Köken konusu bakarmısınız?

Benim babam normal bildiğimiz türk. Annemde babamda kayserili. Ama annem avşar. Biz SafTürküz Yani Bozok beyi- Yıldızlar - Avşar. Beyimiz bu. Ama bugün öğrendimki annemin babannesinde çerkezlikte varmış. Bu durumda ben hem saftürk hem çerkezmi olmuş oluyorum? Fikir yardımında bulunursanız sevinirim

0|0
11|18

En İyi Erkek Görüşü

• Annenin babaannesinde çerkeslik varsa onunda dedeleridende saf çerkeslik olabilir. Babanın tarafında da bir başka ırk mutlaka vardır geçmişe gidildiğinde. Türkler böyle şeyleri kabul etmez ve söylemezler bile, yok ben çok safım falan ayağı yapar. Saf türkler çok çok azdır.
    Türksün ama saf değil.
    Hz Ademden geliyor tüm insanlar bunların bir önemi yok.

0|0
    0|0
    • İnanmıcaksın Ama Gerçekten Saf Türküm Bozok Beylerinden Gelmeyim. Annemden bugün duydum bu olayı sorayım dedim hemen

• Yok ne kusuru, hımnelik onda.

• Allah Razı olsun ya

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• kökeni falan hadi ordan yapıverin ya insanız hepimiz

1|1
    0|0
  • Ne önemi var ki? Saf olunca ne oluyor? :D Yani çerkezlik de olsa, bu seni etkilemez ki. Boş ver. Ben hiç bakmıyorum kökenime. Şu an ben neyim, önemli olan o. Türküm, İstanbulluyum. :D

0|0
    0|0
    • Merak ettiğimden sordum bir amacım yoktu yani almadığım hakaret kalmadı bune boktan siteya. Sadece merak etmiştim

• Ya hakaret edenler ayıp etmişler de, ben sadece ne önemi var dedim hani. :D Bu sitede evet biraz hakaret eden insan çok her konuda.

• Neyse bosver

• Çerkez, Çeçen, Kafkas, Boşnak Türktür. Şimdi kimse ohha demesin. Osmanlı Farsça konuşurken Bosna Hersekte Şakır şakır Türkçe konuşan ırkdaşlarımız mevcuttur.

1|0
    0|1
    • Farklı yere değindiniz ama bunu sormadımki ben :(

• @ikia3u Boşnak Irkı Kafkas Irkı demedim. Irkdaş dedim ki onların da Türk olduğu için. Müslüman Suriyeli Iraklı Osmanlı boyunduruğun da yaşadığı halde Türkçe bilmezken Boşnak ya da Kırımlı Çeçenler (Kafkaslar) nasıl takır takır Türkçe konuşabilir. Onların Tımarlı Sipahi birlik Başı özel Türkçe dersleri verdiği için mi?

• Kardeşim onlar Türk değil dinleri sayesinde Türkçe öğrenmiş olabilirler. Yani Türk halkıyla iç içe yaşayarak Türkçe öğrenmiş olabilirler. Zaten bütün çeçenler bütün boşnaklar Türkçe biliyor diye bir şey söyleyemezsin

• Türkiye Türklerinin Saf Türk olmasını hiç ihtimal vermiyorum !

0|1
    1|0
    • SafTürk demek Öz Türk anlamına gelir. Tam Türk yani

• Yav he he ırklar üzerine binlerce araştırmayı senin mantığın sayesinde çöpe attık çok sağol.

• Sen kökenini araştırmışsın bazı kerkenezler de sana ırkçı demiş bırak o kafası bozukları takma. Türksün.

0|0
    0|0
    • İşte bu olgunlugu bekliyordum

• bukadar derinlere gitmeye gerek yok negroid-caucasion-mongoloid disinda her irk kirmadir

0|0
    0|0
  • Kırma sın sen

0|0
    0|0
    • Annemin taa babanesinin evliliklerini bilmem ama bizde herkes türkle evli türke türk yani. Anladın kesin. Bişey danıstım öttü bok atanlar

• Onlar nekadar Türl arastırdınmı

• Annemin tarafındakilermi? Bozok beylerinden gelmeymişiz oğuz boyları. Çok çok nadir olduğumuzu biliyordum. Ama bugün annem bana benim babannemde çerkezlik var deyince şaşırdım sorayım dedim

• Sakın annene babana saf deme bir daha. Onlar seni büyütmek için ne zorluklar çekti. Terbiyesiz.

0|0
    0|0
    • Olayı anlamamış Arkadaş. Yafa espri seviyen çok iyi 🤔🤔

• Ulan Tanrı seni soy soy yaratmış niye Tanrı'nın yaptığına karşı geliyorsun!

• Şaka yaptım sana. Küfürler falan hepsi şaka.

• Eğer tek orada çerkeslik varsa sorun olmaz. Ama sürekli farklı ırklarla evlilikler gerçekleştiyse kırma olursun.

0|0
    0|0
    • Hayır İlk ve Tek evlilik. Yani tek eşli herkes annem tarafında.

• Olması Gereken Bu :)

• Aynen öyle daha xp atlayamadın mı

• Babam çerkes, annem türk. Bence önemli olan kendini Türk hissetmek 'Ne mutlu türküm diyene' diyebilmek

0|0
    0|0
  • Merak etme Çerkezlerde Orta Asyadan gelen Türkler ;)

0|0
    0|0
  • Önemli olan Allahın takdirini kazanmak ırk felan hikaye.

0|0
    0|0
    • Oda doğru metak ettm sadece

• Ya defol be

• Olum karamelli misin çikolatalı mısın nesin bak seni uyarıyorum. Bu kızla benim muhabbetim vardı. Sakın ha sakın.

• çoğu kişi saf olamaz bence

0|0
    0|0
    • Yok SafTürküz araştırdım

• Amma naz yaptın çiçeğine koyayım. hadi ordan ol git.

• Amma naz yaptın amınna koyayım. Sktr ol git.

• Fazla dusunme bunları

0|0
    0|0
  • İnsan olsun kafi :)

0|0
    0|0
  • Benim anne tarafı Çerkez çok iyi ya valla

0|0
    0|0
    • Benim annemin babannesinde öyle bişey varmış. Normalde bozok beyinden gelmeyiz

• Ben neyim diye millete soruyorum mallara bak ya :d

• Bu arada Çerkes Çerkez değil herkez bunu böyle bilsin doğrusunu öğrensin

• Takılma bunlara seç birini kabullen..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Bende Kürdüm :)

0|0
    1|3
    • Olabilirsin ne var bunda?

• He yavrum he süt istersin? Neyse sonra devam ederim şimdi iyi mk uykular sana tatlim mcks adgfa

• Sagol canom skdkd

• kırma

0|0
    0|0
  • Yav annenin babaannesi ne alaka didisinin didisi oluyor durum, sen Türksün.

0|0
    0|0
  • Saf Türk diye bir şey yok

0|0
    0|0
  • Hem Türk hem çerkez olamazsın, anne değil de baba soyuna bak sen..

0|0
    0|0
  • Kirmasin sen.

0|0
    0|0
  • Allah allah ne yapacaksın ne değişiyor

0|0
    0|0
  • Safturk olmuyorsun iste cerkezlik varsa.

0|0
    0|0
  • Saf turk yok bu memlekette abartma.

0|0
    0|0
  • Ne fark eder ki?

0|0
    0|0
    • Fark edeceğinden değil merak ettim

Yükleniyor...