Bu resim hakkında ki düşünceleriniz?

Bu resim hakkında ki düşünceleriniz?

Neden hem kızlarımızı örtüp hem erkekleri muhafaza altına almak varken kızlarımız açılıp saçılma özgürlüğü olup erkeklerin gözüne sahip olması gerektiğini savunuyor kızlarımız. Ve neden gözlerine sahip çıkmayan erkeklerimiz kızlarımıza laf atıyor neden ikisi de uymuyor bu emre?
Bu resim hakkında ki düşünceleriniz ?
Müslüman olmayan yorum yapmasın engel atmak istemiyorum.

5|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Hadisler ve Kuran'da bu konuyu net açıklıyor zaten. Ama bunlardan bir haber olan insanlara ne anlatsan da boş kardeş.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• haklı :((

2|3
    0|0
  • Ben senin söylediklerine harfiyen katılıyorum. Ayrıca şunu ekleyeceğim, erkekler bayanlar için " Bakmamızı istemiyorsalar açık giyinmesinler", bayanlar da erkekler için " O baksın diye giymiyorum, abazalar" diye cümleler kurduklarinda sadece kendilerini avutuyorlar😄

0|0
    0|0
  • Neden acaba sadece Türkiyede bu tecavüz sorunları en çok oluyor? Çünkü yabancı ülkeler öyle mi? Adamların eğitim durumları çok yüksek olmasa bile cahil değiller. Vakıf taki 'hoca' olmuş adam erkek çocuklara tecavüz ediyorsa. Olayın geldiği yer çok başkadır kardeşim. Bırakın tesettürü , tamamıyla zihniyetle, edeple alakalı bunlar.

0|0
    0|0
    • Dış ülke geniş isteyen isteyenle yatıyor.

• 😂ensar vakfındansın okuyamadıgına gore. Ya da baska sapık zıhnıyetlı bı cemaattensın bılemem o kadarını 😅

• sapık sizsiniz ki böyle şeyleri rahatça anlatabiliyorsunuz ahlaksızlık diz boyu :D

• Herkes Müslüman olmadığı için olabilir bence ha? Kadınların örtünmesi dini bir emir. Fakat gözleriyle kadını taciz eden erkeğin kötü bir şey yapıyor olması sadece Kur'an'da yazmıyor.

0|0
    0|0
  • Açık ve net onaylıyorum dahada bir şey demeye gerek yok 😂

0|0
    0|0
  • Yazıyı sonradan gördüm o fotoğrafı görünce aklıma zorla susturulan insanlar geldi..

0|0
    0|0
  • İşlerine öyle geliyo

0|0
    0|0
  • hz yusuf dan ogrenmelı erkekler namusu

0|0
    0|0
  • Çünkü insanlar zora gelemiyor aslında zor olan birşeyde yok ortada ama sanırım nefse zor geldiğinden

0|0
    0|0
  • Haddinden fazla açık olan kadına sadece erkek değil kadınlarda ağzı açık bakar. Şahsen ben de bakıyorum yoldaki kızların giydiği şeylere falan. Ama bazı erkekler bunu çok abartıyo. Bakabilirsiniz en doğal hakkınız ama rahatsız edici laf atmalar aşırı dikkat çekici bakışlar falan da rahatsız edici oluyo yani. Ve sadece açık giyinenlere değil ben kapalı giyindiğimde de birsürü erkeğin iğrenç bakışlarına ve laf atmalarına maruz kalıyorum ve tüm kadınlarda

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bu olay tesettür ile olmuyor knk kafa yapısıyla yetiştirilmeyle alakalı..

Bu ülkenin bunları aşması için daha 100 sene var 2023 felan kurtarmaz.

Ben yurtdışına çok çıktım şuanda yabancı ülkelerin bizim ülkemizden pek bir farkı yok gavur dediğiniz insanlar daha usluplu dolaşıyor..

0|0
    0|0
  • Dostum seni bu konuda destekliyorum batılılaşma cumhuriyet diye geçiştiriyolar ama kimsenin işine gelmiyo onlar bir yerlerini açarak görmemislerde onların açık yerlerine bakarak mutlu oluyor. Oysa ki bu zevkler boş zevkler kadının kölesi olmaktansa hayatın kölesi olmayı her zaman tercih etmişimdir.

0|0
    0|0
  • bir düşüncem yok

0|0
    0|0
  • Çünkü herkes dine senin gibi bakmıyor.

0|0
    0|0
  • Haklısın dostum👍 Bunun sebebi batılılaşma çabaları.

0|0
    0|0
  • her koyun kendi bacagından asılır.

0|0
    0|0
  • Çünkü imanı taklidi yaşayan bir toplumuz.

0|0
    0|0
    • İmam kimseyi kurtarmayacak o yanlış yapıyor diye herkes mi yanlış yapacak bunun hesabını herkes kendi ödeyecek ama.

• Herkes bilmediğin şeyden korkarsın diyor da aslında aksine bilmediği şeyden çekinmez insan. Yani yarınını bilmiyorsun ve yarının hakkındaki olasılıkları düşünüp ve bir yatırım yapmazsan günlük yaşarsın ve kayış bir yerde kopar değil mi? Bu da onun gibi; öleceğimizi hepimiz biliyoruz, tıpkı yarının geleceği gibi ama madem inananlar için konuşuyoruz ölümden sonrası hakkında düşünmüyorsak yarını düşünmeyip kayışı kopanlardan olmamız su götürmeyecektir. Yani imam osurdu diye cemaat olarak sıçmak abes lakin uygulamayan bir Müslüman toplumuz o da aşikar.

• çok doğru bir söz , aynen öyle...

0|0
    0|0
Yükleniyor...