Müslüman olmayan Türk olamaz diyen zihniyet hakkında ne düşünüyorsunuz?

Irk kandan ve soydan gelen bir şeydir ve milletlerin değil, kişilerin dinleri vardır.
Bir Türk'ün Ateist, Hristiyan, Musevi, Şaman, Budist... olması onun Türklüğünden bir şey kaybettirmez, hala Türk'tür.
Ben Müslüman olarak yetiştirildim, son zamanlarda ateist oldum ve şu an atalarımın dini olan Şamanizm'i benimsedim artık ben Şamanım ve kimsenin buna karışmaya hakkı yok!

Ne alaka diyenler olacak ama yinede şunu bir düşünün, siz hiç çocuğuna Hakan, Kağan, Atilla gibi isimler veren bir Arap gördünüz mü?
Çoğu kişi Arapları din kardeşi diye çok seviyor, Musevi, Ateist, Hristiyan ve Şaman Türklerden nefret ediyor.. Türklere ihanet eden Arapları çok sevip, Şaman Türklerden nefret eden kişilere oksijen veren ağacın yaprağına bin kez yazıklar olsun!

1|0
2|19

En İyi Kız Görüşü

• Herkesin dini kendine insan olmak mesele.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• adam olduktan sonra neye inandığın beni ilgilendirmez o senin tercihin , araştırsalar Türkleri en fazla katledenlerin araplar olduğunu görecekler.

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• tek ögrendikleri sey artik bu müslümanim okadar cok dinle ograsiyorlarki nerdeyse ise bile gitmeycekler ibadet etmekte
    milet aya uctu bizimkiler nerde türklük buysa almayim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• soru başlıgında haklısın ama yazdıklarında sacmalıklar
    araplar o isimleri koymaz çünkü kültür farklı eğer araplar şamanist olsaydı o zaman koyarlardı cünkü onlarda türklük adına bişey yok bizim arap ismi kyomamızın nedi araplıktan değil müslümanlıktan kaynaklı
    ne araplar nede şamanlar umrumda değil
    sürekli din değiştirmende senin bilerek değil özentilik ya da başka ama için değiştirdiğinin ispatı

2|0
    0|3
    • sürekli din değiştirmiyorum ateizm din değildir sadece 1 kez din değiştiirdim

• Ateist olup saman olmak ilginc

• Osmanlıda ki Türk düşmanlığı aklıma geldi

0|2
    0|0
  • Araplarla alıp veremediğini çözemiyorum Türkçü kardeşim. Hainlik yaptığını araştırıp okuduysan eyvallah. Ama bizde nasıl arap düşmanlığı yapılıyorsa, araplara da aynı şekilde türk düşmanlığı yapılıyor. Sen hem haskan türk olduğunu nerden biliyon belki göçtün geldin. Irkçılık sağlıklı bir yaşam biçimi sağlamıyor. Sağlıklı düşünmek gerek

0|1
    0|1
  • Kimisi ırkçı, kimisi dinci.. bir insan olmayı başaramadı hiçbiri her şeyden bağımsız, şartsız, şurtsuz.

0|1
    0|0
  • ya bilader kimse seni zorla müslüman yapmadı ailenin dini inancına göre yaşadın şimdi ise araştırıp okumak senin elinde ne sana daha mantıklı geliyorsa onu yap tarihe lanet okuyacağına geleceğine bak

0|1
    0|0
  • Onlara göre Osmanlı'dan önce ata yok.
    Asimile oluyorlar farkında değiller.

0|2
    0|0
  • bunu diyen avanaklar, islamın tarihine baksınlar, bir de Türk'lerin tarihine ve islamla tanışmalarının tarihine baksınlar. Türk oğlu Türk'üm. ve müslümanlık asla benim dinim değil, olamaz da.

0|2
    0|0
  • Karaman türklerinden ortodoks hristiyanları rum diye mübadelede yunanistana yollamışlar 😀 nasıl bazıları müslimanlığı seçtiyse diğer kısmı da x bir dini seçer veya inanır beni fifilemez.

0|1
    0|0
  • Bir deney yapılıyor, deneyde hemen hemen her ırkın dna testi sonucuna bakılıyor. Hangi ırk olursa olsun dünyadaki birçok ırktan bir dna taşıyor. Yani bir arap kanına bir ingiliz, bir alman kanına bir yahudi karışmış olabiliyor. Bu her insanda böyle, ırklar yalan. Politika siyaset dinsel tartışmalar da yalan. İnsanlar aptal

0|1
    0|0
  • Tam tersi olay, hem Türk hem Müslüman olunmaz.

0|1
    0|0
  • O zaman Göktürk inancına sahip olmayan Türk değildir.

0|1
    0|0
  • Müslüman olmayan türk olamaz demiyorlarki. Müslüman müslüman ın kardeş idir diyorlar.. peygamber efendimiz öyle diyor bizde biad ediyor uz.. NOKTA

0|1
    0|0
  • Saçma sapan konusuyosunuz mk arap seven kim ya? Sanki dersin araplara özel ilgi gosteriyoruz hayatimda arap görmedim ben ve hicbir muslumanin agzindan da arap çok iyidir kelimesi duymadim kimse sevmez bunu siz iddaa ediyosunuz

0|0
    0|3
  • Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

0|1
    0|0
  • TR nin %99,8 müslümandır her dine saygı duyarım ama bu kadar mükemmel birşey tesadüf olamaz mükemmel bir tablonun sanatkarı varsa bu evreninki diğer dünyanın herşeyin sanatkarı ALLAH tır

0|1
    0|0
    • Bir tanrı kesinlikle var sen ona Allah dersin ben Tengri derim

• Benim tanrım, atalarımın tanrısı.

• Pardonda dünyada inanan %1 bile değildir googleye yazınca bile adam akıllı birşey çıkmıyor her dinede saygı duyarım zaten ölünce gerçekler ortaya çıkacak

• Kardesim, Atimla 4 nala giderken Türk sancagini Sallarken Arkamda Türk IRKI olsun dinci Türk degil..

0|1
    0|1
  • Yaşasın tengricilik o Zaman kardeş

0|1
    0|0
Yükleniyor...