Şehit olmayı ister misiniz?

Her gün şehit olmak için dua ediyorum inşallah bir gün şehit olarak ölürüm peki siz ister misiniz?

Güncellemeler:
bu kadar sinirleneceğinizi bilsem sormazdım ne kadar da zorunuza gidiyo :D

0|0
11|17

En İyi Erkek Görüşü

• Ya bu alttaki yazanlari takma sen. onlardan daha delikanlısın Şehitlik en şerefli ölümdür İlim öğrenirken vefat eden şehittir Gurbette iken öldürülen veya ölen şehittir Bazı hastalık veya musibetlerle vefat eden şehittir Boğularak ölen şehittir. Yanarak ölen şehittir. Gurbette ölen şehittir. Yılan ve benzeri haşeratın ısırmasından dolayı ölen şehittir. Karın sancısından dolayı ölen şehittir. Çöken evin altında kalan şehittir. Damdan düşüp ayağı veya boynu kırılarak ölen şehittir. Üzerine taş yuvarlanarak ölen şehittir. Meşrû ölçüde kocasını kıskanan kadın Allah (cc) yolunda cihad eden gibidir. Ona bir şehit mükâfatı vardır. Malı uğrunda öldürülen şehittir. Canı uğrunda öldürülen şehittir Din kardeşini savunurken ölen şehittir. Komşusu uğrunda öldürülen şehittir. İyiliği emredip kötülüğü sakındırırken ölen şehittir. Ve vatanı için canı pahasına gece gündüz demeden bizlerin geleceği için çabalayan mehmetçik şehittir. bir yerdemi görev yapıyosun vs. Sacma gereksiz sorular soranlar şehit olmak için illa bir yerde görev yapmanız gerekmiyo.

1|0
    0|0
    • Cok tesekkur ederim

• asıl ben teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 16

• Şehitlik başkalarının ideolojileri uğruna ölmekse kalsın gitsinler kendileri kozlarını paylaşssınlar
    Koca ülke 2 kişinin çıkarları çatıştığı için ne hale geldi bence ortada şehit yok kavgada ölen insanlar var ben annemi babamı kardeşlerimi kadınımı cocuklarımı dostlarımı kötülüklere karsı savunurken ölüyorsam ki niye öleyim herkes akıllı olsa okusa cahil olmasa kavga bıle cıkmaz ben beni korurlarken iki askerimi şehit vermiş bir askerim o yüzden o dedğiniz o kadar kolay olmuyor

0|2
    0|1
  • Nasip kısmet Allah nasip etmişse olursun.
    Tabii bu dönemde şehit olarak hayata gözlerini kapatmak imkansız değil ama zor
    Önce Allah yolunda dört başı mamur bir şekilde İslamı yaşayabilsek ve ölebilsek

1|0
    0|0
  • isterdim herkese nasip olmaz

0|0
    0|0
  • bu zamanda çıkan savaşların hepsi danışıklı dövüş neticesinde çıktığı için pek de şehitlik mertebesine ulaşılabileceğini sanmıyorum yine de Allah bilir tabii ki.

0|0
    0|0
  • Ulan ne saçma bir milet olduk? Derdin ne neden şehit olacaksın? Ülken vatanın için bir görev mi yapıyorsun?

0|0
    1|1
    • kendı kendıne nıye sınırlenıyosun senı ılgılendırmıyosa cevap verme alla alla ya

• ya sokak ne alaka arkadasım ne kadar gerisiniz ya

• İlerde olduğunu gösterir

• Hayır. Git cepheye öl şehit olmak istiyorsan kimse için ölemem

0|0
    0|1
  • böyle şehit olunmaz

0|0
    0|1
    • anlamadım

• kendi kendinizze kelime uydurup gelmeyın sen bılemezsın enrde sehıt olunur olunmaz

• yaw kardeşim demek istedigim şehit olmak zordur anladın mı

• Evet bende istiyorum ama şehitliği hak edecek bir yaşam sürdüğümü düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • İsterim, vatan için can vermekten daha güzel birşey var mı ki?

0|1
    0|0
  • İstemem

0|0
    0|0
  • siz her ölene şehit diyrsunuz mk o adamın ölmedn önceki inancı biliiyrmusunz yokk

0|0
    0|0
  • Namazda ölmek veya şehit olarak ölmeyi isterim

0|1
    0|0
  • Türk kanı varda içinde doğuştadır o cesaret

0|0
    0|0
  • Dua ile olmuyor o işler tutan yok Tunceli kırsalına gidebilirsiniz

0|0
    0|1
  • Kendimi bildim bileli her namazımdan sonra Allah'a şehit olmak için dua ediyorum.
    Bu arada askerliği bedelli yapma imkanım da vardı ama yakın zamanda askerliğimi yapıp döndüm.
    Henüz şehitlik nasip olmadı.
    Ölümden korktuğumu söyleyemem ama kötü ölümden korkarım sadece.
    Kötüden kastım da acı ile ilgili değil.

Şehit olamazsam da bir insanın hayatını kurtarırken yani ölürken de iyi bir şeye vesile olarak ölmek isterdim.
    ya da ibadet ederken.
    Ama illaki şehadet getirerek.
    Allah yaşamın da ömrün de hayırlısını versin.

Ve bilmemesine rağmen atıp tutan, (belki de özellikle başka amaçlarla konuşan) kişiler için:

Allah yolunda şehit olarak ölmeyi isteyenler konusunda birkaç hadis-i şerif meali:

- Sıdk ile ihlas ile şehitlik isteyen, yatağında ölse de, şehit olur. [Müslim]

- Şehitlerin çoğu, yatakta ölür. Savaşta öldürülenin niyetini ancak Allah bilir. [İ. Ahmed]

- İhlasla şehitliği arzu eden, şehit olmasa da, şehitlik sevabına kavuşur. [Müslim]

Ve bunlardan başka da savaş dışındaki ölümlerde şehit olabilme ihtimali var. Mesela doğumda ve hırsıza karşı duranlar için özel durumlar var.

Ama bu aralar özellikle şehitlik konusunda sataşanların asıl amacı, şehitlik konusu üzerinden darbeye dur derken ölen şehitlerimize laf atmak, onları küçümsemek. Maalesef muhaliflik de çok seviyesizleşti ve alçaklaştı.

1|0
    0|0
    • Cok guzel anlatttin umarim sehit sevabi kazanirsin

• Amin

• En çok istediğim ölüm şekli.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• istemem

0|0
    0|0
  • bir kere öleceğiz, tabiki şehadet şerbetini içmek isteriz

0|0
    0|0
  • çok isterdim

0|0
    0|0
  • Darbe olayında Şehit düşenler için milyonlarca kişi dua etti
    Bana da nasip olsun böyle şehitlik

0|2
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • İsterim

0|0
    0|0
  • Neden şehit olmak istiyorsun cennet için mi

0|0
    0|0
  • İsterim

0|0
    0|0
  • Çok istiyorum

0|0
    0|0
  • Şehit olarak öldü n diyelim peki amellerin kötüyse gidermisin ya da bizim gibi şahsiyetler girer mi 😕

0|0
    0|0
  • Nasip olursu evet

0|0
    0|0
Yükleniyor...