Sizce; 'Dünyayı anlamaya' ömür yeter mi?

Emin değilim.
Düzen ne?
İnsanların hayatı yaşayış şekilleri, tüm olan biten o kargaşa. Fazlasıyla yorucu.

“Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir” diyen Sokrates haklıydı galiba.

1|0
4|23

En İyi Erkek Görüşü

• Bence dünyayı anlamaya belki ömür yeter ama insanları anlamaya yetmez.
    Belkide amaç birilerini ya da insanları anlamak değildir.
    Belkide sadece kendimizi anlamaliyiz.
    Sonuç olarak kendi yaşantı profilinde ozdesmek belki de doğru olanıdır.
    Kesinlik veremiyorum çünkü birden fazla olasiliga dayanıyor bu hayat..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dünyayı değil ama cahilleri anlamaya bir ömür yetmez😂

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Dünyaya ne kadar insan geldiyse, geçtiyse, gelecekse o kadar dünya var dünya üzerinde. Her zerrenin her atomun şimdi ve gelecekte ne yapacağını bilsek dahi var olmuş, olan, olacak bütün insanları anlamadan hayatı tam olarak anlayamayız. O yüzden belli temel genel geçenleri öğrendikten sonrası (işte temel fiziktir, matematiktir, tarihtir, ne bileyim toplumun kurallarıdır gibi...) kendi hayatımızı ve dünyaya bakışımızı anlamak yeterli. Ötesinde Sokrates haklı. İnsan ne kadar çok şeyi öğrenirse aslında bildiğinden daha çok bilmediği şeyler olduğunu keşfediyor.

1|0
    0|0
  • Sanmıyorum ama belki yeter.

1|0
    0|0
  • Kişi kendinden başlarsa anlamaya dünyayı anlamaya gerek kalmaz dünyanın kendisi olduğunun farkına varırsa iş biter işte o zaman anlar kişiye göre değişir kimileri anlar kimileri geç anlar kimileri bunu anlamaz bilip bilmeme konusuna gelince sonsuz salt bilgiyi elde edemeyiz sanırım bu olursa haşa Tanrı olunur zaten

1|0
    0|0
  • anlamaya çalışmıyorum ben
    akışına bıraktım

1|0
    0|0
    • Muhtemelen sizin yaşınızda bende öyle yaparım , değmediğini görerek :)

• Fiziki olarak zor. ömrün yetmez. Ama hayaller hızlıdır. Işıktanda hızlı. O zaman ömrüne milyon tane dünya katabilirsin. Tabi aklını yitirmek gibi ihtimalinde var.

1|0
    0|0
  • Hiçbişiyi anlamaya çalışmak istemiyorum
    Yiyip içip geziyorum 🙃🙃🙃
    Millet anlamaya çalışıyorda ne oluyor sanki 🤓

1|0
    0|0
  • 70 yaşındaki amcanın "Geldik, gidiyoruz karı milletini anlayamadık" demesi kadar basit aslında bunun cevabı

1|0
    0|0
  • Anlama boşver nasıl olsa öleceksin. Ammaaaan anlayıp naap. çan. Biz anladıkta nooldu.

1|0
    0|0
    • nasil o zaman öleceksin o zaman hadi simdi öl. kendin son ver yasamina.

• Şimdi ya da 100 yıl sonra ammaaaan Oturmayamı geldiniz Canıım hadi kalk Öl oyna. Şıpıdık Şıpıdık. Hoca pamuğu tıkana kadar ki sırf o enstantaneye yaşamama klişesine hep düşerdim ki artık o da umrum diil. Ben öldükten sonra değil pamuk Darbeli Matkap soksa umrum diil Ammaaaaaan hepisi boş. Dünya işte.

• ahahaha 😀😀

• Dünya Siyonist lerin elinde ve bunlar dünyayı yonetiyorlar istediklerini yaptiriyorlar ve onlar da kıyamet günü çıkacak Deccal a hizmet ediyor düzen boyle 😂

1|0
    0|0
  • Hiçbir şey bilmediğimiz kesin.

1|0
    0|0
  • Zeitgeist belgesellerini izlersen dünyada tam olarak neler olup bitiyor anlayabilirsin

1|0
    0|0
  • ence dünyayı anlamaya belki ömür yeter ama insanları anlamaya yetmez.
    Belkide amaç birilerini ya da insanları anlamak değildir.
    Belkide sadece kendimizi anlamaliyiz. Birileri bizi anlasın yeter

1|0
    0|0
  • hayır yetmez nedenı ise şu :

her insan sana arkadan vuruyor hiçbirşey yapacagını duşunmuyecegın bırı bıle senın arkandan vurabılıyo bu hayatta bı kendıne bıde ALLAH'a GÜVENECEKSIN

1|0
    0|0
  • Denemek lazım.

1|0
    0|0
  • Yetmez tabi su kisacik hayatta

1|0
    0|0
  • degisik bir ortam dunya bazen buraya hic gelmeseydim nasil olurdu diyorumda isin icinden cikilmiyo

1|0
    0|0
  • Ölünce anlayacağız dünyanın ne olduğunu. Ama sistemi anlamak kolay

1|0
    0|0
  • yeter

1|0
    0|0
  • Asla yetmez

1|0
    0|0
  • aeyghfdjhgf hayat ne kadanda komik

1|0
    0|0
  • Insan omrun sonuna gelince daha kendini yeni anlio dunya nerden ckti

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...