Abilerim ablalarım?

Merhaba abilerim ablalarım ben izmirde yaşayan bir genç kızın evet elbise şort gibi şeyler giyiyorum ve bu konuda ailem hiç baskıcı değildir ama babam beni camiye göndereceğini söyledi çok şaşırdım niye diye sordum dini bilgiler öğrenmeni istiyorum dedi bende kaç aydır ingilizce kursuna gitmek istiyorum (ingilizceye bayılıyorum benim için tutku) herneyse kaç aydır söylüyorum pek iplemedi babama söyledim 2sinede git dedi ama sonuçta ben namazı babam için değil Allah için yapıyor olmam gerek sizce ne yapmalıyım nasıl düzeltebilirim bu durumu :)

Güncellemeler:
Yaşım 18 :) boyumda çok uzun küçük çocuk değilim yani eskiden gidiyordum

0|0
4|25

En İyi Erkek Görüşü

• Babana saygı duyması gerektiğini öğret. İngilizce kursuna gitmek istiyorsan ona git. Elbiselerine, şortlarına elin adamının kısıtlama getirmesine izin verme. Dini bilgiler öğretiyorum diyerek seni aşağılayabilir, giyiminle seni rencide etmeye kalkabilir. Sen kendin istersen gidersin anca.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• hakikati görmek küçük yaştan başlar.. kafanda oluşan şeyleri en az ingilizceye olan merakın kadar istekli bir şeklde doğru kaynaklardan araştırablirsin.. lakin dinde zorlama yok.. Allah'ın rızası için yapmak başka birşey.. o manevi duygu zaten okuduğunda kendiliğinden gelicektir..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Camiye git önce dini bilgilerini öğren sonra da ingilizce kursuna gidersin

0|0
    0|0
  • Gitmek istemiyorsan gitme. Cami sana bilgi katar mk? Arapça öğretmiyorlar bildiğim kadarıyla. Dini bilgileri internetten daha iyi öğrenirsin. Birçok kaynaktan okur aslına ulaşırsın. Babana söyle bunu.

0|0
    0|0
  • Babanda anlamiski bu kız Allahin emir ve yasaklarını unutmuş oda korkuyor kötü şeyler yapıcan diye belki içinde Allah korkusu olurda kapanirsin diye zaten baban sana demiyor git benim için namaz kil diye Allah yoluna girer diyor kendine gel diyor anladin güzellikle uzun boylulukla olacak değil bu işler anladin mi bacım 😉

0|0
    0|0
  • bir babanın görevi dini vecibelerini çocuğunun ogrenmesini sağlamak sen öğren yapıp yapmamak sana kalmış babanı gunahta bırakma

0|0
    0|0
  • ama onun boyu uzunnnn (((

0|0
    0|0
  • Baban sonuna kadar haklı

0|0
    0|0
  • öğrenki sorumluluk senin olsun demiş

0|0
    0|0
  • Açık açık söyle

0|0
    0|0
  • şort giymene kızmıyor ama camiye gönderiyor çelişkiye bakarmısın:D
    şort giyme günaha girme diyemı yapıyor? dinin kurandan ögrenebilirsin

0|0
    0|0
  • Namaza başlarsan her işin hayırda gider zor günlerinde kolay atlatırsın hep bir çıkış sunar sana Rabbim.

0|0
    0|0
  • Baban senin büyüdüğünü anlamış sanırım 🤔

0|0
    0|0
  • Düzeltecek bir durum yok 17 lı:) gidebilyosan ikisinede git. baban benim için kıl dye göndermyo zaten

0|0
    0|0
  • Öbür tarafta ingilisce Geçiyosa ben demiyorum geciyosa diyorum 🙏

0|0
    0|0
  • sorumluluk bende de bitir işi

0|0
    0|0
  • babanın dediği gibi git öğren sonrası sana kalmış zaten

1|0
    0|0
  • Babanda allah icin yapmani soyleyior

0|0
    0|0
  • Çok uzun ben nasıl okuyayım bunu

0|0
    0|0
  • camiye sadece cumaları giderim de

0|0
    0|0
  • babanla konuş diyicemde anlamaz :D camiye git :( takma fazla dinlemene bile gerek yok yani :D

0|0
    0|0
  • kesinlikle diret kararını.

0|0
    0|0
  • Boyun kaç

0|0
    0|0
  • Sende otur düşün Allah için bir şeyler yapman gerektiğini kabullen ve ikisinede git.

0|0
    0|0
  • senden bu cahillikte bir halt olmaz bizden deilsin

0|0
    0|0
  • Baban sana namaz kil die baski yapmamiski dini ogren demis.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Caniyede git bişeyler öğrenirsin ikisinede git işte izmirdesin diye dinden bir haber olcak halin yok dinle biraz hocaları falan

0|0
    0|0
  • Açıkca konuş 😊

0|0
    0|0
  • Bence ikisine de gitmelisin. Sonra babana dua edersin canım ..

0|0
    0|0
Yükleniyor...