İranlı erkeklerin başörtüsüne karşı yaptığı hareketten haberniz var mı?

iranlı erkekler irandakı zorunlu başörtü ve hicap durumuna karşı hareket başlattı ve kendileri başlarını örterek fotograflarını paylaşıyorlar. başörtüsünün zorunluluğu sadece kadınlarımızn özgürlüğünü elinden almaktan başka bir şey değil diyorlar. nasıl ki erkekler başlarını örtünce saçma geliyorsa, aynı şekilde kadınların başörtüsü zorunluluğu da saçma. diyorlar.

bu arada Türkiye de Şırnağın ismini şehri nuh olarak değiştirecekmiş.

• İranlı erkekleri destekliyorum
    72% (18)88% (14)78% (32)Oy Ver
  • hayır iranlı erkekleri desteklemiyorum, yaşasın faşizm ve yobazlık
    28% (7)12% (2)22% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bence doğru bir karar kimse kimseyi zorla kapatamaz özgürlüğüne engel olamaz canı gönülden iyi yapmışlar

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tam destek ! :D

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 5

• Irandaki kizlarda zaten turban şaldan sıkıldilar... iranda kiz arkadasim var oradan biliyorum... turkiyeye geldiğinde hiç ne turban ne şal takiyo... iranli erkekleri destekliyorum.

1|0
    0|1
  • Bilemiyorum ne kadar doğru.
    Zamanın varsa Süreyya'yı Taşlamak filmini tavsiye ediyorum. Hayatını etkileyebilir olumlu açıdan.

1|0
    0|0
  • Evet haberini gördüm 👌👏👏

1|0
    0|0
  • Evet harekatta haklı olabilirler ama gerçekci olmak lazım şüphesiz hepsini idam ederler bence kaşınıyor onlar:/

0|0
    0|0
    • işte yobazlığı karşı konulmazsa bizde de öyle olacak

• Bizdede öyle olacak diye saçmalamayın 100 yıldır aynı şeyleri söylüyorsunuz bizde olmaz olamaz olmayacak

• tabi tabi. boşuna yazmadım o son cümleyi paylaşmda. siz uyuyun. zaten çok farkı yok. meydanlarda cihat yaparak ülkeyi kurtarıyorlar

• Yaptıkları boşuna.. İran asla taviz vermez. Gerekirse hapislere tıkar protestocuları ama asla muhaliflere taviz vermez. Boş bir eylem olmuş desteklemiyorum

0|0
    0|0
    • boş diye diye ne hale geldik. böyle olalım istyorlar işte.

• Yıllar önce yine İran kadınları binlercesi sokağa döküldü karşı çıktı ama sonuç ? boş.. İran diğer devletlere benzemez İran devleti başkasına boyun eğmeyi, taviz vermeyi asla sevmez. Gerekirse güç uygular gerekirse dünyanın ayağa kalkacağı derecede güç uygularlar adamların kimseden korkusu yok muhalifin başı ezilir.

• tıpkı burdaki gibi işte. yıllar önce gezi olaylarında nice insan öldürüldü iktidar tarafından. meydan tanklarındı. betonu halktan koruyorlardı. insanların parasıyla alınan silahlar insanlara karşı kullanıldı. öyle böyle bir ayaklanma degldi ama sonuc? yobazlar kazandı. çünkü kimsenn haklarına saygıları yok. aynı şey işte

Kızlar Ne Diyor 5

• Bence tamamen özgürlük olmalı isteyen kapatsın isteyen açsın kime ne ve ben kapalı birisi olarak bunu düşünüyorum ne kimse benim başörtüme karışsın nede milletin mini eteğine

0|0
    0|0
  • Destekliorum herkes istedigini giymeli iste acik ister kapali

0|0
    0|0
  • Ben asla türbana karşı değilim. Ama zorla takılmışına karşıyım. Bu yüzden çok güzel bir hareket, tebessüm ettim görünce.😊

0|0
    0|0
  • Aferin len onlara

0|0
    0|0
  • Destekliyorum bu arada nuhuda destekliyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...