İnsanları neden "ayrıştırıyorsunuz"?

Biraz önce bir bayanlar Facebook üzerinden konuştum. Kendisi Atatürkçü imiş. Kin nefret kusuyor iktidara ve islam'a. Kafası o kadar "bağnaz" düşünceler ile dolmuş ki anlamıyor. Tek tek anlattım: bak aynı gemide yaşıyoruz batarsak hep birlikte batacaz dedim. Çanakkale savaşında savaşan askerlerin hepsi Cumhuriyetçi miydi dedim. Ses yok. O şehit olan Mehmetçik elinde Kur'an-Kerim Allah Allah nidaları ile savaşmadı mı? Aç tarih oku diyorum kafa belli. Aman arkadaş o şucu yok bu o gruptan zıralığını bırakın. Bakın yakınımıza birlik olmaz isek, Suriye, Irak, Mısır gibi oluruz. Gelmeyin bu oyunlara artık. İçinizden kin beslemeyin artık. Söz konusu Vatan elden giderse ne Laik rahat eder ülkede nede başkası. :-/

5|0
22|0

En İyi Kız Görüşü

• Aynen, haklısın. Keşke o kadar laf anlatmaya calismasaydin. Ne kadar anlatirsan anlat gene kendi bildigini okuyacak 😂

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Nefret sadece dilde kalmaz, üzerinize yapışır. dışladığınız insanlar incinir, ötekileştirmeniz onları toplumda savunmasız hale getirir. Psikolojik tahribat yaratır. Toplumun da kendinden olmayana gösterdiği şiddeti meşrulaştırır. Kimin görüşü ne olursa olsun diğer görüşlere de saygı duymalı araştırıp okumadan kesinlikle konuşulmamalı.

0|1
    0|0
  • görüşleri herkesin farklı olabilir ama VATAN bir MİLLET bir ve bunun ötesi yok🇹🇷✌️🇹🇷✌️🇹🇷✌️🇹🇷✌️🇹🇷

1|1
    0|0
  • Ayrıştırmıyorum. Ayrıştırmamak lazım

0|1
    0|0
  • Saçmalık tan ibaret

0|1
    0|0
  • bence asıl sen ayrıştırmışsın, Ataturkcu Cumhuriyetci Islamci vs vs bu paragrafı yazarken oyle bir onyargı ile yazmissin ki, soruna yapılan gorusler de eminim kufurler ve kotu sozlerle dolu olacak

0|1
    0|0
    • Dostum tanımadan bilmeden konuşmak ne vahim. Herhangi siyasi parti ya da o dediğin görüşler yok bende. Elhamdülillah Müslamanım ve ülkemi seviyorum. Olayı sen idrak edememişsin anlaşılan. Şöyle ki: Atatürkçüyüm deyip, bu ülke için kanını veren neslin evladını hor görmek doğru mu? Burda sorun sen falansın o şu demek değil. Birlik olmak onu anlatmaya çalışıyorum. Senin ya da bir başkasının görüşü zerre umurumda değil. Tek derdim Vatan. Birlik olalım diyorum. Şu yazımdan neler çıkarmşsın ya pes diyorum. Neyse engellersin şimdi sen de :-)

• ne engellicem be seni, senin yaptığın Atatürkçülere terbiyesizlik, tutturmuşsun Ataturkculer bu ulke icin kanini veren neslin evladini hor goruyor, genelleme yapıyorsun harbiden canımı sıkıyorsun insan önce aynaya bakmalı birlik istiyorsun ama Ataturkcu kesimi kendinden itiyorsun sen boyle yaparsan bir başkası boyle yaparsa kimse toplanmaz bir bok olmaz bizden

• Yahu sen laftan anlamaz mısın. Zerre hiçbir ideolijim yok öyle Yok Atatürkçü falan benim için farketmez. Konu bugün bayanın biri çıkıp öyle dediği için dedim yoksa herhangi sorunum yok ne bu ısrararın :-)

• Kimseyi dinine diline ve irkina göre ayirmam da kendi ulkemin sinirlarinda ulkeyi bolmeye calisanlari insan yerine koymuyorum
    Bkz: Hdpliler.

0|1
    0|0
  • Ağzı olan konusuyor diyorum ben bu konularda. Oylesi lafta Atatürkçü. Umursamamak lazim oylesini birak kendi ütopyasinda takilsin o.

0|1
    0|0
    • Ne kdar güzel dedin öyle. Bırakamıyoruz işte aynı gemideyiz bir şey olsa hep birlikte batarız. Laf da anlamıyorlar işin garibi :-/

• Anlamazlar, dar zihniyetli insanlarla asla ugrasma onlara bir sey kabullendiremezsin.

• Öyle yapınca da, aynı gemideyiz sonuçta bir şey olsa hepimiz gideriz. En azından uyarmak konuşmak vazifemizi yapmak gerek.

• Ayrıştırmak kötü bir şey tabii ama onun açısından bakarsak da şu var. Sonuçta o bir Atatürkçü ve liderinin kurduğu türkiye ve şu anki türkiye arasında çok fark var. Ve türkiye kin duyduğu şeylerden dolayı bu hale geldi. Yapmaması gerek ama biraz empati kurunca sonuç bu.

0|1
    0|0
    • Yorumun için teşekkür ederim. Ama bu durum ayrışmayı nefret etmeyi kutuplaşmayı gerektirmez takdir edersin ki. Birinin yaptığını tüm kesime mal etmek kabul edilebilir şey değil.

• Öyle olsun bakalım.

• Oncelikle bencene davet ettigin icin tesekkur ederim. Dediklerine gelince haklisin evet. Ataturkcu olmak demek dinsiz olmak demek degil. Ataturk'te esasen dinine duskun bir insandi. Keske O'nun kadar dine bu kadar bagli olabilsem. Boyle insanlar yuzunden yanlis anlasilmalar ortaya cikiyor. Ayrica hepimiz bu ulkeyi paylasiyoruz. Din, irk, cinsiyet ayrimi gozetemeyiz. Bu vatana gonul verilmisse gerisi teferruattir.

0|1
    0|0
    • Öncelikle bence değil soru :-) Geldiğin için ayrıca teşekkür ederim :-) Kesinlikle öyle ama gelde laf anlat onun tabiri ile Laik Atatürkçü bayana :-D

• Olsun mesaj yerine oyle de boyle de ulasti eline saglik 😊

• Çok teşekkür ederim eksik olma :-D

• Öncelik vatandır tabiki gerisi hikaye

0|1
    0|0
  • Helal arkadaşım eline yüreğine sağlık
    Bazıları kalın kafalı oluyor işte laf anlatmaya çalışma
    Anlaya bilecek her mantıklı insan demek istediğini çok güzel anlayacaktır
    Davet etmene değecek bir yorumdur umarım 😀

0|1
    0|0
  • Radikal ataturkculerdende radikal dincilerdende nefret ediyorum. Koru körüne tutunuyolar anasını satayim

0|1
    0|0
  • Keşke herkes senin gibi düşünse iyi Müslüman.

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim eksik olma. Olması gereken bu değil mi zaten!

• Tabiiki , olması gerektiği gibisin bunun için herkesin senin gibi olmasını diledim az önce.

• Çok teşekkür ederim iyi temennin için. Ne yazık ki ülkede ki insanlar kutuplaşmış ayrışmış. şucu bucu olmuş.

• Haklısın.

0|1
    0|0
  • aman bağnaz insanlara laf anlatmak çok zor

0|1
    0|0
  • sana katılıyorum harfiyen

0|1
    0|0
  • Ayrıştırmam

0|1
    0|0
  • Ayrım yapmam

0|1
    0|0
  • görüşleriniz ne olursa olsun ortak derdiniz vatan olsun diyip uzaklaşıyorum

0|1
    0|0
  • Cok haklisin👍👏

0|1
    0|0
  • kisa paylasimlara davet attin allah askina bu ne :D

0|1
    0|0
    • Kısa paylaşım derken :-D Okudun mu ki yazıdığımı :-D

• neyse okudum zaten :D ama bidaakine kisa olsun lutfen yani gorus farkliligi var bunu degistirmek zor ve evet bir cok ataturkcu bu durumda allah hayirlisini nasip etsin herkese dicek bisi yok kafa yapilandirilmasi en zor sey

• Eksik olma nazik uslubundan dolayı :-) Dışarda çok var anlaşılan bu zihniyette yazık gerçekten. :-/

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...