Türkiye'de insanların dindar olması onun iyi olması için yeterlidir diye bakılmıyor mu sizce de?

“Bir kimse ile münasebete girmek için, kendisinin ibadetine bakmayın. Dirhem ve dinar ile olan münasebetine bakın.” Hz Muhammed (sav)

Bugün yaşadığım bir tartışmadan sonra da bunu iyice anladım. Yani insanları çok fazla etiketleyip, ona göre sen şu kadar imanlısın yok bu kadar müslümansın diyen insanlar görüyorum. İnsanlar birbirine saygı duymaktan çok aciz. Sırf sevmediği biri var diye karşısındaki insanı dinsiz ilan edecek ya da benim kadar iyi müslüman değilsin diyecek kadar kibirli, kinli. Bir müslüman karşısındaki kişiyi yargılayamaz, sırf sevmediği için onda kusur ya da eksik müslüman gibi bir yaklaşımda bulunamaz. İnsanları dinle kandıran din tüccarları, göz boyayan insanları bu ülke unutuyor bilmiyor ya da.

Gözünüzü seveyim lütfen böyle olmayın. Müslümanlığın temeline baktığınız zaman hoşgörü vardır. Sonra böyle yargılayan insanlar dönüpte Allah'tan başka kimse yargılayamaz diyerek kendisiyle çelişiyor, ikiyüzlü oluyor bunu dediği halde. Çok çirkin görünüyorsunuz böyle yapınca ve istediğiniz kadar namaz kılın, Allah'ı anın ama böyle yapmak en çirkin şey. Sana ne başkasından değil mi? Sevmiyorsan insanları zehirleme bari.

Güncellemeler:
Türkiye'de bir şekilciliktir gidiyor. İnsanları görüşlerine göre yargılayan çok müslüman var ve müslümanlık ile çeliştiklerinin farkında bile değiller.

0|0

Erkekler Ne Diyor 7

Kızlar Ne Diyor 6

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...