Tıp okuyanlar sizce ukala mı olurlar?

Tıp okuyanlar sizce ukala mı olurlar ?

1|1
39|15

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Meslek için genellemesekte bir karakteri oturmayan kişi. Kendi adından önce ünvanını kullanıyorsa Örnek ; Doktor Murat diyorsa egosu tavan yapmıştır. Ama Ben Murat Doktorum diyorsa egosu çok yoktur. Egolu olabilecek meslekler;

Hakim, Savcı, Doktor, Pilot, Hostes, Müdür, Manken, Sunucu, Sanatçı vs diye türetilebilir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 38

• Biraz öyle. Hele de biraz tip varsa her kızın ona aşık olacağını, vazgeçilmez olduklarını falan düşünüyolar. Bu egoyu hissettiğim an uzaklaşıyorum

2|1
    0|0
  • Tip okumakla alakasi yok , karakter meselesi işte:/

0|2
    1|0
  • Çoooook sevdiğim bir arkadaşım tıp okuyor. Hayatımda bir daha öyle iyi kalpli öyle duygusal öyle mütevazi lokum bir insanla daha tanışamam.

0|1
    0|0
  • herkez aynı değildir okuyan arkadaşlarım var tıp öyle insan yok bence bu yazıyı yazan tıp okumuyor hava atıyor

0|1
    0|0
  • hayııııııııır

0|1
    0|0
  • Çoğunlukla öyle oluyorlar

0|1
    0|0
  • tıpı kazanmışsın ama adam olamamışsın 😂

1|1
    0|0
  • Bence hakkı var😂 yani kız tıp okumuş. 😂 bence abes değil 😂

0|1
    0|0
  • Bayanlar özellikle

0|1
    0|0
  • Ukala olmakta haklilar da gorseldeki olayi yanlis anlamis ukalalik disi bisey o ;)

1|2
    0|0
  • Hahah😂

0|1
    0|0
  • Okumak cehaleti götürür ama eseklik baki kalir...😉

2|1
    0|1
  • Kuzenim tıp okuyor bende mütevazı 😂😂😂

0|1
    0|0
  • hiç tıp okuyan görmedim bilemicem

0|1
    0|0
  • hayır hepsi değil
    ama sen ukalasın, gıcıksın :D

1|1
    1|0
  • Sanmiyorum kuzenim okuyor cok iyi biri oyle degil

1|1
    0|0
  • Hepsi değil

0|1
    0|0
  • Olmazlar abi...

0|1
    0|0
  • Ukala mı bilmem de sosyalleşmeye vakit bulamadıklarından herhalde bir anormal oluyorlar mal gibi

0|1
    0|0
  • Ukala olmalarini gerektirecek ne var

0|1
    0|0
  • Öyle olmuyorlar ama ben tıp okusam böyle olurdum 😂😂😂

1|1
    0|0
  • Belki doktor olabilecek 6 sene sonra ama insan olamamış ve olamayacak

0|1
    0|0
  • 😂 sinan benim soruların hanii ( İtinayla ifşa edilir )
    Ayrıca hepsi öyle değil😂

0|1
    0|0
  • Oladabilir olmayadabilir

1|1
    0|0
  • Iyk. Hic sevmem tipcilari

0|1
    0|0
  • valla ben olmam kesinlikle Rabbim nasip ederse insallah tabi su sonuclar aciklaninca

0|1
    0|0
  • Biraz😂

0|1
    0|0
  • Hayır olmaz. Bu karakterle ilgilidir

0|1
    0|0
  • Yok genelleme yapma bence

0|1
    0|0
  • Kız haklı. Koskoca tıp. Ben de tıp okusam- Herneyse ayıp etmiş.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    8

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 14

• Hastane müdürünün teknik açılımı bildiğin muhasebeci şefidir, başka da bir özelliği yoktur. Hastanenin gelir gider işlerini takip eder ve başhekime bağlıdır. Aynı zamanda alacak verecek yiyecek temizlik bakım vesaire işlerinin yürümesinden yani geri hizmetten sorumludur , hepsi bu kadar.

Hastalar ile yüzyüze olanlar dokrorlardır ve bunları seçen bir de senato vardır. Müdürle bir alakası olmayan şekilde hastanenin tıp alanı ihtiyacına göre ekip oluşturan ve çalışan birimdir. Kanser ya da kemik hastalıkları gibi konusunda ihtisas gerektiren personel TTB den istenir , özgeçmişi , çalışmaları , makaleleri tek tek açılır ve okunur , bunlar ingilizcedir ve müdürün okuyup da anlayabileceği şeyler değildir.

Görselde 2 yanlış var :
    1- İbrahim hiç bir izin alma gereği duymadan kafasına göre tanışma mesajı göndermiş. Sosyal saygı aletlerin kullanım kolaylığı ile gözardı edilemez.

2- Tıp okuduğunu iddia eden kız doğal olarak saygısızlığa tepji vermiş ama daha basit bir ikaz ve red yolu kullanması da geleceğin doktoruna yaraşan bir sosyal hitap olurdu. Bu şekilde cevaplaması , canı acısın da bir daha yazma cesareti olmasın fikri ile gelmiş olabilir. Bu da kısmen onun hakkı, dedesinin torununa gönderir gibi elalemin kızına msg atmak bilmediğin bahçede tavuklara mısır atmaya benzer..

Bu durumda kim haklı @soran?

0|1
    0|0
    • Ben ukala demedim ki :) Ben sizlere soru yönelttim :) Ben her sorumda böyle görselli soru paylaşırım :) Alçakgönüllü olan da var kibirli olan da var. Bu bir gerçek. Mesela Doctorgraham alçakgönüllü.

• Merhaba @sellscokss ,

@soran nasıl ortaya balık atıp çekiliyor ve bunu da tarz olarak benimsedim KS de yapıyorum diyorsa , benim de sulu sorulara bile " okuyan " açısından yaklaşıp ciddi ve uzun cevap vermeye dikkat ettiğimi de sanırım diğer yorumları araştırmadan hissettiğin önyargıyı " boş gereksiz bir insan " olaak dile getirmen ufak bir kaza gibi gorunuyor :)

Dahası benim sorularım insanların psikolojisinin en ciddi sorunlarına değinen ciddi sorulardır. Malum linke tıklayıp geçmişime bakarsan , can alıcı değil bazen can kurtarıcı sorular gönderdiğimi izleyebilirsin.

O değil de 5000 insan sorularda neden evet bunun cevapları en tutarlı işe yarar yol gösterir kıvamda diye işaretliyor bir de bu açıdan ele almanı öneriyorum. İlginç olan üyelik bir sataşma bir olmuş :) yine de ziyaretin ve yorumun için teşekkür ederim :)

Biliyorum @soran yine manzaraya bakacak :)

• Başta çok güzel açıklamışssın ama sonlara doğru neden kendini kanıtlama ihtiyacı hissettin? Yinede bu açıklamanla tahminimi zeki olman yönünde kullanacağım.

• Maalesef evet

0|1
    0|0
  • Ben pek ukalasini tanimadim

0|1
    0|0
  • Ben MKU Tıp fakultesi öğrencisiyim. Eğer eğitimle kendini bir halt sanan olursa O'nun eğitimi tam olsa da öğretimi tamamlayamamıştır

0|2
    0|0
  • Hepsi değil.

0|1
    0|0
  • böyle capsleri gerçek sanıp konu açmak

0|2
    0|0
  • Yürü be ibrahim

0|1
    0|0
  • Tıpçı 1-2 tanıdığım var. Ben bana karşı bir ukalalıklarını görmedim.

0|1
    0|0
  • ukalalık kişisel bence

0|1
    0|0
  • Alakası yok :) insanın kişiliği tıp kazanınca değişmiyor ki önceden nasılsa öyle oluyor

0|1
    0|0
  • Mütevazi olmak zor zanaat, tıp okumakla alakası yok

0|1
    0|0
  • alayı şerefsiz

0|1
    0|0
  • Tahsilden önce insan olmakta mühim şey.

0|0
    0|0
  • Bende tıp okuyorum canlarım götünüzü yırtsanız kazanamzsınız maşallahım var tüm ksden zekiyimdir şimdi alttan laf atmayı bırak dönde bir aynaya bak.

2|1
    5|0
Yükleniyor...