Hayat insanı gün geçtikçe acımasız hale getirmiyor mu sizce de?

Eskiden olsa her insana üzülür derdini derdi edinirdim. Artık sanane ulan demeye başladım. Hayat bBende kötü olmaya başladım. ''Artık Allah yardımcısı olsun'' diyorum o kadar acıma duygum bitti sizde durum nasıl :)

Fikir ve düşüncelerinizde küfür, argo, siyasi dini etnik küfür barındırmaz ise sevinirim anlayışınız için teşekkürler :)
Hayat İnsanı Gün Geçtikçe Acımasız Hale Getirmiyor Mu Sizce de?
#pilavüstü #GeceninSohbetKonusu #DertleşmeSalonu #HayatYoruyorHerkesi

4|1
18|11

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bir hikaye vardır herkes bilir. Çocuğun teki sahile vuran binlerce deniz yıldızını tek tek suya geri atmaya çalışır. yanına bir adam yaklaşır ve "Bütün deniz yıldızlarını kurtaramazsın boşuna çabalıyorsun" der. Çocuk elindeki deniz yıldızını da denize fırlattıktan sonra adama döner ve cevap veriri." Evet hepsini kurtaramam ama bak onun hayatını kurtardım." Yani hayat böyle. Kurtarabildiğimiz deniz yıldızları varsa kurtaralım ancak kurtaramadıklarımız için de kendimizi suçlamanın anlamı yok. Ancak çoğu zaman kurtardıklarımızı değil kurtaramadıklarımızı düşündüğümüz için, ya da kurtarıp da bize gerekli karşılığı vermeyen insanları düşündüğümüz için yoruluyoruz. Oysa hayat bu yorgunluğu taşıyamayacak kadar kısa. Ne yapıyorsan yap kendin için kendi düşüncelerin, vicdanın, ahlakın için yap. Başkalarının değer yargılarına göre yaşamak insanı yorar, insanı bıktırır. Kendi değer yargılarınla yaşamaya başladığında anlayacaksın hayat yorucu ya da zalim değil. Onu berbat hale getiren bizleriz.

0|1
    0|0
    • Oda doğru ama ben süper adam olmadığın farkına vardım köşeden izleyen adam rolünü benimsedim biraz uzak kalıyorum acıma duygumu fazla kullandım sanırım bana da acır gözle bakanlar olmuştu bunun da etkisi büyük ben acınmayı istemedim hiç bir zaman yıkılmaz bir kale olarak gördüm kendimi sanırım bunun da etkisi var yıkılmamda

• Bir tarafa çok uzanırsan mutlaka seni karşı kutuba iter. Kendini yıkılmaz kale olarak görüp, adeta kendi duygularını ve kendi duygusallığını göz ardı etmen bu gün yaşadıklarının temel sorumlusu olabilir. Elbette seni tanımıyorum ve haddim olmayarak anlattıklarından yola çıkarak naçizane yorumlarımı yapıyorum. Sen kendin söylediklerim ve söylemediklerim içerisinden kendine özgü olanları mutlaka uygulayacaksın. Bu anlamda yaptığım tahlillerde de affına sığınıyorum haddimi aşıyorsame eğer. Duygu durumları üzerine konuşmak hassasiyet içeren konuşar olduğu için özenli konuşmaya dikkat ediyorum.
      Velhasıl kelam senin hayatının anahtarı senin ellerinde. Kendini olmadığın bir yere koyarak haksızlık etme. Hayatını zindana çevirme. Nerede mutlu oluyorsan orası senin yerindir. İyi olacağım ya da kötü olacağım, dert dinleyen ya da dert anlatan olacağım, siyah ya da beyaz olacağım diye koşullama kendini. Su akar yatağını bulur demişler.

• Teşekkür ederim cidden yorumun çok güzel haklısın hayırlısı demekte lazım içimi rahatlattın :)

Kızlar Ne Diyor 17

Erkekler Ne Diyor 10

• Hayat evet herkesi acımasız hale getirmeye çalışıyor. Ama ben hayata boyun eğmek istemiyorum. O çirkini gösterse ben güzelleştirmek istiyorum , o kötü gösterse ben iyileştirmek istiyorum. Bunlar benim kalbimden geçenler. Ben istiyorum daha iyi olmak ama gerçeklere bakcak olursak şurda birisinin canı yansa içimdeki hep iyi olmuş diyor , haketmiş diyor. Birisi yanlış yapsa içimden onun başına kötü şeylerin gelmesini istiyor. Ben bu yüzden hayata boyun eğmek istemiyorum. Hayat insanı kötüleştirir , çirkinleştirir ama en azından dışı böyledir. Belki içinde hala azda olsa ışık vardır , benim içimde var...

0|1
    0|0
  • evet cok guzel bir konu acmıssın bence kardesım aynı seylerı bende yasıyorm hiç sorma mk ne oldu böyle bıze ya. biz kucukken top oynarken yoldan teyze amca gectıgın durun olum kımse topa vurmasın der bekleyen cocukalrdık hayt bızı nasıl bu hale getirdi :)

0|1
    0|0
  • getiriyor :/

0|1
    0|0
  • Hayatın veya başka birilerinin bize bişey yaptığı yok biz ne yapıyorsak kendimize yapıyoruz , bize kimse çok sev de kaybet demiyo mesela biz sevip kaybediyoruz sonra alışıyoruz ve hayata eskisi gibi bakmıyoruz , hayat bize bisey yapmıyo yani veya insanlar da bize bisey yapmıyo kendi kendimizi kül ediyoruz bu hayatta

0|1
    0|0
  • hayatla mücadele edecek gücüm yok

0|1
    0|0
  • Kendimden önce milleti düşünüyorum içten içe bende tükenmeye başladım.

0|1
    0|0
  • Gün gelir lazım olur diye kıyıya köşeye sakladığım merhametlerim var

0|1
    0|0
  • Çünkü insanlar buna değmiyor. 😕

0|1
    0|0
  • Yorum yok...

0|1
    0|0
  • insanlar insanı alim de yapar , zalim de...

0|1
    0|0
Yükleniyor...