Minik dostlarımız için kapının önünde 1 kap su ve 1 kap mama bulunduruyor musunuz?

Malum yaz sıcakları minik dostlarımızi fazlasiyla etkiliyor. Bu konuda duyarlı mısınız? Kapınızın önüne su ve mama koyuyor musunuz?

Minik dostlarımız için kapının önünde 1 kap su ve 1 kap mama bulunduruyor musunuz?

2|4
6|30

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ben çok yardım etmek isterim ama apartmandakiler buna müsade etmiyor. Özellikle 3. katta oturan adam su kabını gördüğünde alıp atıyor başka yere koyduğumda da ya Belediye işçileri atıyor ya da bazı insanlar yine vicdansızlığını gösterip döküyorlar (YANLIŞIKLA TAKILANLARI SAYMIYORUM TABİ AMA ULU ORTA YERE KOYDUĞUMDA YOK YANİ). O yüzden yardım edemyorum. Ama gördüğüm yerde hemen dolaptan yiyecek aşerip atıyorum. Bu arada kedilerinize hazır mamayla eziyet ediyorsunuz. Hazır mama vermeyin. Çünkü hazır mamalar çürümüş etten yapılıyorlar. Ancak çok ünlü bir kaç mama firması yapmıyor diye biliyorum. Burada görüyorum kediler bir şey bulamayınca en son çare alıp yiyorlar. Haberiniz olsun. Heee bir de yemeklerini karşıladıktan sonra birazcık bile olsa oynayın. Özellikle sakat hayvanlarla. Sakat hayvanları özellikle hafif kaşıyarak sevin. Peşinizden ayrılmıyacaklar benden söylemesi.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Profil resmimden de anlaşılacağı üzere hayvanları seviyorum.
    Biz insanlar onların yaşam alanlarını bozduk, düzenlerini değiştirdik. Suçumuz büyük. O yüzden elimden geldiğince onlara yardımcı olmaya çalışıyorum.
    Özellikle kedileri seviyorum. Kediler masum ve tatlı hayvanlar. Çekingen yapıları nedeniyle sık sık zarar görüyorlar. Sokakta yaşamak için yerleri yok. Mecburen insanlarla etkileşim halinde olmak zorundalar. Biz ise onlara zarar veriyoruz. O yüzden onlara acıyorum.
    Mama almıyorum. Daha basit bir yöntem uyguluyorum. Yemeklerden kalanları çöpe atmak yerine onlara götürüyorum. Bu sabah pazar kahvaltısına gittik. Tabaklarda kalan peynirleri bir torbaya doldurdum. Yavrucuklar bayram ettiler.
    - Oğlum sarıııı, koş lan. Abi geldi. Bakalım ne yemek getirmiş.
    - Yok be tekir. Koşma. Peynir getirmiş. Ben yarın tavuk kemiklerini bekleyeceğim.
    Ara sıra ufak tefek tedavilerini de yapıyorum. Yaralarına ilaç sürüyorum. Enfeksiyon kapmadan müdahale etmeye çalışıyorum.
    Köpekleri de seviyorum ama onlar kedileri çok kovalıyorlar. O yüzden onlara başka yerde bakıyorum.

3|1
    0|0
    • Çevrende kime sorsam köpek seviyor bende kedi sevdalısıyım. Bir restoranın önunden geciyordum bir gun bir kadın yemegini sokak köpegine verdi. Tatlı bir kedide onları izliyordu kıyamam banada ver gibi bakıyordu ama vermedi kadın 😡😡

• @tutku20
      Köpeklerin de kedilerin de kendilerine göre avantajları var. Köpekler iti cüsseleri nedeniyle kedilere zorbalık yapıp yemeklerini alabiliyorlar. O yüzden ben daha çok kedileri besliyorum.
      Köpekleri de çok seviyorum ve onlara da ayrıca yemek veriyorum ama kediler daha çok kaçmak zorundalar ne yazık ki.

• Aynen yaa bende oyle

• Hiç ihmal etmem ne yemeklerini ne de sularını.. Bir yıl annesinin terk ettiği yeni doğmuş yavruları enjektörle besleyerek büyüttüm.

4|1
    0|0
  • İstanbul daki cafenin arka tarafında 3 tane kabımız var..
    birisi su için birisi hazır mama için birisi de dostlarımız dan gelen yemekler için..
    bu sene 9. senemiz..
    Allah'ın izniyle yıllarca devam edecek bir geleneğim..

3|1
    0|0
  • Bulunduruyorum ama ben sadece suyla yapmıyorum bunu mama falanda veriyorum tabi bende 2 kedi var, her biri günlük 400 gr mama yiyor, doymuyorlar yakında beni yiyecekler diye korkuyorum :D ahaha

2|0
    0|0
  • Golden im var onu her köpek parkına götürdüğümde etraftaki sokak köpeklerine mama verip onlara da bakıyorum gerçekten hayvanlar gibi dost yok

3|0
    0|0
    • Tebrik ederim👏

• Hani eskiden sokak köpeklerinin yanına gitmeye korkardım şimdi niyetini sezdikleri için böyle rahat yanlarına yanaşabilecek durunda oldugımu düşünüyorum

• Oturduğum çevrede, fazla köpek yok.
    Kedi daha fazla.
    Sırt çantamda, kuru mama taşıyorum,
    kedi gördükçe veriyorum. :)
    Su kaplarını da çevre esnaf dolduruyor. :)

2|0
    0|0
  • O küçük dostlarımıza yıllardır servet harcadım... Kendime o kadar iyi bakmıyorum... Kedilerin hepsi puma kadar oldu... köpekleri hiç sorma...

2|1
    0|0
  • bahcede su var kuslar iner icerler evin damindada ekmek koyuyoruz bazen kediler icin

1|0
    0|0
  • Mamayı geçtim kendime balık aldım mı bir tane de buradaki kediciklere alır bölüştürürüm. Gerçi geçen sefer attığımı kavga etmekten yiyemeyip köpeğe kaptırmışlardı :D

2|1
    0|0
  • Hayvan barınağı için 4-5 paket mama alıp hediye etmişliğim var sadece.

2|0
    0|0
  • Apartmanda yaşıyorum kapıya kovarsam yönetici deli diye ihbar eder.

2|0
    0|0
  • Evet suyu sürekli tazeliyorum.. Zaman zaman da yiyecek koyuyorum..

1|0
    0|0
  • 9. katta oturuyorum :/

2|0
    0|0
  • ohoo suyu birak ben gećen 250 gr kiyma aldim verdim köpeğe.. içime melek mi ne kaçmişti anlamadim o gün 😕

2|0
    0|0
  • Kocaman bir kova koydum sabah aksam bahceyi sularkende degistiriyorum serin ve temiz olsun diye

1|0
    0|0
  • Sürekli su koyduğumuz kabımız mevcut

1|0
    0|0
  • Aksatmam hic

1|0
    0|0
  • Evde olduğum zaman bulunduruyordum. Benim de bir köpeğim var onun artıklarını vs koyuyorum.

1|0
    0|0
  • yazık onlara onlarda can ve çok sevimli dostlarımız onlarıda düşünelim

2|0
    0|0
  • Evet koyarım hep

1|0
    0|0
  • almanyada yasadigim icin buna gerk bile kalmiyor cunki sokakta sahipsiz kedi kopek yok.

2|0
    0|0
  • 9 kedim var ben koymayayımda kim koysun :D

2|0
    0|0
  • Bulunduramıyorum malesef ama yemekhanenin yemeklerini birliğimdeki köpeklere veriyorum 😊😊😊

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    1|0
  • kedileri hiç sevmem

1|0
    1|0
  • hayır bulundurmuyorum

0|0
    0|0
  • Yoo gorunce kapıda vuruyorum tepiği

0|1
    3|4
  • Kedi var yemek veriyorum tabii ki.

2|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Eveet.😻
    Bir saat önce yine mamalarını sularını koydum her zaman ki gibi ama atıyor pisler yaa..😒

3|1
    0|0
  • Evet tabii ☺

2|0
    0|0
  • Evet yemek ve su hep olur bizim bile dayanmadiginimiz bu havalarda onlara da yazık çok daha duyarlı olmamız

2|1
    0|0
  • Ne kabı suyu, koynuma bile alıyorum 😻😻😻

2|1
    0|0
  • hayır

1|0
    1|0
Yükleniyor...