Senden olmayanı hor görme egosu?

Bu senenin başında eğitimimi tamamlayıp Amerika'dan geri döndüm (nişanlım ve ailem dön dediği için) orada kalsam çevremin iyi olması nedeniyle işim hazırdı. Şimdi bulunduğum bu şehirde 2 metre yalnız başıma yürümek bile işkence gibi geliyor. Geçen gün Afrikalı üniversite öğrencileri vardı gittiğim marketin birkaç metre ötesinde durakta bekliyorlardı. Onları gören türbanlı kızlar acayip çığlık atmaya, değişik bakışlarla süzmeye başladı bu öğrencileri. Gerçekten çok hayvanca bir tepkiydi, ben onların yerine utandım resmen. Afrikalı veya esmer birini görünce nasıl da ikinci sınıf insan muamelesi yapıyor bu insanlıktan nasibini almamış şahsiyetler😢 Sırf bu sebepten dolayı dışarı bile çıkmak istemiyorum. Aynı ayrımcılık eşime de yapılıyor, aksandan ve bronz teninden dolayı yabancı olduğunu anlayıp "Suriyeli misin" falan diyorlar. Hayır efendim O Suriyeli değil, seninle Türkçe konuşabiliyor sonuçta. Çok mu önemli?

Sorum şu:
Biz nasıl insanlıktan çıktık da bu insanları hor görmeye ve ayrımcılık yapmaya başladık? Bunu yapan kişi o insanların duygularını neden umursamaz? Dünyanın başka bir yerinde böylesi bir ayrımcılık olduğunu sanmıyorum ben. Hep mi böyleydik gerçekten anlamıyorum, aklım almıyor :(

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Çapulcuların onların düşüncesinde olmayanlara çomar ve sığ beyinli demesi gibi.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Onlar angut, onları da hor görmemek gerek. Beyinsiz yobazlar (yobaz olmayan kapalı bayanlar hariç)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Senin verdiğin örnek biraz ekstrem olmuş. Artık afrikalıyı tanımayan mı var. O kızlar neden bağırdı bilemem belki hatıralarında zenci şeyi mi canlandıda korkudan bağırdılar artık Ellah bilir, anyway.
    Esasında ayrımcılık olayı kaç senelerdir var. Hemen başka birini görünce kardeş sen nerelisin diye soruyor başkası
    Yozgatlıyım
    Kastamonuluyum
    Oralıyım buralıyım
    Saçma sorular, saçma zihniyetler.
    Bu zihniyetin okumuşlukla , zekilikle alakası yok ne yazıkki. Olgunluk ve insani değerlerle alakası var.
    Ne öküz profesörler var, ne üst rütbeli ama terörist fetocu zihniyette asker kisvesi altında olan insanımsı yaratıklar var.
    Gibi gibi...

1|0
    0|0
  • Cehalet ve batıl bizi ele geçirdiğinde insanlığımızı kaybettik. Maalesef yerleşik hayata geçip'te kültürümüzü arap kültürüne teslim ettikten sonra toplum bozulmaya başladı. Bunun yanında batıyı tam algılayamamamız da var. Kısaca cahil cühela bir toplum olduk.

1|0
    0|0
  • Çünkü ahlak denen şey artik lüzumsuz ise yaramaz oldu herkes potansiyel düşman gözüyle bakiliyor

1|0
    0|0
  • Başta nişanlın sonda eşim :o

Hmmm ilginç :o

1|0
    1|0
    • Dön dedikleri zaman nişanlıydık, 2 ay önce evlendik :)) o yüzden öyle yazdım

• Dünyanın 4 bir tarafı ırkçı.

Amerikada bunu nasıl anlamadın :O

• Amerikada herkes dünyanın çeşitli yerlerinden göçüp geldiği için ırkçı olan insanın kendine bakması lazım önce :) bana da denk gelmedi öyle tipler. Bizim daha insancıl olduğumuzu düşünmüştüm, böylesine bir nefret görmedim hiç.

• kürt ve arapları sevmem

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• sadece Türkiyede oldugunu dusunmuyorum. bu sabah okudugum bır haber.
    fotogaleri.haberler.com/.../

1|0
    0|0
  • Çok yapmacıksınız. Yanlış hareketlerini gördüğünüz herhangi kızları "türbanlı" diye ayırmanızdan belli ne olduğunuz. İyi günler

0|0
    1|0
Yükleniyor...