Geleneklerin çoğu saçma değil mi?

Nerden çıktığını ve neden hala uygulandığını mantıklı bir şekilde açıklayamayacağımız şeyleri devam ettirmenin anlamı ne?

0|1
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kültürel yozlaşmanın eşiğine gelmişsin sen zaten. O gelenek dediklerin bizim geçmişimizden bu güne aktarılan şeyler. Sen geçmişini inkar edeceksen kırma bir ırktan farkın kalmaz. Gerçi bu sözlerinle de kalmıyor. Sen en iyisi düğün kına gecesi yapma. Onlar da gelenek :*

0|1
    0|0
    • 2-3 gelenekle kültürünü korumuş olmuyorsun.

• Halkın çoğunun son derece cahil olduğu dönemde yaşamış insanları sırf atalarımız diye yüceltmeseniz bu ülke de biraz gelişirdi belki.

• Ben sana yıl belirtmişim. Ayrıca biraz tarihi aç araştır ki o dönem söz hakkı kimlerde, kimler bilgili imiş. Atalarımız demem senin zoruna gidiyor. Anlıyorum seni de geçmişi olmayan bir kırmanın yaşadığı sıkıntıları barındırıyor boş bedenin. Boş bakanın boş aynası işte..

En İyi Kız Görüşü

• aslinda bir anlamlari var ama herkese gore degiller bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• O gelenekler görenekler varya aslında bizi biz yapan şeyler kültürel değerlerimiz eğer onlara sahip çıkmazsak ne kadar saçma dersek diğer kültürlerin medeniyetlerin içinde kaybolup gideriz asimile oluruz gelenekler aynı zamanda bize geçmişimizi de yansıtır atalarımızı geçmişine sahip çıkmayanın geleceği olmaz o yüzden her ne olursa olsun bizi biz yapan geleneklere sahip çıkılmalıdır

0|0
    0|0
    • Insanları ırklara göre ayırmadığım için "beni ben yapması" için bir millete ait geleneklere ihtiyacım yok.

• O ırkçılık değil canım benim her milletin kendine ait geçmişten gelen değerleri vardır tabi sen bunu anlar mısın dersen yok anlayacağını sanmıyorum o yüzden sana daha fazla yazmayacağım

• Ben sadece insanım, millet denen ayrıştırıcı kavramı kabul etmiyorum.

• Gelenek görenek ve adetlere karşıyım

0|0
    0|0
  • Evet cogu sacmalik

0|0
    0|0
  • Bunu kişiler değil sistem diretiyor, toplum diretiyor insanlar nedensiz bir şekilde yapmak ihtiyacı hissedeiyorlar

0|0
    0|0
  • bazıları evet

0|0
    0|0
  • Bu zihnitte olan bayan uzak dursun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bence çok güzel gelenekler var bazıları gerçekten saçma da güzellerde var hepsinin hakkını yeme

0|0
    0|0
    • Soruyu oku bakalım hepsi gibi bir kelime kullanmış mıyım.

• Ya tamam aynen hıhı şimdi sana dil anlatım dersi veremem aynen aynen öyle

• ahgdjdhdkfh ne cahil dolu bir site burası mk

• Evlendikten ertesi sabah geline inek sütü iciriliyormuş

0|0
    0|0
Yükleniyor...