#Turancı mısınız,#Ümmet çi misiniz (ne demek olduğunu bilmeyen varsa detayda yazdım) ?

TURANCILIK
Diğer milletlerin isyanları engelleyemeyeceğinden, bunun için türkleri bir arada bulundurmanın öneminden bahsetmiştir. Amacı, büyük bir türk dünyası oluştumak.

ÜMMETÇİLİK (İSLAMCILIK)

Bu akıma göre devletin parçalanmasını önlemek için sadece müslümanları bir çatı altına toplamak gereklidir.(II. ABDULHAMİT BU AKIMI DESTEKLEMİŞTİR.)

• Turancıyım
    40% (6)44% (4)42% (10)Oy Ver
  • Ümmetçiyim
    60% (9)56% (5)58% (14)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|8

En İyi Kız Görüşü

• İkisi de değilim. Türk olmayan insanların cevremde olması beni rahatsız etmez. Bu ülkede yaşamaları eğer bu ülkeye ihanet etmiyorlarsa benim için sorun değildir. İslamcı da değilim ateistim.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ümmetçiyim ama bu demek değil ki Türkçü değilim

1|2
    0|0
    • Ülkücü demek istedin o zaman

• Ülkücüler Türklüğü ırkçılık derecesinde savunuyolar bro diğer ırklardan üstün olarak görüyolar ama ben öyle değilim. Irkımı dinimden ötürü seviyorum.

• Yanlışım varsa düzeltebilirsin bro bilgilenmiş olurum bende ülkücü aileden geliyorum :D

Kızlar Ne Diyor 6

• Ümmetçilik politikası 1. Dünya Savaşında kutsal cihat ilan edildiğinde ingilizlerin yanında olan araplar yüzünden çökmüştür
    Turancılıksa zaten günümüz dünyasında işe yarayabilecek bir politika değil ikiside sadece bir ütopya

0|1
    0|0
  • Bilemedim şimdi

0|1
    0|0
  • Her ikiside ama agir basan tabiki Ummetci

1|1
    0|0
  • İkisi de.
    Sanki biri küfür, biri dini bir şey.

0|1
    0|0
  • İkisi neden ayrıştırdın? İslam Allah ile kul arasındadır ümmetçilik bir siyasi akım olamaz asla çünkü ayrım yapmamayı vurgulayan bir davranış eğilimi nasıl siyasi ayrıma katılabilir? (siyasete giren her şey ayrılıkçıdır)

0|0
    0|0
  • Ümmetciyim diger davalar hep batıldır şeytan işidir

1|0
    0|0
    • Türklerin bir araya toplanmasının neresi şeytan işi?

• Kim İslâm cemaati dışında bir gurup tutar, ırkçılık yapar ve ırkçılık için de insanları çağırırsa veya tuttuğu gurup için kızar, taraf tutar ayaklanır ve çatışmaya girer öldürülürse, cahiliyye ölümü üzere ölmüş olur.”
      (Nesaî, Tahrimuddem, Bab 28, Hadis no: 4045 , 4046; Muslim, İmara: 13; Buhârî, Fiten: 2)

• Sizin inancınıza göre öyle ama

Erkekler Ne Diyor 7

• İnsanlar hayatında özgürse eğer toplum olup birlik olarak herkes kendi içinde dinini yaşamalı bu yüzden turancılık mantıklı

0|1
    0|0
  • Anti sağ.. Vampir avcısı.

0|1
    0|0
  • Ikiside

0|2
    0|0
  • Ümmetçi'yiz Elhamdulillâh.

0|1
    0|0
  • Ümmetçi.

0|2
    0|0
  • Benim için önce Dinin gelir çünkü beni yaratan Allah 'ın emirlerine uymam lazım nasıl ki beni yarattı benim irkimi da o yartti. Turkcuyum çünkü irkimi severim ve Allah 'a Türk olduğum için şükür de ediyorum. Ben isterim ki KKTC Azerbaycan Türkiye Özbekistan Türkmenistan Kırgızistan Kazakistan bir olsun yolumuz Turan olsun. Ancak bu devletler İslam kurallarina uygun yonetilsin ve muslumanlara silah cekmesin onlara yardım etsin.

0|0
    0|0
    • Bu arada Abdülhamidin o akımı destekleme sebebi Devlette birçok ırkın bulunması. Eğer Turancılıği desteklese zaten gayri muslimler ayaklanmış bir de kurdu Arabi bilmem nesi ayaklanacsk. Bu yüzden muslumanlara birlik olma cagrisi yapmıştır

• ikiside degilim, bos hayal sadece

0|1
    0|1
Yükleniyor...