Çocuk Esirgeme Kurumuna Nasıl Çocuk Verilir?

Merhabalar, komşum evladına dehşet derecede kötü davranıyor gece gündüz demeden ağlamalar şiddetler bağırış cağırışlar esirgeme kurumunun o evladı almasını nasıl sağlarım? Şimdiden teşekkür ederim değerli cevaplarınız için, Saygılarımla

0|0
18|2

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Once bir sor sorusdur isin aslini ogren yardim edeceginiz bir sey varsa yapin sonra sosyal hiznetlere bildirirsiniz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• emin misin?

0|0
    0|0
    • Tabii ki de eminim sen böyle bir şeye duyarsız kalabilir miydin?

• çocuk kaç yaşında şiddet uygular iken bizzat gördünüz mü çocuğun belki hastalığı vardır?

• 0-6 Yaş arası evet gördüm video ses kaydı var. Bende bu yüzden birisi tarafından kontrol edilsin istiyorum ama bazı şeyler bazen gözle görülür değil mi? Rengini belli eder bu da onun gibi bir şey işte

Kızlar Ne Diyor 17

• Çocuk subeye basvurabilirsin ama bende bilmiyorum googleden arastir

1|0
    0|0
  • bir şiddet gördüğünde sessiz kalmak yerine 183ü arayabilirsin, sosyal hizmetlerin incelemesiyle falan çocuğun akıbetine karar verilir ama çocuk esirgeme kurumunda çocuğun psikolojisinin çok daha bozulacagina eminim her ne olursa olsun annesinden ailesinden ayrilmamasini isterim, istersen bir dahakine kadını yemeğe falan davet et ve konuş psikolojik yardım almayı kabul eder belki

0|0
    0|0
    • Evet çok haklisin ben ister miyim hiç? Ama anne buna hiç müsait bir karakter değil :/

• Esirgeme kurumu daha mı iyi sanıyorsun

0|1
    0|0
    • İnanın daha iyi her hafta kurum ziyaret ediyorum bundansa odası daha katlanabilir

• Çok denendi toplantılar düzenlenip denendi yok burmak hoşuna bile gidiyor annenin düşünün

• Yazık gerçekten yaa

• bilmem

0|0
    0|0
  • Kanıtlaman lazım şiddeti

0|0
    0|0
    • Evet var elimde kanıtlarım binanın diğer hanelerinden de toplayacağım ama polis ne kadar ilgilenir bilemiyorum anne baba ayrı annenin psikoloji tamamen bozuk belli o

• Boşanmışlar sanırım baba ortada yok hiç 1 Yıldır buradalar bir kez göremedik babayı konuşmak için yeltendik anneye sorduk ters aksi cevaplar verdi

• Bence yine de babasıyla konuşun. Çocuk esirgeme dediğin yer de gül bahçesi değil. İyilik edecem derken günahına girmeyin çocuğun

• bağırış çağırışları duyduğun zaman hemen 155i ara şikayette bulun çocukların yaşlarına göre ifadeleri ve sağlık raporu alınır zaten 18 yaşından küçükler için ifade sırasında sosyal hizmetler uzmanları hazır bulunuyor gerekli değerlendirmeyi yapıp sonuca bağlarlar ama öncesinde çocuklarda gözle görülür bir darp izi var mı bakma şansın varsa bak derim bahsettiğin gibi bişey yoksa yok yere o ortama girmiş olacak çocuklar

0|0
    0|0
    • Çok çok teşekkür ediyorum en mühim cevap buydu aldım Allah razı olsun. Çocuğun gözyaşlarından önce ciğerlerine baksınlar bence patladı ağlamaktan

• inşallah dediğim gibi her zaman ve şimdiden hayırlı olsun mutluluklar dilerim

• Sağolun çok sağolun

• bir şeyi ilk araştır anne döverde severde. emin ol yani. çocuk esirgeme kurumu emin ol iyi bir yer değil her türlü çocuk olur orada ki 18 yaşındada bırakıyorlar insanı ondan sonra serseri olur çıkar bir daha toparlanamaz. yani hepsi değil ama çoğu öyle olur emin ol. çocuk kaç yaşında? buda önemli çünkü

0|0
    0|0
    • Epey bir gözlemledim merak etme 0-6 Yaş grubunda

• bir çocuğa kendi öz annesinden başka kimse iyi davranmaz anne çocuğunun kılına zarar gelmesini istemez hiçbirimiz dayak yemeden büyümemişizdir. ama eğer çocukta ciddi darp izleri var ise bilemem. çocuk esirgeme kurumuna giden insanları araştır. daha sonra aile ile iletişime geç. öz ailesimi emin ol. çok ciddi konular umarım ailesi çocuğu ve psikolojisini düşünür ve her türlü şiddeti keser

• 183 sosyal destek hattına danışabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Seslerini kaydet ya da yapabilirsen cocugun darp izlerinin fotograflarini cek bir sekilde bisey yap ve hemen ihbar et. Böyle ince düşündüğün için de tebrikler doğrusu..

0|0
    0|0
    • Hiç bir hukukum yok annesi ile ama işe yarayacaksa psikopatligina katlanır gider evine çekerim fotoğraf. İnşallah herkes böyle olsa teşekkür ederim yardımların için

• sikayet edebilirsiniz bence ve cocuk inkar ederse almiyorlar benim bildigim :/

0|0
    0|0
    • İnkar edecek bilinçte değil çocuğa merhaba diyorsun korkudan cevap dahi veremiyor

• kiyamam ya acilen sikayet edilmeli aile. dilerseniz kimliginizi gizliyorlar bildigim kadariyla, bikere gormustum ayni durumda birini..

• Alo 155

0|0
    0|0
  • Çocuğa yönelik şiddet ihbar hattı 183.

0|0
    0|0
  • Polise ara onlar gelir gerekeni yapar

0|0
    0|0
  • Şikayet edersen değerlendirirler

0|0
    0|0
  • Knka sen polise haber ver onlar geregini yaparlar.

0|0
    0|0
  • Polisi ara ordan devamı gelir

0|0
    0|0
  • Orda da tecavuze ugrar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...