Türkiye'de insanların dindar olması onun iyi olması için yeterlidir diye bakılmıyor mu sizce de?

“Bir kimse ile münasebete girmek için, kendisinin ibadetine bakmayın. Dirhem ve dinar ile olan münasebetine bakın.” Hz Muhammed (sav)

Bugün yaşadığım bir tartışmadan sonra da bunu iyice anladım. Yani insanları çok fazla etiketleyip, ona göre sen şu kadar imanlısın yok bu kadar müslümansın diyen insanlar görüyorum. İnsanlar birbirine saygı duymaktan çok aciz. Sırf sevmediği biri var diye karşısındaki insanı dinsiz ilan edecek ya da benim kadar iyi müslüman değilsin diyecek kadar kibirli, kinli. Bir müslüman karşısındaki kişiyi yargılayamaz, sırf sevmediği için onda kusur ya da eksik müslüman gibi bir yaklaşımda bulunamaz. İnsanları dinle kandıran din tüccarları, göz boyayan insanları bu ülke unutuyor bilmiyor ya da.

Gözünüzü seveyim lütfen böyle olmayın. Müslümanlığın temeline baktığınız zaman hoşgörü vardır. Sonra böyle yargılayan insanlar dönüpte Allah'tan başka kimse yargılayamaz diyerek kendisiyle çelişiyor, ikiyüzlü oluyor bunu dediği halde. Çok çirkin görünüyorsunuz böyle yapınca ve istediğiniz kadar namaz kılın, Allah'ı anın ama böyle yapmak en çirkin şey. Sana ne başkasından değil mi? Sevmiyorsan insanları zehirleme bari.

Güncellemeler:
Türkiye'de bir şekilciliktir gidiyor. İnsanları görüşlerine göre yargılayan çok müslüman var ve müslümanlık ile çeliştiklerinin farkında bile değiller.

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• adam 2 tane ayyaş diye bahsediyor bu saygısızlığın önünde dini öne atıyor ayıptır ya saygı olmadıktan sonra siz onu yüceltseniz ne olacak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• katılıyorum, dini inancı kişi üzerinde sorgulayıp ona iyi ya da kötü gibi kavramlar bulup yakıştırmak doğru değil, bunu yapma hakkına sahip değilsiniz , saygı her şeyden daha önemlidir, ama ön yargı ile oluşan toplumda malesef böyle. . hoşgörü iyimserlik kişisel davranış ölçüsüdür inanç kişinin özelidir. .

0|0
    0|0
  • Dinci olması büyük bir artiydi ama artık terör üyesi olmak anlamına geliyor. fetocu olabilir

0|0
    0|1
  • Bu hep boyleydi ve boyle kalacak ibadetini yapan herkes akkasik gibi gorunur ibadet edende yedigi haltlar affolacak sanar degismez yani

0|0
    0|0
  • Ne şeyhler gördük oğlan çocuklarına göz diken.. Ahlakı sadece dinden ibaret sanıyorlar birde üzerine sapkınlıklarını din ile örtüp inançları karalıyorlar dünya üzerinde din pazarlamasının en iyi yapıldığı ülkede yaşıyoruz..

0|0
    0|1
  • Bir insanın dini imanı para olmuşsa çok sakat durum

0|0
    0|0
  • Hayır herkes sakallıların ne kadar üçkağıtçı olduğunu biliyor

0|0
    0|0
    • Eskiler ne demiş her sarıklıyı hoca bilme demiş haklısın da bence Türkiye'de bir şekilciliktir gidiyor. İnsanları ideolojisine göre yargılayan çok müslüman var ve müslümanlık ile çeliştiklerinin farkında bile değiller.

• Evette insanlar bunun farkında bile değil. :)

• İnsanlar uyuyor şu an ama sanırım uzun yıllar uyanmazlar zaman bunu gerektiriyor

• Dindar olan türbanlı eskordlar var. turbanlı eskord yazın görün.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kimsenin ibadetleri beni ilgilendirmez. İnsanlara yaklaşımımda da bir etken değil açıkçası.
    Çünkü biliyorum ibadetlerini yaptığı halde insanlığı olmayanların varlığını. Onlar için bu sadece bir alışkanlık ve zorunluluk. Fazlası değil.

Müslümanım. Gelip burada biri benim için başkasının görüşüne "Kanka bu kız müslüman değil" diye yorum paylaşıyor. Sorsan müslüman işte.

0|0
    0|0
  • Valla açık olmak gerekirse ben en çok o bahsettiğin tiplerden korkuyorum. Hani ısrarla müslüman olduğunun üstüne basan tipler.

0|0
    0|0
  • Evet aynen oyle bakiliyor sonra kiz kapaliysa kesin iyidir diye de bakiliyor ama imanin kimde oldugu hic belli olmaz

0|0
    0|0
  • Çok saçma bir düşünce daha.

0|0
    0|0
  • Dindar oldugunu soyleyip namaz kilmayanlar kufur edenler... var

0|0
    0|0
    • “Bir kimse ile münasebete girmek için, kendisinin ibadetine bakmayın. Dirhem ve dinar ile olan münasebetine bakın.” Hz Muhammed (sav)

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...