İzmir doğal yaşam parkında bir hayvan öldü. Bir yaban keçisi. 🐐 Siz hiç şahit oldunuz mu?

Keçilerin olduğu bölümü traktör ile düzenliyorlardı. Keçilerin çoğunluğu da bahçenin bir bölümüne toplanmıştı birkaç keçi orta bölümdeydi. O sırada dışarıdaki görevli adam içerideki görevli adama bağırarak eliyle bir hayvanı işaret etti. Şu hayvana bir bak dedi. Adam koşarak hayvanın yanına gitti hayvan yerde cansız yatıyordu boynuzundan tutup kaldırmaya çalıştı. Hayvan mee diyerek boynu yere düştü. Yerde cansız yatıyordu adam boynuzundan tutup biraz sürükledi ama hayvan kalkmadı. Dışarıdaki adamın yanında başka bir görevli adam daha vardı. Ben de arkalarındaydım beni görmüyorlardı. Birisi diğerine dedi ki hayvan öldü dedi. Ben de teyit etmek için öldü mü hayvan dedim. Yok ölmedi sadece sıcaktan baygınlık geçirdi diye hemen ağız değiştirdiler. Sonra el arabasıyla hayvanı taşıyıp kulübeye çıkardılar. Dışarıdaki adamlardan birisi içeriye girdi. Sonra dışarıdaki görevli adamın yanına başka bir görevli adam geldi ne oldu diye sordu. Adam ben olduğum için hayvanın öldüğünü söylemedi. Yok bir şey sadece bayıldı hayvan dedi. Hayvana kulübede bir müddet baktılar ama hayvan yerden kalkmıyordu. Yazık hayvana sıcaktan bunaldı öldü. Bütün hayvanları ufacık yerlere koymuşlar. Hayvanların hepsi hareketsiz duruyor. Ufacık yerlerde hareket edemiyorlar. Avlanma içgüdüleri yok olmuş. Koşma, avlanma yetenekleri, yemek yeme yetenekleri yok olmuş bütün gün uyuyorlar. Güneşten korunmak için kapalı alanları bile yok. Koskoca tabiattan doğal yaşam alanlarından kaçırılıp buraya getirilmişler. Hayvanların hepsi berbat durumda Ufacık yerlerde bütün gün dolanıp duruyorlar. Yazık hayvanlara doğal ortamlarından koparıp buralara getirmişler para için hayvanları esir tutuyorlar. Sırf merakımdan gitmiştim gitmez olaydım hepsine üzüldüm hayvanların yazık. Bütün gün aklımdaydı hepsi. Yazık hayvanlara. Eğer sizde daha önce hayvanat bahçesine gitmediyseniz gitmeyin şimdi de. Ben de gittiğime pişman oldum. Eğer sizde daha önce hemen hayvanat bahçesine gittiyseniz ne kötü şeyler gördünüz anlatır mısınız?

5|3
53|27

En İyi Kız Görüşü

• Şerefsizler diyecek şey bulamıyorum zaten barınak ve hayvanat bahçeleri hayvanlara çok kötü davranıyo ya çok kötü ya da ilgisiz.

2|3
    0|0
    • Aynen. Sırf para için. Çok üzüldüm hayvanlara. 😞😞

En İyi Erkek Görüşü

• bulutresim.com/.../...0d9b3c4aa0a9b86b322ae048.jpg
    Bu resim insanligin nereye gittiginin kaniti bence.
    Bu sitede ehlivukuf yegenim paylasmisti; inan sabaha kadar uyuyamadim.
    Cocukken gitmistik İzmir hayvanat bahcesine.
    Boga yilani koymuslar cam arkasinda kücücük bir odaya. zavalli uzanamiyor bile.
    O hatayi bir defa yaptim ve yemin ettim bir daha asla gitmem diye.
    Görmek istedigimde belgeseller yetiyor bana.
    Ben Hollanda da yasiyorum.
    Bu canilige dur demek lazim bence.
    Mutlaka bir yolu vardir.
    Hic mi duyarli yetkili yok koca ülkede?
    Yarin ilk isim hayvanlari koruma dernegini netten bulup aramak olacak.
    Iletisim sayfasindan sorunun günün sorusu olmasini talep edermisin?
    K. s. büyük bir site; hep birlikte birseyler yapalim yegenim benim.
    Simdilik iyi geceler dilerim sana ve duyarli insanlara

4|2
    0|0
    • Günün sorusu için yazdım zaten. İnşallah birşeyler yapılır. Yazık hayvanlara.

• 3ay

Müdahele ederlermi bilmiyorum yegenim benim ama; hala cevap vermediler.
      Insallah bir gün Türkiye ye gelince elimden geleni yapmaya calisacagim.
      E. i. g. icin tesekkür ederim ama; gönül olmamasini diliyor bilesin.
      Grsrz yegenim benim

• 3ay

Paranın olduğu hiç bir işi kötü olsa bile yok etmiyorlar maalesef.

Kızlar Ne Diyor 52

• Bir yer var bundan bir kaç sene önce midilli atlar vardı uzaktan görürdüm daha sonraları göremedim, meğerse çalıp kesmiş cani ruhlu insanlar.
    Koruyup kollamaktan aciz insanlar hayvanların telefine sebep oluyorlar. Ama demezler hiç atık yemeklerimizi verelim bir kap su koyalım kapımızın önüne. İnsan israfı hepsi. Hayvanlara hiç kıyamıyorum. :(

0|1
    0|0
  • Çocukken çok giderdik, evimizin yakınındaydı. Ama yaklaşık 12-13 yıldır gitmiyorum. Kar sağlamasınlar..

1|1
    0|0
  • Ben hayvan konularında dayanamıyorum :/

2|3
    0|0
  • Eskiden daha beterdi hayvanat bahcesi. Ben Şu an ki hallerini daha insancil buluyordum. Üzüldüm hayvancagiza.

0|1
    0|0
  • Yer Bakımından ufak bir alanda değiller bende gördüm ama icgudulerini doğal alanını yasayamiyorlar Evet bu çok kötü bişey herşey yerinde güzel hele şu İzmir sıcağında onların yeri bence de uzun değil yazık olmuş üzüldüm

0|2
    0|0
    • 3ay

Yerleri çok ufak o hayvanlar için.

• Biz insan oglu olarak vahsi hayvanlardan saha vahsi bir irkiz maalesef.

0|1
    0|0
  • Hadi ya :/ Bayadir Sasalıya gitmiyorum. Bu durum üzdü beni

0|1
    0|0
  • Onlar kaç bin metrekarelik alanda serbest geziyorlar istemeyiz tabiki ama yapacak bişey yok

0|1
    0|0
  • Hayır hiç şahit olmadım

0|1
    0|0
  • Şaşırmadım açıkçası. hicbişi düzgün degil. belediyelerdeki veterinerler, hayvan barınakları olsun falan. dönsün dolaşsın onları bulsun bu hayvanların çektigi eziyetler.. başka hicbisi diyemiyorum. ben yedikule hayvan barınagına gittim gönüllü olarak , bana bile nasıl davrandılar. ki o hayvanlara nasıl davranıyolardır. hayvanat bahcelerini dusunemiyorum bile

0|1
    0|0
  • Hayvanat bahceleri hayvanlar icin degil para icin olusturulmus bir ticaret hanedir. Petshoplar da ayni sekilde. Gercek hayvan severler onlari ozgur birakirlar. Onlar sizin sus esyaniz degil canlilar. Kendi eglenceniz icin onlari kullanmayin. Beslemeyin ki gelecek nesilleri dogal ortaminda yasasin. Neden evine almiyorsun yoksa sen hayvan sevmiyor musun diyenlere onlarin ozgurlugunu istiyorum dersiniz.

0|1
    0|0
  • Hayvanat bahçelerine gidip orada eğlenmek de ne demek?
    Bir nevi hayvanların nazi kampı
    Giderek destek vermeyin, tepki gösterin kapatılsınlar.

1|1
    0|0
    • 3ay

Aynen çok haklısınız.

• Evet çok yazık ya hepsi küçücük yerde doğalarından uzak ve sıcakta :(

1|1
    0|0
  • Gitmiştim
    Katılıyorum sana cezaevinde gibiler 😔

1|1
    0|0
  • Ne yapalım olur öyle şeyler

0|1
    0|0
  • Hayir

0|1
    0|0
  • offff hepsini okuyamadim uzuldum ya kiyamam

0|1
    0|0
  • Sasalı'ya gittiğim zaman bu tarz bir olayla hiç karşılaşmadım. Üzücü bir durum.

0|2
    0|0
    • Aslında hep gözümüzü kısarak bakıyoruz olaylara.

• Yazık ya üzüldüm:(

0|2
    0|0
    • Bende çok üzüldüm. Gözümün önünden gitmiyorlar. 😭😭

• Bende kardesimibgezdirirken kirpi gordum olmus ustunde karincalar :) kardesmde aglio ablaaa karncalar olduruyo diye

0|1
    0|0
    • 3ay

Yazık bakmıyorlar hayvanlara.

• 3ay

İsyan ediyordu belkide.

• 3ay

Hayrlisi umrm iyi bakiolardr

• Gayet güzel ilgi var zannediyorum. Çok temiz bir alan oysaki.

0|1
    0|0
  • Insanlardan nefret ediyorum ya hayvanat bahcesi nedir igrenc yaratik pis insan senin de bahceni yaparlar bir gun ins

0|1
    0|0
  • Olmadım

0|1
    0|0
  • olmadm

0|1
    0|0
  • hayır

0|1
    0|0
  • Üzüldüm.

0|1
    0|0
  • Ayy yazık üzüldüm oldum olası hayvanların kafeste yaşamasına karşıyım

0|1
    0|0
  • Aklıma fil Bahadırın ölümü geldi :/

0|1
    0|0
    • 3ay

O kim?

• 3ay

İzmir hayvanat bahcesinde bir fil

• 3ay

He birde utanmadan isim koymuşlar. Oraya fotoğraflar koymuşlar. Burada doğurdu falan diye.

• Yok olmadım

0|1
    0|0
  • Yazık yahu, olmadım

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    22

Erkekler Ne Diyor 26

• Biz insanlara gereken ilgiyi tam gösteremiyoruz ki hayvanlara gösterilsin..

1|2
    0|0
    • İnsanlar kendi arasındaki savaşa para için masum hayvanlarıda katıyor. İnsanoğlu her kötü şeyi hakediyor aslında.

• Ne yazık ki..

• Keşke kapatılsa. 😞😞

• Bir kere "Hayvanat Bahçesi" adı altında adlandırılıp oyuncak gibi piyon gibi doğa hayvanlarının bir araya getirilmesi ayrı bir saçmalık ötesidir. Seni evinden alıp bir kümese bıraksalar hoşuna gider mi? - Onun için eğer hayvanları doğal görmek istiyorsan ülkelerine gitmelisin. Ben gitmedim gitmem belgesellerini izlerim. Oraya ben 1-2 kere gittim ve çokta keyif almadım. Hayvanlar hapis gibi tutuluyor, kim böyle bir sistem başlattıysa artık... Demiyorum bir şey.

1|2
    0|0
    • Alllah ıslah etsin. Bence bu büyük bir günah.

• Bunlar hayvan asıl keçi hayvan değil bence insanlardan iğrenmeye başladım

0|2
    0|0
    • Yazık hayvanlara. Aslında hayvan kelimesi ne demek onu öğrenmek lazım.

• Uğraşmıyorlar bile.

• Aynen öyle üzücü :(

• Yaşam hakkı kutsaldır

0|1
    0|0
  • Hayır olmadım

0|1
    0|0
  • hayvanları hapsetmek ve izlemek
    nasıl bir şeyiz değğil mi

0|1
    0|0
  • Hıc sahıt olmadım kanks

0|1
    0|0
  • Hayvanları çocukların görmesi öğrenmesi çok güzel birşey ama bu demek değil ki onları ufacık yerlere hapsetmeli bunun için şehirden uzak geniş arazilerin olduğu yerlere daha doğal parklar açılabilir ve genelde kapalı yerde bakılabilecek hayvanlara yer verilebilir en önemlisi vicdanlı bu işi sevecek kimselere fırsat verilebilir

0|1
    0|0
    • 3ay

Bunları sadece para kazanmak için yapıyorlar.

• Eee insanlar ölüyor bu kadar dikkat ediyor musunuz acaba 🤔🤔

3|1
    2|0
    • İnsanoğlu yok olsun.

• işte insan vardır ki hayvan ona hizmet için yaratıldı
      insanda var dir ki hayvandan aşşagı bir varlik olmuş
      bunları asla bir tutamassın

• Aynen öyle.

• Samsun hayvanat bahcesinde, 2 kurt kafayi yemis gibi bir saga bir sola gidiyolardi, yanlarına bayan gorevli girdi onu bile takmiyolardi, genleriyle mi oynuyolar bu hayvanlarin napiyolar, gormek istediğimiz kurt boyle bisi mi yani

0|1
    0|0
  • bilader kusura bakma ama sen bunu bukadar dert edecegine, böyle nice insanlar ölüyor biraz ona kafa yor bence , bir örnek adam halk otobüsünde kalp krizi geçiriyor münübüsteki yolcular ve şöför adamı o şekide kaldırıma koyup gidiyorlarr,
    bence sende bu olaya takma.

0|0
    0|1
    • 3ay

Yahu git başımdan. Salak salak konuşma.

• Daha dün serefsizin biri kedinin kafasını ezmiş ben kediyi uzaktan gördüm can cekisiyormus megersem cocuklar filan bağladı kurtulamıyor sanıyordum yanina gidince kafasının ezildiğini fark ettim. hayvanı o can çekişir halde görünce içim cız etti :(

1|1
    0|0
  • Hayvanların evcilleştirilmesine ve hapsedilmesine sonuna kadar karşıyım. Doğayla oynuyoruz.

1|1
    0|0
  • olmadım

0|1
    0|0
  • İsaret dili ogretilen hayvanlarin ciddi bir kosminin insanlarin dunya icin buyuk bir tehdit olmasi gerektigini dunyada insan olmazsa cok daha huzurlu bir yer olacagini soylediklerini biliyormuydunuz?

0|1
    0|0
  • Yakın sigaraları yak yak yak dertliyiz :D

0|0
    1|1

• Bizim köyde horan vardi senin gibi uzulurdu

0|1
    0|0
  • Evet ben denizlilililiyim

0|1
    0|0
  • Sanırım hayvanat bahçelerinin amacıyla ilgili yetersiz bilgi sahibi olmakla beraber yaşadığınız olayın üzüntüsüyle böyle bir yorum yapmışsınız

0|0
    0|1
    • 3ay

Nereden vardınız bu kanıya? Siz anlatın hayvanat bahçelerini bilgi sahibi olayım.

• 3ay

Ne diyorsunuz anlamıyorum?

• 3ay

Boşver

• vaktini doldurmuş demek ki, ben babaannemin ölümüne şahit oldum.

0|0
    0|1
  • hayır

0|1
    0|0
  • bizim burda kurbanları hep ben keserim gardaş

0|1
    0|0
  • Hayır.

0|1
    0|0
  • Ya o hayvanlar hadi bir parkta ayağı toprağa basıyor... peki ya evde kedi köpek kuş balık besleyenlere ne demeli... resmen hapiste hayvanlar... Önce şu evinde hayvan besleyenleri falakaya yatırmak lazım.

0|0
    0|0
    • 3ay

dışarıda bir kedi aç susuz kalacagına döcüşüp itilip kakılacagına evimde beslerim daha iyi ve besliyorum da

• 3ay

@melek9595 tamamen kendi çıkarlarınız üzerine hayvanları eve hapsedip sonra da buna mantık uydurmayın.. hayvanın doğasında ev hapsi yoktur. Anakonda yı da eve hapsedersen o da evcil olur :)

• 3ay

Anakondanın doğasında evcillik yoktur ama.

• öküz kadar yaziyosunuz kim okuyacak bu kadarini

0|0
    0|0
  • takılma ölecek vakti buymuş sende şahit olmuşsun sende aklını başına al istersen öleceksin

0|0
    0|0
    • 3ay

Yahu saçma sapan konuşma git başımdan.

Yükleniyor...