiği erkeği kadınlaştırmayı bilmelidir. Kadın evde iki ayağını uzatıp televizyon seyrederken erkek evi temizlemeli, camları silmeli ve çocuğu emzirmelidir.(Erkekte süt ne arar dediğinizi duyar gibiyim. Artık marketlerde satılan özel bir aparatla erkek göğsünden de süt geliyor.) O yüzden kadının hiçbir şey bilmesine gerek yok. Aldığı erkeği kadınlaştırsın yeter. Saygılar.

0|1
    3|0
    • :D :D. Ciddiye almadım, neyse.

• Ay, gece kafasıyla ne yazıyorum salak salak. Dalga geçme diyeceğime ciddiye alma diyorum.

• Ben eşitlik taraftarıyım. Bak, bir erkek olarak bile kadın olmayı kendine yediremiyosun kötü bir şeymiş gibi. Kadın erkeklerin bir aracı değil, erkekler de kadının aracı değil. Evdeki bakım sadece kadının yapması gereken şey değil. Çalışmak sadece erkeklerin yapması gereken şey değil.

• bilmel,

1|0
    0|0
  • Bilmeli

1|0
    0|0
  • Yemek yapmayı bilmeyen kız mı olur? Gitsin köprüden atsın kendini

0|2
    3|0
  • Bunun kolelikle alakasi yok isteyerek yaparsa cok guzel olur

1|0
    0|0
  • Pılavı hakkıyla yapabılen kadın on adım öndedır !!!

1|0
    0|0
  • Bilmeli bilmesede öğrenmeli

1|0
    0|0
  • Kocası için değil kendisi için bilmeli

1|0
    0|0
  • Bilmeli ve bende ogrenmeliyim biseylerden kscmak icin bahane bu

1|0
    0|0
  • A
    Şıkkı

1|0
    0|0
  • Yemek :kadın yoksa aıçarız :)

1|0
    0|0
  • Kadın yemek yapmayı bilmiyorsa ve bu yönde bir hevesi isteği de yoksa o ev pek çok soruna gebedir.

0|0
    2|0
  • tabi ki öyle bir zorunluluk yok beraber yaparız, o yorgun olduğunda ben yaparım

1|0
    0|0
  • Bana ben ac kaldim napicam diyecek kadar degilse sikinti yok

1|0
    0|0
  • kadınsa yapıcak dıye bişey yokda ne yiycez biz D:

1|0
    0|0
  • Yavrum kadin maharetlidir maharet isteyen işler kadina bakarak görev dagilimi olabilir neden olmasjn

1|0
    0|0
  • bazı konularda annelerınızı örnek alın, modernlık demek değildir bu konular

1|0
    0|0
  • Yemek yapmak kolelik degil sevdigini beslemektir bu acidan bak

1|0
    0|0
  • Yapmayı bilmiyorsa öğrensin. Sıkıntı olacaksa da bunu önemsemeyen birini bulsun

1|0
    0|0
  • Yemeğide ben yaparım sorun değil. Maksat düzgününü bulmak

1|0
    0|0
  • yemeyi bende yaparım o beni mutlu etsin yeter

1|0
    0|0
  • B dedim.

1|0
    0|0
  • Kadın dediğin yemek yapmayı bilecek !

0|0
    6|0
  • Yani calismiosa yapmali

0|0
    1|0
  • o yemek yapilacak!! ayricakarinin sirtindan sopayi karnindan sipayi eksik etmeyecen.

(the bomb has been planted)

0|0
    1|0
  • Bence bırak kadını herkes yemek yapmayı bilmeli...

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 13

• Bunun kölelik olduğunu düşünmüyorum.. Bilmesede olur mu olur tabi ama kendi hayatını kolaylaştırmak için bilmesi daha iyidir bence tabi erkekler içinde öyle..

2|0
    0|0
  • Hayır zorunda değil

1|0
    0|1
  • Sırf kendini doyurmak için bile yapmasını bilmeli. 25 yaşındaki kızın annesini acıktım diye aramasini bilirim ben

1|0
    0|0
  • B dedim ama eski ruhlu yerine ataerkil desen daha hoş olurdu

1|0
    0|0
  • bilsin tabi :D kölelikle ne alaka hadi ev hanımıysa gelsin eşi bide yemek mi yapsın misal S:D::A

1|0
    0|0
  • bilmeli tabiki.. ama erkek te bilmeli.. her gün kadın yapacak diye bir şey yok

1|1
    0|0
  • her insan kendi için yemek yapmayı oğrenmeli

1|0
    0|0
  • Aşıkkı işaretleyenlerle inşallah denk gelmez 😂 ilkel kafa

1|0
    0|1
  • Yemek yapamayan evde kalır dsalşfksdl

0|0
    1|0
  • a dedimm

1|0
    1|0
  • Tabikide bilmeli.

1|0
    0|0
  • A dedim

1|0
    1|0
  • Yemek yapmakla kölelik ne alaka? kendini idare edebilecek şekilde yemek yapip bilinmesi olması gereken bence..

0|0
    0|0
Yükleniyor...