20 Yaşındayım Bir Mesleğim Yok Ne Yapmalıyım?

Arkadaşlar 20 yaşında bir erkeğim bir mesleğim yok yani garsonluk ve kuryelikten başka bir mesleğim yok istediğim masa başı adam akıllı sürekli çalışmak istediğim bir iş ancak bulamıyorum B sınıfı ehliyetim var Açık öğretim düz lisesinden okuyorum liseye kendimi bağlayıp ilerde pişman olmamak için şimdiden bişeyler yapmak istiyorum ancak yapamıyorum yol bulamıyorum siz bana bir yol gösterin ne yapabilirim uzun zamandır buradayım ilk defa böyle bişey yazıyorum kötüde olsa görüş bırakırsanız çok mutlu olurum

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Normal 20 askerlik yaşı

2|4
    0|0
    • Askerliğim 2 senelik tecilli ve bu süre zarfında bir yerden kendime güvence sağlayıp geldiğimde kaldığım yerden başlamak istiyorum ilerde işsiz güçsüz işe yaramaz biri olmaktan korkuyorum

En İyi Erkek Görüşü

• okulalısın..

0|1
    0|0
    • Hocam benden yaşça büyüksün yaşamışsın şimdi okula kendimi kaptırayım istediğimi elde edemeyip ortada kalma korkusu var

• hocam çalıştıktan sonra ortada kalmazsin. inan kalmazsin. bir öğretmen olsan dişarindan okusan başarsan kötü olur mu? 4 yil lise 4 yil ünu. 1 yil atamazfilan yaşin 29 tam ideal yaş işte? dimi?

Kızlar Ne Diyor 4

• Özel güvenlik sertifikası alıp çalışabilirsin o süre zarfında da başka seçenekler bulursun maaşın yükselir en azından. Ben böyle yapıyorum şahsen

0|1
    0|0
    • şu an sen mesela bu mesleği yapıyorsun önüne seçenekler çıkıyor mu? ve aldığına pişman mısın güvenlik sertifikası

• Şanslı olsaydık şimdiye atmıştı be :D güvenlik işini aklıma yazdım silahlı al diyor kimiside silahsızdan daha yüksek maaşın olur iş kolay bulursun diyorlar

• Silahlının tek avantajı bankalar oda torpille

• hobilerinden bir mesklek olusturabilirsin

0|1
    0|0
    • Bilgisayar üzerine eğilimliyim yani donanım olarak gerekse yazılım olarak uğraşmayı seviyorum bir yandanda aşçılık istiyorum ancak küçükken 3 kez havale ateşli hastalık geçirdiğimden dolayı sıcak ortamlarda pek bulunamıyorum bu bana engel bir yandan baba mesleğim aşçılık zaten

• Açık alanda nasıl yapıcam bree susak :D :D

• bilmiyom onuda sen bul :D :D :D

• KPSS e sınavına çalışıp girebilirsin kadrolu bir iş gelebilir

0|1
    0|0
    • Bende düşünüyorum bunu ancak daha minumum bitmesine 2 sene var lisenin birde vucudumda kolumda yani pazuda dövme var bu bir sıkıntı çıkarır mı

• bence çıkarmaz diye düşünüyorum

• Ben Tasarımcıyım , Reklam ajanslarına ofis boy olarak kapağı at herangibi bir ajansa minumum gerekirse para almadan 3 ay çalış sonra iş ara ve tecrübem var x ajansta diyerek ortama iniş yap. Grafik tasarım mesleği için acilinden diploma gerekmiyor. Ben bunu mezun olunca anladım 4 yıl üniverste 4 yıl güzel sanatlar lisesi... Üniversteden de mezun olsan zaten tecrübeyle eş orantılı maaşın artar..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Meslek edin 😉

0|0
    0|1
    • Bu kadar yardımcı olabileceğini düşünmemiştim çok sağol

• Ya kusura bakma ben yazıyı okumadım Troll soru sandım. Ama tavsiye verecek olursam KPSS ye girebilirsin. Bu yıl Eylülde lise son sınıf öğrencilerine KPSS şansı var. 😞 Gerçekten özür dilerim

• En azindan liseyi bitir kpss ye gir masa basinda bir isin olur kardes insallah..

0|0
    0|0
    • İnşallah hocam istediğim şeylerden birisi ancak kolumda pazuda dövme var bu engel olur mu?

• Hayir alakasi yok...

Yükleniyor...