Etrafınızda olup bitenlere ne kadar duyarlısınız? Hassas bir insan mısınız? Yoksa vurdumduymaz mısınız?

Sıradan bir gündü... Ellerim cebimde çıktım sokağa ve köşe başını döndüm... Bir erkek hunharca dövüyordu bir kadını! Adımlarımı yavaşlatıp ellerim cebimde ilerledim... Başka bir köşe başında aldatıldığını fark eden bir kadın hıçkırıklarla çıldırmışçasına bağırıyordu erkeğine! Ellerim cebimde ilerledim... Birkaç adım ötede bir erkek kendini reddeden kadına diz çökmüş yalvarıyordu, basitleştiriyordu kendini! Ellerim cebimde yürümeye devam ettim... Az biraz ilerledim ve bir adam başka bir adama pompalı tüfeğini doğrultmuştu! Adam yalvaramadan diğerinin tetiğe basmasıyla başından vurulan adamın beyni ayaklarımın ucuna düştü! Ellerimi cebimden çıkarıp bir sigara yaktım... Kuvvetlice çektim içeri dumanı... Başımı havaya kaldırıp gökyüzünü gözlerken üfledim dumanı yavaştan dışarıya... Sol elimi cebime attım... Ayak ucumda ki dağılmış beynin üzerinden atladım... Sigaradan kuvvetli bir duman daha çekip üfledim dışarıya... Elim cebimde, dudaklarımda bir ıslık ve yürümeye devam ettim...

0|0
30|11

En İyi Kız Görüşü

• Çevremde olup bitenlere karşı duyarlıyım evet. Özellikle mesleğimden kaynaklı çocuklara hiç dayanamıyorum. Onları dilenirken, çöp toplarken görmek beni kahrediyor.
    Ebeveynleri tarafından psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalan çocukları görünce içimdeki bütün nefreti bunları yapan ebeveynlere kusmak istiyorum.
    Sokakta eşine bağıran adamı gördüğümde elimde ne varsa ona atmak, haykırmak istiyorum.
    Ama şunu da itiraf etmem lazım ki ben korkak biriyim. Durumu önce analiz eder, sonra müdahaleye girişirim. Direkt olarak olayın içine kendimi atmam.
    Bunu belki kendini koruma güdüsü olarak da görebilirsiniz, umursamazlık olarak da görebilirsiniz. Fakat durum bu benim açımdan.
    Keşke daha cesur olup müdahale gücünü kendimde bulabilsem...

0|1
    0|0
    • Güzel bir yorum. Beğendim. En iyi görüşü ziyadesiyle hak eden bir yorum. Özünde herkes az biraz korkaktır! Fakat bazı olaylar insanı çileden çıkarır ve sabrını taşırır. Böyle hallerde ise insan köpürür adeta karşısındakine!

• Teşekkürler😊

• Rica ederim. :)

En İyi Erkek Görüşü

• artik beni hicbirsey etkilemiyor dünya yansa yorganim yok icinde umurumda degil

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 29

• 1 yıl önce akşam işten çıktım eve gidiyorum, her zamanki gibi otöbüse bindim arkamda oturan bayan kısık sesle ağlıiyor yanındakı ayida sana evde göstərici , göstericem deyip mirildaniyordu. 10 dakika falan yol gitdikten sonra bu ayi dahada fena bağırmaya başladı. Önce güzel dille olmaz ayıp falan dedim. Baktım banada küfür etmeye başladı. Tabi dururmuyum elimdeki çantayi kafasına kafasına vurdum sonra nasil bir kafa atdiysam ayi delirdi. Bana ha bana ))) Daldım buna tokat tekme haliyle tırnaklarim uzun olduğu için ayının yüzü kan doldu. Tırnaklarim gitdi kolum burkuldu ama ayinin dersini ayi gibi verdim. Sonra polis çağırdım g**** ped şişe yiyince kendine geldi.

1|1
    0|0
  • Benim hayatim hic boyle oykuleme teknigi uzerinw kurulmadi.
    Genelde dogaclama girtigim icin cok hassas olamadim :)

0|1
    0|0
  • Biraz hassasım

0|2
    0|0
  • Hassas bir insanim

0|2
    0|0
  • Herkesin derdiyle hemhal olurum
    Ama soğukkanlı olduğum için atlamıyorum hemen
    Azcık bekleyip sonra dalıyorum konuya
    Ve hep ben suçlu oluyorum 😊

1|2
    0|0
  • Duyarlıyım.

0|3
    0|0
  • ben eger konuşmazsam isem sucluluk duygusu cekiyorum. Insanlar ölüyor yaslarını tutuyorum. Karşimda biri agladigi zaman istemsizce gözlerim dolar. Eger ortada hak hukuk durumu olursa da dilimi kesip elime verseler yine konusurum. Cunku haksizlik karsisinda susan dilsiz seytandır.

1|1
    0|0
  • Ve kendini Sigarayla zehirleyerek

0|2
    0|0
  • Toplumsal olaylara duyarlıyımdır, benim cevremde bir kadına bir çocuğa bir hayvana bir çiçeğe zarar verilmesine izin vermem, ama ilişkilerimde de tam tersi vurdumduymazımdır.

0|1
    0|0
  • Cok hassas

0|1
    0|0
  • Vurdumduymaz olmaya çalışıyorum ama bir türlü olmuyor :)

0|2
    0|0
    • Sadece üzülür müsün yoksa tepkini daha kesin bir dille mi ifade edersin?

• Bişi dememe gerek bile kalmaz o anlar benim ruh halimi :) üzülmemeye çalışırım ama malesef yüzüme vuruyor kendimi ele veriyorum 😅

• Vurdumduymaz

0|2
    0|0
  • Duyarlıyım

0|2
    0|0
  • Çok fazla hassasım kendimden çok etrfımdakileri düşüncek kadar saf.

0|1
    0|0
    • Oy oy oy... Peki üzülmenin yanı sıra tepkini daha farklı gösterir misin?

• Ya eğerki elimen bi'şey gelirse yardım ederim duruma bağlı

• Vurdumduymaz değilim bazı seylerı çok kafaya takabılıyorum

1|1
    0|0
  • Tepkisiz kalamam

0|2
    0|0
  • Hassasım malesef

0|1
    0|0
  • Tepki gösterir yardım çağırırım

1|1
    0|0
  • kendi derdim bana yeter herkes kendini korumayı bilsin napalım yani

0|1
    0|0
  • Maalesef ki istemsizce fazla duyarliyim

0|2
    0|0
  • Çok fazla hassas duygusal bir. yapım var

0|2
    0|0

• Bazısına uzulurum bazısına mudahale ederım

0|1
    0|0
  • kardeş kitaptan aldın değil mi bunu?

0|1
    0|0
  • Çoçuklarla ilgiliyse duyarlıyım

0|1
    0|0
  • Duyarlıyımdır.

0|2
    0|0

• Duyarlı olmak üzülmek değildir üzülünce duyarlı olunmaz tepkimi koyarım zaten tepkini koyarsan duyarlı olursun.

• Degilim

0|1
    0|0
  • Ölecegimi bilsem dayanamam elimden ne geliyorsa yaparm din dil ırk cinsiyet hic farketmez..

0|1
    0|0
  • Herkesin yaşamı kendine kişi izin verdiği hayatı yaşıyor ben niye müdahale edeyim ki😏

0|0
    0|0
  • Bu yazı nedir?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Evet

0|1
    0|0
  • Vurdumduymaz

0|1
    0|0
  • Vurduymaz sayılırım

0|1
    0|0
  • pek duyarlı değilim.

0|1
    0|0
  • Hassasım

0|1
    0|0
  • Etki alanıma ilgi alanıma ve yaptırım alanıma göre değişiyorr

0|1
    0|0
  • Kesinlikle duyarlıyım

0|1
    0|0

• Anama kufur etmesin diger hicbirseye aldirmam

0|1
    0|0
  • Umursamazım kimse için üzülemem

0|1
    0|0
  • Etrafımda olup bitenlere bağlıdır. Yanlış görürsem çekinmem söylerim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...