Yahudilerin üstün Irk mıdır?

Kuran-i Kerim'de geçen ayetlere bakalım;

Bakara suresi 47. Ayet : "Ey İsrailoğulları! Sizin üzerinize en’am ettiğim o ni’metimi hatırlayın. Ve muhakkak ki Ben, sizi âlemlere üstün kıldım."

Duhan suresi 32. Ayet : "Andolsun biz İsrailoğulları'na, bilerek, (kendi zamanlarında) âlemlerin üstünde bir imtiyaz verdik."

Casiye suresi 16. Ayet : "Andolsun ki biz, İsrailoğulları'na Kitap, hüküm ve peygamberlik verdik. Onları güzel rızıklarla besledik ve onları dünyalara üstün kıldık.

Kuranı Kerim'de dualardan sonra açılış yahudilerden yapılmış ve uzun bir süre yahudilerden bahsedilmiştir

+Yuhudilere verilenlere karşılık, yahudilerin ihanet ettiği, bu yüzden lanetlendiklerini bu lanetin ahirette karşılarına şiddetli bir azap şeklinde çıkacağı belirtilmiştir.
bu da yeryüzündeki yahudilerin üstün ırk olarak hayatlarına devam edeceği anlamına mı geliyor?

Güncellemeler:
Başlık anlatım bozukluğu içeriyor moderatörler düzeltirse sevinirim

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

• Yahudilik kesinlikle yobaz bir dindir çünkü bütün dinler insanlara açıktır yani isteyen herkes müslüman veya hıristiyan vb. Dinlere geçerken yahudiliğe geçiş yoktu yahudi olman için yahudi dogman gerekir.
    Nonkorlukleri sukursuzlukleri yonunden lanetliler yobazlar.
    Ve en son kıyamet kopacaginda yahudiler ve müslümanlar kalacak ağaçlar dağlar taslar dile gelecek arkamda yahudi saklanıyor öldürün onu diye

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hiçbir Beşerin Kanı Müslümanın Kanına Denk Değildir.
    Hîcbir Mûslumanın Kanı Diger Mûslümanların Kanından Üstün Değildir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• Dünyayı yönettiklerine göre?

0|0
    0|0
  • Üstün ırk yoktur

0|1
    0|0
  • Ben sana 1 elma veriyorum. Sonra elmayı geri alıyorum. Ne olur?

0|0
    0|0
  • Evt dogru ama zamaninda ustun irktilar yani bikac bin yil once oyleydiler ama nankorlukleri ve azginliklari yuzundense bu sefer lanetlendiler. Sadece o devir icin soylenmis

0|0
    0|0
Yükleniyor...