Ergenlikten beri zaman zaman artan ölçüde intiharı düşünüyorum. Siz ne kanaattesiniz?

Öğrenim kredisi borcum var. o sıkıntı degil ödenir ama hayat katlanılmaz halde bana göre Pederle surekli sıkıntı yaşıyorum 10 yasındaymısım gibi emir icerikli cümleler kuruyor kanıma dokunuyor. Abimle zaten hic anlaşamayız. Evlenip bu sacma duzeni devam ettirmek de istemiyorum keza aday da yok. daha bir sürü sacma sıkıntı. Minimum acılı bir yontem düşünüyorum

• ben de aynı fikirdeyim
    16% (6)0% (0)14% (6)Oy Ver
  • cozum degil ki
    78% (29)100% (7)82% (36)Oy Ver
  • kararsızım
    6% (2)0% (0)4% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|2

En İyi Kız Görüşü

• Valla kendini öldürürsen yandın. ölüm kurtuluş değil. ateist falan değilsem eğer. Ahireti düşünmelisin. her intihara karar verdiğinde bir kibrit çak yaklaştır bileğine onun acısını hissedip vazgeçeceksin zaten. Bir de bir hayat amacın olsun. benim var bir tane onun için yaşıyorum.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kerizlikten başka birşey değil intihar. Sanki yeniden şutlayacaklar buraya. Ne olursa olsun yaşamak ilk hedefin olmalı.

0|0
    0|0
    • Oglum zaten dunyaya gelmeyi biz secmedik ki, gitmeyi de secemiyoruz. bir yerlerde istifa formu olmalı

• Valla istifa hakkın var ama ya talebin kabul edilmezse? 😆

Kızlar Ne Diyor 7

• yani ben de haz almıyorum, bazen diyorum ki Nilgun Marmara'nın da dediği gibi "hayatın neresinden dönülse kardır" ama bu doğru değil hayat güzel her zaman bir çıkış yolu vardır, değiştirmek senin elinde

0|0
    0|0
  • Bıraz düşün. Olaya tarafsız bak üstesinden gelirsin

0|0
    0|0
  • Kaç yaşındasın? Öğrenim kredisinin bir süresi var. Hatta af da gelebiliyo. Ben de ödemeye başlamadım.

0|0
    0|0
    • 23, kredi ödenir 1-2 yılda ama bu dunya bana göre bir gezegen degil gibi

• Ölsen şimdi, öbür tarafın bu hayattan iyi olacağını nerden bilebilirsin

• Bilmiyorum evet bu bir muamma

• Kesinlikle çözüm değil

0|0
    0|0
  • hayat o kadar guzel ki herseye ragmen zamanla asiyo insan ve ben 7 yildir evli 23 yasinda bir bayan olarak sana sunu diyebilirim babamin sozu bana emirdir kanina dokunmasin cunku hayatta emir almaktan grur duyacagin bir kac kisiden biri BABADIR

0|0
    1|0
    • Evli olmanla alakasını kuramadım. Bende bir sorun var o zaman dışarı çıkıyorum adam 8de burada ol diyor (tabi dedemlerin burda olmasıyla ilgili) sonu ecekli cümleler kurunca katlanamıyorum ben. Ayrı eve çıkacam bu gidisle

• evli olmayla alakasi su babamin yaninda yasamiyorum onun evinde deilim baska bir sorumlulugum ve evim var buna ragmen onun sozu onemli emir sayarim dedim //// hem insan darbe almadikca babasinin kiymetini bilmiyo guvendir baba yani o varsa dag var arkanda bence iyice dusun babasi olmayanin annesi olmayanin bir yani eksikse vardir biseyler ;)

• Cozum degilki diyenler hayatlarinda dogru duzgun dert gormemis insanlar, ben 1 ay sonra eger hâla islerim yoluna girmezse edicem

0|0
    0|0
    • Öylemi hicbirimizin derdi yok mu ozaman hepimiz intihar edelim cok gucsuzsun demek ki intihar etmeyi dusunuyorsun

• Psikolojigin iyi degil heralde

• @Benartikalistim yerimde baskasi olsaydi akil hastanesinde olurdu

• Bende düşünüyorum ama benim engelim karnımda ki bebek öyle bişeye kalkıştığımda bana bişey olmazda ona olursa daha beter ölürüm hep o beni hayata bağlıyodu aylardır ama böyle lanet düşüncesiz bencil yalancı bir adamı baba yapmaktansa ölmek daha iyi

0|0
    0|0
    • Sen etme kızım cocuk annesiz kalmasın. Ben senin yerine ederim

• Evli degilsin sanırım. Seninki daha zor bir karar

• Evliyim

Erkekler Ne Diyor 1

• yaşın kaç

0|0
    0|0
    • 23...

• hayır çok saçma. hayat kolay değil zaten. her sıkıntıya giren intihar etseydi dünya cesetlerden geçilmezdi. çevreme bakıyorum herkesin kendince derdi var. intihar çözüm değil güzel kardeşim.

Yükleniyor...