Avukat olan kim var?

Annem 2 senedir dedeme bakıyor (85 yasinda) kardeşleri dedeme bakmalarini istemiyorlar. Cunku olunce yaptirdigi insaat ve arsalar bolunecek hemen diye. Ve annemi yildirmak icin sen para caldin falan deyip yanindan gondermeye calistilar. Hakaretler , kufurler etmisler anneme ki (onlari buyuten de annem) annem en sonunda karakole gitmis ve davaci olmus. Bizleri oldurmekle , zurriyetini kurutacagim diyerek tehditler etmis. Onlarda mal caliyor diye dava aciyorlarmis. Ama biliyoruz ki annem gram mal calmadi. Bu yuzden davadan temize cikacagiz ve temize ciktiktan sonra IFTIRA davasi acabilir miyiz? Nasil bir hakkimiz var?
Annem kufurden ve tehditten dolayi dava acti?
Haklarimiz neler hakaret davasi nereye kadar gidebilir ve onlarin actigi davada aklaninca iftira (maddi manevi tazminat davasi ) acabilir miyiz?

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Avukat değilim ama iş yeriyle alakalı benzer bir sorunum var. Bana da iftira attılar gittim soruşturmaya aldılar bişey yok tertemizim. İşime devam ederken bir baktım şirketin üst düzey yöneticilerinden tut depo çalışanına kadar herkez arasında söylenti çıkmış, genel müdüre çıktım bir sonuç alamayınca noter yoluyla işten çıktım. Hırsızlıkla suçlandığımı yazdım avukat dilekçeyi görünce bak dedi eğer bunu kanıtlayamazsan 100 tl yekadar paranı dahi alabilirler. Yani annenin hırsızlıkğını kanıtlayamazlar ise dava bittiğinde davaya mutahabıken bana iftira attılar diye dava açabiliyor annen öyle senelerce de sürmüyor dava. Ben kıdem ve ihbarımı istedim davanın gelişimine göre ve delillerime göre avukat eğer kazanırsak hırsızlıkla ithaf ettikleri için birde 50 60bin tl den dava açarız dedi. Daha sonra ıslaha götürüyorsun ve 100 200 arası bir tazminat alınabilir. Tehditler falan da kanıtlanırsa offf diyorum sana. Ama herhangi bir avukata gitmeyin akıllı ve seninle sürekli diyolokta olan bir avukata gidin varsa tanıdık olsun.

0|0
    0|0
    • 100 200 derken 100bin tl den mi bahsediyorsunuz?
      Tanidik avukat sart zaten. Kanitlayamazlar cunku calinan bir para yok.

• evet bin o mal varlığı var ise kişilerin bu parayı talep edebilirsin

• Hakların çok olsada burası tr adalet bekleme bu hükümetten

0|0
    0|0
Yükleniyor...