Başka şehirde üniversiteye gideceğim ama hiç özgüvenim yok ne yapmalıyım?

Normal şartlarda çok gerekmedikçe sosyalleşmem ve insanlarla muhattap olmam. Liseden 4 yıl önce mezun oldum bu 4 yılda çok asosyal bir hayat yaşadım böyle devam etmesini istemediğim için üniversite sınavlarına girdim. Puanım diğer şehirlere yetiyor. Ben ailemsiz dışarı çıkmayan insanım. Nasıl başka bir şehirde üniversite okuyacağım?

0|1
13|19

En İyi Erkek Görüşü

• Bnede öyleyim asosyal değilde kalablık sevmiyom Bursadaydım doğuya yetyor yazdım doğu arkdas falan yokkı burda bı ask acısı çektik guvende kalmadı bursada kımsem yok ordada kımsem yok en azından baska kısıler belkı onlar doğru çıkar hem doğu daha guzel hava tertemiz içini ferah tut bende senin gibiyim herkesle içli dıslı olcanda ne olcak

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Zamanla alışırsın, korkma, insan sonuçta bunlar da seni yemezler zaten lise ortamı yok öyle kimse kimsenin giyimine kuşamına osuna busuna bakmaz yani, üniversitede kendin gibi olanları da goreceksin kendi kabugunda takılanları, bir çok farklı insan var, hem zaten hayatının bir döneminde bunu yapmak zorundasın artık

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Bir yerden başlamak lazım,

1|0
    0|0
  • Herkes senin gibi sadece sen değil alışırsın

1|0
    0|0
    • çok sağol rahatladım

• İlk haftalarda epey zorlanırsın o yüzden arkadaş edin vakit geçir yalnız kalma. İnsanlarla tanışmaktan çekinme gidip bir merhaba demek bile yeterli sınıfa girip günaydın diyerek bile arkadaş edinirisn

• güzel tavsiyeler sağol

• zamanla alışacaksın

1|0
    0|0
  • Eğer bunu yapabilirsen,
    Kazancının ne kadar büyük olacağıni biliyorsun değil mi

1|0
    0|0
  • Hayat insana neleri alistirmiyoki başka şehre alisamayasin merak etme oda olur bir bakmışsın bitmis

1|0
    0|0
  • Bende öyleydim bence kesinlikle gitmelisin bunu yenmenin tek şartı kendi ayaklarının üstünde durmak.

1|0
    0|0
  • Kısa sürede mecburen alışırsın

1|0
    0|0
  • Gidersen alışırsın

0|0
    0|0
  • işte bunları aşıcağın yer üniversite. Kimse olgun olarak doğmuyor

0|0
    0|0
  • Hangi şehirler ve nerede yaşıyorsun ayrıntı verir misin

0|0
    0|0
  • Zamanla alışırsın ortama.

0|0
    0|0
  • Üniversite değişsirsin açılırsın.

0|0
    0|0
  • oku açılırsın

0|0
    0|0
  • Nie yok guvenin?

0|0
    0|0
  • alışırsın.

0|0
    0|0
  • Bencede gitme yaşadığın şehirde tutan bir bölüm dene

0|0
    0|0
  • alışamıcaksın eziliceksin hep

0|0
    0|0
    • neden sana öyle mi oldu yançar :D

• Bende senin gibiyim ilk kendi şehrimi yazcam çıkmazsa şehir dışı açıkcası çok zorlanıcam ama mecbur

0|0
    0|0
    • napıcaz :/

• Off bana bunsene çıkmıcak gibi zaten ağlıcam 😭😭 valla çıksın dhaa iyi bir şekilde halledilirde çıkmama durumunda daha kötü olcam

• sende haklısın umarım kalbinden geçen olur canım benim ya..

Kızlar Ne Diyor 12

• Öncelikle ozguvensizim diye düşünme kendine azıcık güven yapabilirim diye hep hatırlat kimseye yaşamana gerek yok düzgün davran yeter tabi mesela biriyle yanyana oturdunuz merhaba benim adım... deyip tanımaktan çekinme kimisi çok tatlı cevap verir kimisi mal gibi bakar mal gibi bakan kişi olma korkma üni rahat yani herkes kendi halinde kendine güven yapabilirsin

1|0
    0|0
  • Benim de yok. Bende düşünüyorum uzakta nasıl yapabilirim ama. Artık kendim için cabalamasi gereken kişinin yine kendim olduğuna karar verdim. Biraz da olsa ozguvenin vardır bunu üst düzeye taşımak senin elinde.

1|0
    0|0
  • Daha iyi özgüvenin yerine gelir sorumluluk sahibi olursun

1|0
    0|0
  • Emin ol hayatinin kararinin almissin. Cok da iyi etmissin. Disarda okumak sana cok sey katar. Zorlanicaksin hem de cok ama ozguvensiz bir hayat surmemek icin deger.

1|0
    0|0
    • umarım ya çok teşekkür ederim cesaretlendirdiğin için

• Mutlaka git geri adim atma. Hic pisman olmiycaksin inan bana

• Alışmak zorundasın iyi gelir sana da

1|0
    0|0
  • rahat ol, karşılaşacağın kişilerin normal birisi olduğunu düşün

1|0
    0|0
  • Psikolog dan yardım Alman'ı tavsıye ederim 100-200 TL arası birşey bence yardım almalısın kesinlikle. Rahatlayacağına ve daha sosyal biri olacağına eminim benım çok tanıdığım var bu şekilde olan şu an gayet özgüvenli hepsi

0|0
    0|0
  • alışırsın bende öyleydim

0|0
    0|0
  • Gidince açılırsın

0|0
    0|0
  • Zamanla alisirsin. Tedirgin olma.

0|0
    0|0
  • Ben yaparim lan diceksin

0|0
    0|0
  • Emin ol senden daha asosyelleri olucak üniversitede gittiğin yerde yeni bir başlangıç yapmayı kafana koy saçını boya giyimini değiştir bu sana özgüven vericek

1|0
    0|0
Yükleniyor...