Yurtdisindaki Turkleri neden hep otekilestiriyorsunuz?

Yurtdisindaki Turkleri neden hep otekilestiriyorsunuz?

0|1
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• ön yargı tamamen... insanların kalıplaşmış düşünceleri... halbuki farklı bir kültürde yetişmeleri yaşamaları onları değiştirmez ki... kimse diğerinin milleyietini sorgulama hakkına sahip değildir.. baktığınızda orada yaşan Türklerinde aynı samimiyet ve sıcaklık duygularının olduğunu görürsünüz.. bizimle orada yaşanların arasında hiç bir fark yok...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• aynen, sanki türk degiliz böyle bir asagilamalar hor görmeler cok yanlis

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Çünki kendileri öteki olmuş. Oradaki babalar çalışmaktan kendi çocuklarına kültür aşılamayı unutmuş anlaşılan. Yurt dışında yetişmiş evde türkçe konuşup dışarda o ülkenin dilini konuşan insanlarımız maalesef ne Türk olabiliyorlar ne avrupalı arada kalıyorlar.

0|0
    0|0
  • ötekileştirmiyorum ama çok net gözlemledigim olay şu ki yurt dışında yaşayan türkler burdaki türklerden kat ve kat gerideler.. nedenini hala araştırmaktayım kesin bir sonuca ulaştıgımda paylaşırım :D

0|0
    0|0
  • Ötekileştirmiyoruz :)

0|0
    0|0
  • Öyle bişey yapmıyoruz

0|0
    0|0
  • şöyle ki mesela almanyadan gelen türkler türkiyede almacı almanyada gurbetçi.. orada işçi burada paşa sürekli kazıklama uğraşı :D çünkü onlarda para var

1|0
    0|0
  • Nasıl yani

0|0
    0|0
  • Ben takmiyorum acikcasi

0|0
    0|0
  • Avrupada yasiyorum havasinda olanlar vsr

0|0
    0|0
  • Türkleri genel olarak sevmiyorum.

1|0
    1|1
  • Ötekileştirmiyorum

0|0
    0|0
  • ötekileştirmiyorum

0|0
    0|0
  • Iki defa kaziklandim.. merhamet ettim..

0|0
    0|0
  • Ötekileştirmiyoruz :)

0|0
    0|0
  • Yok öyle bişey :)

0|0
    0|0
  • onlar bize yakinlasmiyor cunku. kendilerini bizden ustun goruyorlar

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Çünkü avrupadan gelmişiz affedersiniz para b. k bizde yani öyle bir algı var.
    Bir önceki kuşağın ya kebabpta ya insaata ya da fabrikada deli gibi çalıştığını nereden bilecekler? Parayı bizler yerden topluyoruz sanki hep bir kazıklama çabası.
    Bir fıkra vardır bilirmisiniz : bir adam türkiyede avrupaya taşınmak istiyormuş ve bunu gerçekleştirmiş. Uçaktan indikten sonra yerede tonla para görmüş "neyse toplamıyim bundan avrupada heryerde var nasıl olsa" demiş. İşte tamamda böyle zannediyorlar.

0|0
    0|0
  • Genel konuşma

0|0
    0|0
  • Bana öyle yapan olmadı

0|0
    0|0
  • Ben yapmam

0|0
    0|0
  • Aynen genel olarak bizi Türkten bile saymiyorlar. Cok karsilastim. Ozellikle orta yaslilar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...