Peygamber efendimiz kuranı anlamadan okumayın diyor niye arapça okuyorsunuz bakim :)))?

efendimiz kuranı anlamadan okumayın diyor en saglam hadis kitaplarında geçiyor buhari müslim tirmizi

Kur’an ‘ı anlamadan okumayın. [918-Müslim-Ebû Davud] [4124-[Buhârî] [4125]

niye arapça okuyorsunuz bakim?

2|0
10|13

En İyi Kız Görüşü

• İkisi birlikte okunmalı doğru ama bazen harfler daha büyük ve daha belirgin diye sadece Arapça olan Kur' an 'ı seçiyorum.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• türkçesini okuyorum

0|0
    0|0
  • Ne yazık ki insanımız okumadan kutsallaştırmaya bayılır, türbanı kutsallaştırdıkları gibi Arapçayı'da kutsallaştırıyorlar.
    Her neyse
    يتم إغلاق الخطباء الإمام.
    Amin diyin.

0|0
    0|0
    • kuranda baş örtüsü yok yanı öylemi

• Sen kuran celiskili diyon yarin aciklicam tek tek kacma :)

• sorularına tek tek cevap vereyimmi? dinlicekmisin şu an pcdeyim? yoksa umursamıcaksan hiç ugraşmıcam? inanadıgın kitaba celiskili diyorsun olmıyan çarsafa kadın haklarını bılmıyorsun cevaplıyımmı? yoksa boşa ugraşmıyımmı

• Okuyanlarin halini goruyoruz ateistler cogalsin dimi

0|0
    0|0
    • Sende gelenekcisin biliyorum ateistlerin cogi Allaha inanır kuranı anlamadan okuyan ateist oluyor

• Dini sorgulamak bize mi kalmis sadece kurani kerim uzerinden yorum yapmak cok yanlis bisey peygamber efendimizden ogrenilenleri bir kenara mi atalim ben her yonden bakiyorum kusura bakma tek bir noktaya takilip kalmiyorum

• Sonra ozelden bol bol konusuruz telefondayım

• Bikauz malız

0|0
    0|0
  • Ne diyorsun ya. Git uyu.

0|0
    0|1
  • Mealini okuyorum

0|0
    0|0
  • Daha sevapmış diyen duydum bir kere ya. Cahillik işte.

0|1
    0|0
    • yalan anlamadan okursan sevap kazanmassın

• Allah Allah bay bilmişe bak sen 😂 sen türkçe okumaklada anlayamamışsın. Millet uzaya çıkıyor. Senin elindeki telefon bile gavurun malı onlarda cehenneme gidecek he 😂 kafanızın kılıyla uğraşmaya devam edin siz 😂

• Allaha es kosan cennete giremez inanma ozaman

• O ruhu hissedemediğin ve böyle dümdüz düşündüğün sürece hiçbir zaman anlayamayacaksın..

2|0
    0|4
  • Önce turkcesini okuyacaz ders alacaz sonrada arapcadan okumaya baslayacaz

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Kuran okunurken hüngür hüngür ağlayan Türkleri gören Arap, gülme krizine girdi.. sonra bunlar neden gülüyorsun mübarek diye sordular o ise şu cevabı verdi;
    Kadınların adet dönemini anlatan ayete ağlıyorsunuz, bu bana çok komik geldi.
    Ha bu arada allah ne yücedir.

2|2
    1|1
  • kardeş ben ne zaman okuyacak olsam mealini alır kitap gibi okurum ne demek istediğini anlamaya çalışırım ayıp ettin

0|1
    0|0
  • Katılıyorum

1|1
    0|0
  • şahsen yapılan birçok tercümeyi de yetersiz buluyorum. bir gün kendim yapmak istiyorum çevirisini. çünkü çok ağır dille çevirmiş çoğu kişi. meslekleri çevirmenlik olmadığından olsa gerek. ben hocayım arapça biliyorum bu bunu kastediyor diye uyarlamışlar resmen. sadece diyanet'in çevirileri kaliteli

0|0
    0|0
  • bu konuyu geçen bende sordum arap üstünlükçüsü çok

0|1
    0|1
    • arap kültürünü din sanıyorlar

• hemen hemen doğru şu arap kültürü yüzünden dilimize küfür kelimeleri girdi toplumsal eşitsizlik yarattı kadınlar evler hapis edildi

• Peygamberimiz zamanı Kuran yazılıp bitirilmiş miydi?

0|1
    0|0
    • kuran peygamberin zamanında kitap halindeydi kafanmı güzel?

• cok cahilsin yemın ederım bir bok bilmiyorsun

• Haklısın çok cahilim.

• Allah yok din yalan :D

1|2
    2|0
  • Arapça bilmiyor kuranı anlamak ićin arapça bilmek yetmez kuran arap edebiyatı dili barındırır içinde ana dili arapça olan araplar bile kuranı tam olarak anlamaz anlasaydı sayet bu durumda olmazları hepsi bir alim olurdu

0|0
    0|0
  • Dilini bilmediği bir kitabı okumaktan ne anlar insan?

0|0
    0|1
  • hee niye arapça okuyonuz la arap mısınız siz :D

0|0
    0|0
  • hadisleri çöpe at artık

0|0
    0|0
  • araplarin müslümanligi daha cekici geldigi icindir

0|1
    0|0
    • sorgulamıyorlar işte

• betonlasmis zihinleri kendi hallerine birakicaksin , ögrenmeye tartismaya en kapali toplum yobaz olanlardir

Yükleniyor...