6 aylık hamileyim ve evliyim ama ailem bilmiyor ne yapmalıyım?

Arkadaşlar 5 yıllık erkek arkadaşımdan hamile kaldım ve şu an 6 aylık hamileyim. Hamile olduğumu 4 aylıkken öğrendim. Nasıl bu kadar geç öğrendin diye sorarsanız Hakkari'de görev yapıyorum, sokağa çıkma yasağı ve doktorun olmamasından dolayı muayene olamadım. Tabi ki bir şeyler hissediyordum ve aldırmak da hiç istemedim. Erkek arkadaşımla birbirimizi seviyoruz ve hamile olduğumu öğrendikten sonra nikah kıydık. Zaten böyle bir şey olmasa bile seneye evlenmeyi düşünüyorduk. Sorun şu ki; aileme ne diyeceğimi bilemiyorum, şu aralar söylemeyi düşünüyorum ama fikirlerinize ihtiyacım var çok korkuyorum ailemi çok seviyorum ve onları kaybetmeyi hiç istemiyorum. Yaptığım bu hata yüzünden çok pişmanım keşke her şey normal seyrinde gidebilseydi ama bebeğim için tüm bunlara katlanmam gerekiyor. Ailem ne tepki verir ve nasıl bir yol izlemem gerekir lütfen yardımcı olun..

0|1
37|31

En İyi Erkek Görüşü

• ne kadar da kızsalar.. bebeği görünce herşey değişecektir.. hayatta herşey kısmettir.. Bebekler şanslarıyla beraber gelirler hep.. Eminim önce çok bozulup sonra yumuşayacaklardır.. üzmeyin kendinizi.. bebeğinizi güle güle büyütün hayırlısıyla..

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• kızmazlar bence sevinirler bile görevde olduğumdan söyleyemedik dersiniz benim ablam da benden başkasına hamile olduğunu söylememişti çünkü düşük tehlikesi yaşadı aylarca kimse üzülmesin istedi böyle bişey söyleyebilirsiniz riskli olduğu için üzülmenizi istemedik dersiniz anlayış gösterirler hamilesiniz dülünüp üzülmeyin bebeğiniz hisseder

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Ailen özellikle baban bayağı köpürüp sinirlenecektir hazırlıklı ol. Ama evlendiğinizi duyunca belki biraz sakinleşir. Ama torun doğduğunda siniri diner merak etme.

Ha bu arada önce annene anlat.

1|0
    0|0
  • Evliyim demişsin? Normal bir durum o zaman. Önceden olmuş tamam ama, artık evlisin. Hamileyim dediğinde, sevinirler. Sonuçta evliyken oldu sanır onlar. Yani yapacak bir şey yok. Gizlesen, karnın şiştikçe anlayacaklar. Niye söylemedin derler sonra.

1|0
    0|0
  • bunda da bir hayır vardır

1|0
    0|0
  • Umarım senin ve eşin açısından herşey yolunda gider ailene gelince muhakkaki sana kirilacaklar ve uzülücekler lakin cocugunuz oldugunda hersey duzelir bence erkek arkadasinla her iki aile buyuklerini cagrin bir yere aciklayin ne kadar erken aciklasaniz o kar

1|0
    0|0
    • Eşimin ailesi yok, yani benim de onun da tek dayanağımız benim ailem olucak. İnşallah dediğiniz gibi olur, teşekkür ederim.

• en kötü 12 hafta sonra torunları ile tanıştıracaksın zaten bu arada söylersen şok etkisi azalır torunlarını gördülermi de herşeyi unuturlar

1|0
    0|0
  • Çok samımı oldugun bı aıle bıreyıne soyle beraberce fıkır yırutun yvs yvsc

1|0
    0|0
  • Zaten hakaride görevde olman ailen için stresli bir durum hamile olman nikah kıyman onları pek şaşırtmaz zaten 😁

1|0
    0|0
  • Ailen nasıl kişiler? Yani evlendiyseniz zaten sıkıntı olmaz belliki sevdiğin de adam gibi adammış direk evlenmiş bence sıkıntı olmaz.

0|0
    0|0
    • Ailem sakindir ve kavgacı değiller asla ve beni çok seviyorlar ama tabi böyle bir şeye nasıl tepki verilir ne kadar uysal da olsalar bilemiyorum.

• ailen yine de üzülüp yıkılacaktır. ilk bikaç sene sana soğuk davranabilirler. sen ailene aylardır evli olduğunu ve hamile olduğunu söyle. ailen üzülecektir ama yapcak bişeyleri yok.

0|0
    0|0
  • Ailen üzülür tabi ki. Ne yaparlarsa yapaınlar haklılar bunun bilincinde davran ve alttan al.

0|0
    0|0
  • bu konuda bir fikrim yok

0|0
    0|0
  • Nabarsaniz yapın be Senin Ailene saygın olsaydı zaten gidip 5 yıl Karı Koca hayatı yaşamazdın. Bir Ailenin olduğu şimdi mi aklına geldi?

0|0
    1|0
  • hamile olduğunu öğrenince evlenmişsin. sorun ne? bazı insanların bebeği olmuyor kısır oldukları için... ne güzel işte... ama burda tek sorun var o da ülkede genel anlamda bir kaos var. ve siz kaos ortamında bebek yapıyorsunuz...

0|0
    0|0
  • Evlendiğinizi olan olaylardan ötürü haber veremediğinizi vs ekle abart anlat :D bebeği kucaklarına verdin mi ahanda kraliçesin :D

0|0
    0|0
  • 6 aylık hamileyim ve evliyim ama ailem bilmiyor ne yapmalıyım? evlisin eşin biliyor doğrumu ve onlardan uzaktasın.

0|0
    0|0
    • Evet hamile olduğumu öğrendikten sonra nikah yaptık ama tabi anneme babama kardeşlerime söyleyemedim ama söylemem gerekiyor. şu an onlardan uzaktayım beni görmüyorlar.

• ikisini de bilmiyorlar zaten hamile kaldığım için evlendik

• Afferim işin zor

• ailenden habersiz yaptığın için çok üzülebilir ve sinirlenebilirler
    yaşın maks 24 tahminimce, bilemiyorum ama zorlu günler seni bekliyor :S

0|0
    0|0
  • doğum yaklaşmış belli değilmi hala babası sorumluluk almıyormu

0|0
    0|0
  • güzel bir trol inşallah başına gelir

0|0
    0|0
  • evlenmissiniz iste bisey demene gerek yok zaten ailenden uzaktasin 3 ay sonra dogur erken dogum dersin ya da 3-4 ay daha bekle bebegimiz oldu de sonucta artik kocandir

0|0
    0|0
  • Badem yedin bir bok oturup temizleyeceksin başka bir alternatifi de yok bu işin

0|0
    0|0
  • Eca kiça malxirabi ma ew çi akile gelte temam yaptin o zaman sahip ciksin sana ya da ya da ne bileyim vallah ne diyecegimi sasirdim kore kerê de çi bejim ma ez nizanim çi bejim

0|0
    0|0
  • cusss ya insan 2ci ayda adet olmayinca anlamazmi hamile oldugunu

0|0
    0|0
    • Anladım elbette ama bulunduğum yerden dolayı muayene olamadım. Daha önce de stresten kaynaklı 3 ay adet olamamıştım. Bu yüzden hep bir tereddüt içerisindeydim. Karnım da 5. aydan itibaren şişmeye başladı ve bulantı kusma gibi hiçbir belirti göstermedim.

• Olduğunu ben de biliyorum ama sen Hakkari'yi bilmiyorsun sanırım.

• gidip eczaneden gebelik testi alamiyorsan yasama orda... biliyorum ne dagbasi oldugunu merak et me..!

• Şakami bu gayet ciddiyse soru , durum vahim gibi

0|0
    0|0
  • olan olmus annene bahsetmelisin

0|0
    0|0
  • Artik evlisiniz problem yok bacim soyle

0|0
    0|0
    • Ama nasıl söylenir böyle bir şey?

• Siz bir hata yapmissiniz. hatayi duzeltmek icin erkenden evlenmissiniz.
      Ve tamamen kurtulmak icin aileye soylemeniz lazim.
      Ailenin karsisina gec acikca mertce soyle. uygun dille ablan kardesin varsa onlara soyle onlar soylesin veya anneden basla

• ben doktorum alabilirm

0|0
    0|0
  • Biz napalim

0|0
    0|0
  • annenin babanin yerinde olsaydim kahrolurdum.. biz bu kiza hic bir sey ogretememişmiyiz diye.

0|0
    0|0
  • evlenmişsiniz zaten bundan sonra ne olacak?
    ailen değil kocan var artık senin yanında.

0|0
    0|0
  • Ne iş yapıyorsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 36

• Nikahı kendin kıydın gördün sadece bir imza attın sevgilinle aranızdaki birbirinize bakış açınız ilişki ve hisleriniz değişmedi. Evlenmek sadece insanlar bizim seks yapmamıza izin versin diye atılan bir imza. Bu yüzden de durum rahatsız edici bile ama konumuz bu değil. Zaten birbirinizi seviyormuşsunuz ve evlenecekmişsiniz ve sen hamilesin. Ailene söylemekten ve kendini en iyi şekilde ifade ederek durumu anlatmaktan başka elinden bir şey gelmez. Elinden daha fazlası gelemeyecek şeyler için de ne kendini ne de bebeğini strese sıkıntıya sokma. Bence tepki gösterseler bile zamanla ve torunları doğduğunda geçecektir. İstersen aile bireyleri ile tek tek konuş ama ve yalnız değil kocanla beraber. Ki böylece kimse kimseyi gaza getirmiş olmaz ailenizden. Ayrıca hamilelik çok önemli bir konu senin bu dönemde bunlarla uğraşman değil doğum öncesi ve sonrası hakkında araştırmalar yapman gelecek hakkında planlar kurman lazım.

1|0
    0|0
    • İnşallah dediğin gibi olur doğuma 3 ayım kaldı. İster istemez şu sıralar stres yapıyorum. Eşim hep destekçim bu konuda en büyük desteğim o. Ailemin karşısına çıkmaya utanıyorum sadece.

• En önemli şey eşinin desteği zaten. Üzme kendini ve stres yapma çünkü harika bir çocuk yetiştirirsen onun bu konuda eğer ailen sana tepki göstermeye devam etse bile 2 çift lafı olur ileride. Sen yanlış bir şey yapmadın. Artık ailen var ve bebeğin olacak iyi bir anne olmaya bak sen. Ki bence korktuğun gibi de olmayacaktır

• Sorun yok ki. Evlendin sonucta. Onlar evlendigine kizabilirler habersiz. Ama ilk evlendigini soyle. 3 hafta sonrada hamile oldugunu soyle. Erken dogum yaptım dersin. ya da direk dogruyu soylersin. Senin kararın. Ama sen evlenip cocugu aldırmamakla dogrusunu yapmıssın.😊

0|0
    0|0
    • Benim ablam da hamile ve bir tek ben biliom

• @Banjara ablan niye sorunlu ki

• @Mankube çünkü ablam evli değil

• Sen dua et o herif seni yüzüstü bırakmamış

6|0
    1|0
  • Acik acik konus baska yolun yok olan olmus cunku deistiremezsin hem nikah kiyilmis neden kizsinlar? Ewlisin su anda. Cok korkuyosan erken dogum
    Yaptim dersin vs vs

1|0
    0|0
  • Herseyi açık açık anlat nikah da yapmışsınız biraz küstü gibi yaparlar ama evladin dogunca düzelir hersey emin ol

1|0
    0|0
  • Bence şu dakika söyle verecekleri tepkilerden korkma kimse mükemmel değil bu hayatta kimse kusursuzda değil. Benim babam annemi aldattı çocuğu aldı getirdi annem baktı büyüttü bir fırtına kopuyor ama sonrasında duzelmeyecek şey yok. Eğer seni redderselerde bunu kabullen kendini ve çocuğunu sana sahip çıkan eşini yıpratma. Öğretmen olmuşsun belirli gelirin var başın öne egilmez ki ailen sana değer veriyorsa 10 yıl sonra olsada affederler üzülme... üzülmeye degmiyor hayat güzel ablacim...

1|0
    0|0
  • Artık evli olduğuna göre bebeğin ayını söylemesen bile muhakkak haberdar et. Bilsinler Mutlu olsunlar... Annenle paylaş önce ! Önce o bilsin. Yanına çağar ya da . ya da sen git. Ama yüz yüze söyle. Annen ortalığa bu haberi şerbet gibi sunacaktır. Yanında olacaktır

0|0
    0|0
  • Ailenin anlayışla karşılayacağına eminim tabiki önce annenle konuşmalısın o her zaman daha yumuşak yaklaşır

0|0
    0|0
  • Büyük tepki alacaksın emin ol nasıl bir yol izlenir bilemiycem Allah vermesin kimseye çok zor bir durum gecekten

0|0
    0|0
  • Ya zaten evlisin hamileyimmde işte

0|0
    0|0
  • Bebeği ailesi bırakmıstı evlat edindim de. Erkek arkadaşım da kabul etti de. Evlendikten düğünden sonra çocuk büyüsün yıllar gecain sizinkiler ölmeye yakın beniö öz çocuğumdu korktum söylemedim dersin 😂😂😂😂

0|0
    0|0
    • Bu anca filmlerde oluyo yaa malesef :)

• Karnin iyice sistiktwn sonra onceden oldugunu anlarlar Şu an soyle yeni hamileyim falan de nasil olsa uzaksin dogduktan 2-3 ay sonra bebek dogdu dersin yani onlar onu 2-3 ay kucuk sanarlar

0|0
    0|0
    • İşte şu an tek olduğum için yanıma annemi ve kız kardeşimi istiyorum yani eninde sonunda öğrenecekler.

• Burda nasıl bize anlattıysan ailenede anlatırsın tabiki kızacaklar sakladın diye bunca zaman. Ama bebek bir dünya yuzunu gorsun bak nasıl değişicekelr bebegin sucu yok sonuçta ve en geç o zaman kabul ederler. Sıkma canını bebege zarar güzel dusun

0|0
    0|0
  • Madem aileni kaybetmek istemiyorsun, evlendikten sonra hamile kaldım de. Sonuçta bu yalanın amacı kötü değil

0|0
    0|0
  • Istemediysen katlanacaksin

0|0
    0|0
  • Ailen önce tabi kizar, darilir. Ama zaman gectikce alisirlar. Sanirim ailen bilmiyo nikah kiydiginizi. Önce bence nikah kiydiginizi söyle sonra cocuk oldu dersin. Neden söylemedin bize nikah kiydigini aciklarsin korktugunu. Aileni nekadar cok sevdiginide dile getirmeyi unutma. Basta kizaralar sonra kiyamazlar sana. Bence cabuk zaman gecmeden hemen söyle. Ama telefonla olacak bisey degil bu, oraya gotme ihtimalin varsa öyle söyle. Esini al ve git canim

0|0
    0|0
    • Yanlarına gitme ihtimalim yok çünkü akrabalarla aynı apartmanda yaşıyorlar. Kimsenin beni böyle görmesini istemiyorum en azından önce ailem öğrensin, o yüzden telefonda söylemek zorundayım. Dediğin gibi yüz yüze olması daha sağlıklı olurdu. Yanıma çağırmayı düşünüyorum. Hayırlısı artık

• Ozaman ara, dik dur olan oldu bikere zamani geri getirmezsin. Bencede akrabalar bilmesin önce. Annene babana söyle kizacaklar ama gececek buda.

• hukuki olarak bebek evlendikten 1 dk sonra da doğmuş olsa, hayat arkadaşlığından doğan bir bebek kabul edilmemektedir. o yüzden erken geldi bahanesiyle yutturabilirsin diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Kabullenmeleri zor olur. Kolay gelsin

0|0
    0|0
  • önve Allah yardımcın olsun bence ailen öğrendikten sonra kızıcaktır tabiki ama sen diren bebeğini dünyaya getir eğer imkanın varsa şehri terket ailen sokağa aıcak değil dua et Rabbime bebeğini sana bağışlasın :)

0|0
    0|0
  • Evlatliktan atabilirler

0|0
    0|0
  • Pardon da evli değilken mi ilişkiye girip hamile kaldın onu anlayamadım

0|0
    0|0
    • Hamile olduğumu öğrendikten sonra evlendik

• Tamam işte aynı şeyden bahsediyoruz dediğin gibi oldu

• Ha ok o zaman sorun değil

• Aileye göre ne tepki vereceği değişir ama ailen sonuçta ne kadar kızsalarda kıyamazlar evlatlarına

0|0
    0|0
  • aboo kötü olmuş kız

0|0
    0|0
  • Yuvadan aldığını söylesen?

0|0
    0|0
    • İleride bebeğim için skıntı olabilir. Er ya da geç ortaya çıkacak. Çocuğuma yuvadan alındı diye etiket vurup hayatında sıkıntı yaratmak istemiyorum.

• Haklısın , ailene açıkça söyleyip ikna etmekten başka seçeneğin yok bence .

• Zaten evlenmişsiniz başta bir tepkileri olur ama kabullenirler yani

0|0
    0|0
  • Aile yapın nasıl bilmiyorum o yüzden nasıl tepki verirler bilemedim. Allah yardımcin olsun

0|0
    0|0
  • Olduğu gibi anlat herşeyi en iyisi

0|0
    0|0
  • ailen evlendiğini biliyormu

0|0
    0|0
    • Şu aralar söylemeyi planlıyoruz ama nasıl bir yol izlemem konusunda fikire ihtiyacım var

• oha ya bari haber verip evlenseydiniz nolmuş ki bu iş böyle. ayrıca çok günah. ama söyle yani söylemek zorundasın

• Ailen erkek arkadasini taniyormu

0|0
    0|0
    • Evet babam hariç herkes tanıyor.

• Bence once evlendigini soyle daha sonra hamile oldugunu soyle cocuk doguncada erken dogum oldu dersin

• Soylemelisin kesinlikle

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    6
Yükleniyor...