"Kadın seçer. Erkek seçilendir." sözüne katılıyor musunuz? Aksini iddia eden var mı?

Ben katılıyorum şahsen :)

Erkeğin teklif götürüp kendini kabul ettirmeye çalışması bu sözü fazlasıyla destekliyor.
Ayrıca kadın kısmının, seçtiği erkeği bizans entrikalarıyla mutlaka ele geçirdiği de bilinmekte.

Anti tez üretebilecek var mı? :)

0|0
12|27

En İyi Kız Görüşü

• Doğanın düzeniyle alakalı bence.
    Erkek ve dişi hayvanların ilişkisini ele aldığımızda çoğunlukla erkek süslü olur ve dişi onu tavlamaya çalışır.
    Fakat biz insanlarda tersi söz konusu. Erkekler kadınların peşinden koşuyor. Bu yüzden seçen kadın olur. Ama istisnalarda var.
    Ben farklı düşünüyorum. Kadın ve erkek hoşlandığı kişiyi seçiyor. Bence aşkta öncelik yoktur. Önce erkek gelir teklif eder, kadın kabul eder gibi.
    Kadında teklif edebilir. Erkek de seçer.
    Bence bu düşüncelerin nedeni insanların egolarından kaynaklanan savaşları...
    Ama sevme hissi sadece bir seçimdir. İki cinsiyette seçer.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• kadınlar farklı yaradılıştadır erkekler gibi değildirler.. bir erkeği cezbeden şey ilk olarak kadının güzelliği ve vücut yapısıdır.. ama gelin görün ki kadınlarda bu iş böyle olmuyor.. hiçbir kadın sadece erkeğin çıplak vücuduna bakarak tahrik olmaz.. kadını tahrik eden şey nedir bilirmisiniz?
    ''lüks ve rahat yaşama özlemi...'' erkekse bunun için bir araçtır..
    erkeğin bıraktığı intiba bir kadın için herşey demektir !!
    ''zengin giyimli ve havalı bir erkek'' ...
    işte bu kadar basit... yakışıklılık , adaleli vücut vs hiç önemli değil.. belki genç kızlık döneminde okula giderken kısmi olarak önemli olabilir ama yaş ilerledikçe o duygu kaybolur ve yerini tamamen para özlemine bırakır..
    kadınlar o yumuşak tenlerinin altında korkunç bir maddecilik barındırırlar !!! o kadar ki, inanın lenin marks bile o nispette maddeci olamaz..
    erkeklerse tam tersi anında kadının vücut güzeliğinin tesirine giriverirler.. kadının zengin olması falan 2. planda kalır..
    bazen şüphe ediyorum kadın orgazm olurken bile rol mü yapıyor diye !!! bunu yapan çok kadın var biliyomusunuz..
    eğer zenginseniz ve beraber olduğunuz kadının sizi sevdiğini düşünüyorsanız yüzde 99 nokta 99 oranında yanılıyorsunuz !!!
    kadınları iyi tanıyan biri olarak söylüyorum ve adımı nasıl biliyorsam bunu da o şekilde biliyorum..
    erkekler fizikman güçlü olmalarına rağmen ruhen saftırlar..
    kadından dürüst olmasını beklemek taştan su çıkartaya çalışmak gibidir !!! çünkü kadın erkeğin gözünün içine baka baka gerçeği inkar eder ve bundan rahatsızlık da duymaz...
    artık tiksinti geldi.. bedenim kadın vücudunu özlerken diğer taraftan ruhum da iğreniyor...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Aslında tam tersi.
    Erkeğe kız gösterilir. Erkek beğenirse teklif gönderir

Kız beğenirse aracı olan kişi erkeğe kızdan haberi yokmuş gibi kızı gösterir. Eğer erkek kızı beğenirse teklif gider.

Kimin kimi seçtiği aşikar sevgili toprağım 😊

1|1
    0|0
  • Öyle mi? Bence seçen ya da seçilen yok bir elektrik akımı var ve doğal olarak seçmiş yda seçilmiş bulunuhorsun adım mühim değil. Erkek teklif götürür ama onu o kıvama kadın getirir. ya da kadın kendine ittirir ama red eder bence herşey bir elektirikten ibaret...

0|1
    0|0
    • reddeden erkek olmaz ama genelde?

• Kadın işini bilen taraftır da ondan. Erkek düz mantık düşünür bu artık bilimsel gerçek. Kadın inciğini cinciğini düşünür erkeği hazırlar. Ve en büyük etkende erkeğin yaratılışı. Zayıf karakter yaratılmış kadına karşı nefsi çok zayıf.

• Öyle olsaydı yeryüzünde karşılıksız / platonik aşk yaşayan kadın olmazdı. Sadece çevremi baz alarak konuşayım, neredeyse 10 kız arkadaşımdan 4ü platonik aşk yaşıyor ve sevdiği erkeği elde edemiyor maalesef. :D
    Seçme - seçilme değil aslında, birbirini bulma, denk gelme, rastlaşma durumu bu bence.

0|1
    0|0
  • Hayır katılmıyorum, erkek de seçiyor bilakis görücü usulü erkek seçtiği kadına gider kadın beğenirse olur

0|1
    0|0
  • Erkeklerin kendini kabul ettirmeye calistigini hic gormedim. :)

0|1
    0|0
  • Katılmıyorum ben

0|0
    0|0
  • katilmiyorum

0|0
    0|0
  • tam tersi de olabilir bence hayat bu

0|0
    0|0
  • Katılıyorum 😬

0|0
    0|0
  • Çok dogru

0|1
    0|0
  • Valla bu zamanda kızlar da çok fena bilemedim yani😁

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• En başta erkek kadını seçiyor ki ona teklif ediyor. Yani karşılıklı bir seçme söz konusu.

1|1
    0|0
  • kadın var kadın var... kimisine teklif bile etmezsin dibinde biter, kimisine teklif edersin kenan bey telefon hakkımı kullanmak istiyorum der.

0|1
    0|0
  • İstese erkek seçer, ama bilmiyorum neden böyle oluyor. Seçilenlerden değilim en azından

0|1
    0|0
  • Ben secilmem secerim diye nice seven insani kabul etmeyip sonunda yaslaniyoruz evde kaldik diye hic istemedigimiz kisilerle sozde mantik evliligi ! yapan bir toplum olduk. Ask ego kaldirmaz bunu anlmamiz lazim... saf ask kendinden taviz vermektir... senden biseyler vermedikce o kisi sizin olmaz... bunu insanlara anlatamiyorsun maalesef

0|1
    0|0
  • Bir şey duymuştum doğru mu bilmem. Ruhlar yaratılınca kadın eşini seçermiş. Ve kader bile değişir evleneceğin kişi değişmezmiş.
    Bu doğruysa eğer evet kadın seçmiş oluyor. Bizse bu filmde bize biçilen rolü yerine getiren karakterler oluyoruz.

0|1
    0|0
  • İlk etapta sanki kadın seçiyormuş gibi görünür..
    Ama iş nikaha gelince durum değişir.. Takılmak için kul köle olan erkekler iş ciddiyete binince ortadan yok olurlar..
    "Ben seçilmem seçerim" diyen kibirli kızlar gerçekten de "seçilmediklerini" bekar kalınca anlarlar..

0|0
    0|0
  • Seçen olsaydı birini seçip acılirlardi yanlız bizim kızlar anca teklifi kabul eder buna seçen denmez

0|1
    0|0
  • Aksini iddia edeni allah çarpar.

0|0
    0|0
  • Hahhhh al işte aradığım söz buydu. Aynen öyle arkadaş, kadınlar hep seçer erkekte bir kadını elde etmek için her şeyi yapar ama olmaz.

0|1
    0|0
  • Değişik durumlar var. para söz konusu değilse kadın secer

0|0
    0|0
  • son söz bizimdir her zaman, tamam hayatım gibi düşünelim 😂

0|1
    0|0
  • Katılmıyorum

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum = )

0|0
    0|0
  • Yok öyle bir dünya

0|0
    0|0
  • öyle bişi yok.

0|0
    1|0
  • Haklısın bence de.

0|0
    0|0
  • Doğanın kuralı bu erkek seçilmez, güçlü erkek kendini seçtirir.

0|0
    0|0
  • Nokta

0|0
    0|0
  • kadının seçmesine izin verenlere tüküğrek

0|0
    0|0
  • Haklısın bayan her istediği erkegi seçer ama erkekler seçemez

0|0
    0|0
  • Ben seçilmem seçerim 😏😎

0|0
    0|0
  • Kesinlikle doğru

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum. Kişiden kişiye göre değişir. İki kişinin karakterine bakmak gerekir.
    Erkek tarafı çok baskın karakterliyse o ilişkide kadının sözü ya da tam tersi durumda erkeğin sözü geçmez. Doğal olarak bu önerme / kadın seçer. Erkek seçilendir. / yanlış bir önermedir.

0|1
    0|0
  • Erkek sever kız kabul eder.

0|0
    0|0
  • Doğrudur

0|0
    0|0
Yükleniyor...