Üvey Çocuğa Nasıl Yaklaşılmalıdır?

Eşimin ilk evliliğinden 15 yaşında bir kız çocuğu var. Annesi geçen yıl vefat etti ve bizimle birlikte yaşamaya başladı. Ben sağlık nedenlerinden dolayı çocuk sahibi olamıyorum ve eşimle evlendiğimden beri kızını kendi kızım yerine koyup sevdim. Fakat başından beri birlikteliğimizi onaylamıyor. Ona nasıl yaklaşmam gerekir?

0|2
1214

En İyi Erkek Görüşü

• bence işi hiç riske atmadan bir uzmandan yardım alın derim ve hatta bu konuda aslında geç kalmış bile olduğunuzu düşünüyorum daha evlenmeden onunla arkadaş olmalı sizi kabul ettikten sonra babasıyla evliliğinizi kabul edip etmeyeceği fikrini sormalıydınız ama olan olmuş artık neler yapılabilir onlara bakılmalı

0|0
    0|0
    • Evlenmeden önce elbette onun fikrini aldık o kadar ruhsuz değiliz. Dediğim gibi, annesi ölmeden çok önce evlendik ve annesi ölmeden önce aramızda bu denli kuvvetli bir sorun yoktu. Ama dediğin gibi uzmandan yardım almak en iyisi

En İyi Kız Görüşü

• Benim de üvey annem var, evlenmeden önce farklıydı ve şimdi daha farklı. şu an yüzünü zerre görmek istemiyorum, gördüğüm an ellerimle yüzünü parçalayasım geliyor. Çocuğun sana düşmanlık beslemesi normal. Annesinin yerinde olduğun için seni kabullenemiyor. Çocuk seni sevmiyor diye sen de ona saldırma. Babasıyla olan diyalog ve iletişiminde araya girme. Bazı şeyleri kabullen, seni sevmesi çok zor.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 13

• İlk olarak anne gibi davran ama bence o kabul edene kadar davranma garip olabilir yazdıgım onun kabullenmesi gerek o yüzden kendi annesinin ölümü onun için trajedi artı yeni bir annenin bir şekilde babası tarafından hayatına sokulması anlaması uzun zaman alır sen o zamana kadar bekle üzerine gitme

0|0
    0|0
  • Annesi olmaya çalışma bence. Arkadaş gibi yaklaş. Anne gibi yaklaşırsan dışlar.

1|0
    0|0
  • işin çok zor akışa bırak çok yönlendirme o zamanla gerçeği görür ama kabul etmesi zor olur annesinin ölüm sebebi bile seni görecektir

0|0
    0|0
  • herseyı oluruna bırak onun annesı yerıne gecme zamana bırak ok kendılıgınden gelısır hersey bunu yasayan bırı olark söluyorum ok asla annesı yerıne gecme arkadası ol onunla oldugunu hısstır

0|0
    0|0
  • Çok normal onaylamaması ergenlik döneminde olduğu için sıcak davran el kaldırma illa ki belli bir süre sonra seni sevmeye başlayacaktır

0|0
    0|0
  • Ona hediyeler al. Yaklaşmaya böyle başla her hediyene seviecek diye bir şey yok. Kocanızı seviyorsanız vazgeçmeyin. İnsanı kazanmak en önemli ödüldür. Vereceğiniz çaba karşısında alacağınız ödül. Ödüllerin en güzeli olacaktır.

0|0
    0|0
  • Oww burası için çok ciddi bir soru.

0|0
    0|0
    • Farkındayım fakat bu sitenin kullanıcıları daha genç kesimler olduğu için belki çözüm bulurum diye düşündüm.

• Zor durumlarr

0|0
    0|0
  • Haklı. Seni sevmesini bekleme. Sadece isteklerini yerine getir.

0|0
    0|0
  • alışır zamanla sadece ona zarar vermeyeceğini kabullendir zamanla oluşur zaten

0|0
    0|0
  • arkadaşça yaklaş annesi gibi sakın gitme bak tepebilir arkadaş olarak

0|0
    0|0
  • Kendi cocugun gibi veya arkadasiymişsin gibi

0|0
    0|0
  • Ne olursa olsun ilgi ve hoşgörüyle yaklaş. Çocuk sahibi olamıyor değilsiniz bakın var. Bu sizin bir sınavınız olabilir. Sevimli bir sınav hem de. Kıymetini bilin. Mutluluklar. :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Kendini onun yerine koy. Annen öldükten sonra evinize gelip babanla evlenen kadını kabullenebilir miydin? Şahsen ben o 15 yaşındaki çocuğa acıyorum...

0|1
    0|0
    • Onun yerine koyuyorum, bütün hareketlerimi onun gözüyle yapmaya çalışıyorum. Biz annesi ölmeden 2 yıl önce evlendik. Annesi öldükten sonra bu kadar fazla geçimsizlik başladı.

• Ne yaparsan yap o kız seni sevmez.

• çok samimi olmaya çalışma çünkü yapmacık gelir ya da ters teper. ona karşı net ol belli bir mesafeniz olsun ama ne zaman ihtiyacı olursa yanında olacağını da bilsin.

0|0
    0|0
  • Birlikte zaman geçirseniz? Alışverişte çıkın beraber, makyaj yapın, gitmek istediği yere tatile gidin falan

0|0
    0|0
  • arkadaş gibi davran bide tam ergenlik zamanları asi ruhludur alttan al biraz yaptıklarını

0|0
    0|0
  • Annesinin ölümüyle birlikte size düşmanlık beslemesi çok normal bir durum. Birlikte daha çok vakit geçirin. Alışveriş yapın, sinemaya gidin.. Bunları ona da söyleyebilirsiniz mesela ona değer verdiğinizi hissettirin..

0|0
    0|0
    • Bende vakit geçirmeyi çok istiyorum ama o yaklaşmıyor bile. Düşman gibi yaşıyoruz evde. Ben sofradayken yemek bile yemiyor.

• Çok da haksız sayılmaz çünkü dediğim gibi içinde bulunduğu psikoloji, yaşı gereği ergenliğin getirdiği asilik... Hak veriyorum o yüzden. Konuşmaya çalışın

• Daha sıcak samimi davran annesi onu doldurmuştur sana karşı ondan öyle davranıyor

0|0
    0|0
  • rahat bırak çok karışma, sık boğaz etme, bir eksiği ya da ihtiyacı var mı diye sor arada harçlık ateşle ona yeter. Direkt anası gibi davranırsan düşman ilan eder.

0|0
    0|0
  • Arkadaş gibi yaklaşmaya çalış. Anne moduna girersen olmuyor. Senin ki kızmış şanslısın. Anlaşmanız daha kolay. Aslında kötü biri olmadığını kanıtlamaya çalış. Daha küçük sana soğuk olması doğal. ve sabırlı ol

0|0
    0|0
  • Kendi cocugun olsa nasil davranirdin elini vicdanina koyarak hareket etmek lazim

0|0
    0|0
  • Çocuğun gibi yaklaşmalısın

0|0
    0|0
  • Arkadaş gibi yaklaş zamanla sever zaten

0|0
    0|0
Yükleniyor...