Türk olarak doğmayı üstünlük olarak görenlere siz de gülüyor musunuz?

Üstünlük ırkta olmaz. Ben bir #Türk milliyetçisiyim lakin bu kişilerin milliyetçiliği çok yanlış anladıkları ortada. Yaymış oldukları faşizm duygularıyla ''Ben milliyetçiyim'' diye geçinirler. Hemen akabinde milliyetçiliği #faşizm olarak gören bir grubun peydahlanması da kaçınılmaz oluyor.

Bir insan ırkı ile asla yargılanamaz ! Bizler #Türkiye Cumhuriyet'i vatandaşıyız ve buna yakışır şekilde yaşamalıyız. Birlikte huzurlu ve mutlu bir biçimde yaşamanın tek yolu birlik ve beraberliktir. Bunun anahtarı da milliyetçiliktir. #Milliyetçilikte ırk esas alınmaz, bağlı olduğu devlet esas alınır.

#Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında bile milliyetçiliğin rolü büyüktür. Türküm. Ben de #Kürt bir ailenin çocuğu olarak doğabilirdim. Fakat benim devletim Türkiye Cumhuriyet'i, bayrağım Türk bayrağı, marşım #İstiklal Marşıdır. Bu sebeple ben kendimi Türk olarak görürdüm.

Ki Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi: ''Kendini Türk hisseden herkes Türktür.'' Burada ırk esas alınmaz. Irkı esas alanların da acaba soylarının Mete Han'a kadar uzandığını düşünmeden edemiyorum.

• Gülüyorum.
    69% (11)60% (3)67% (14)Oy Ver
  • Gülmüyorum. Çünkü...
    31% (5)40% (2)33% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

2|1
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Ben şu saf ırk olayına inanan insanlara çok gülüyorum. Sanki bana orta asyadan göçtükleri gibi kalmışlar da boş boş konuşuyorlar. 3 göbek geriye gitsen 5 farklı ırk çıkıyor neredeyse herkeste. Ne kürt tam kürt ne türk tam türk. Neyin kavgasını ediyorlar anlayabilmiş değilim. Aslında gülmekten ziyade acıyorum desek daha doğru olur.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kültürü ve ahlaksal değerleri olmayan hangi millet olursa olsun benim gözümde iki paralıktır. Şu anda en ideal yaşamın olduğu İsveç, Norveç ve Finlandiya bence en üstün kişiler.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Şahsen bende gülüyorum normalde kavga etmeye meyilli karsit gorus sunmaya meyilli bir insan degilimdir lakin bu konuda ciddi anlamda anlamiorum yaa asiri kaliplasmis turk kurt ayrimi yapma istegi filan kurt diye dislamalar ataturkun sozunu ornek te vermistim ben bir arkadasa ben bu soze katlmiorum gibisinden bir sey ifade etmisti sorsan asip keserler hepsi ama is icrata gelince pek yok dediklerine katiliorum ama malesef kaliplasmis fikirlerinden sapmior insanlar

0|1
    0|0
  • Sadece Türk için değil kendi ırkının üstün olduğuna inanan her millete gülüyorum. Türk doğmak üstünlük değildir dediğimde çok büyük tepkiler alıyorum beni Türk olmamakla, vatanını sevmemekle suçluyorlar. Ben vatanım için canımı veririm fakat bir Türk olarak söylüyorum Türk ya da başka bir milletten doğmak kesinlikle aşağı bir şey olmadı gibi üstünlük de değildir. İnsan üstünlüğünü insanlığıyla sağlayabilir.

1|1
    0|0
  • Yemek, içmek, temizlik gibi bir çok kültürümüzden dolayı Türkleri bazı halkalara nazaran üstün göre biliyorum, ama bu Irkçılık ve ya milliyetçilik anlamında değil.
    Yoksa insan gibi kesinlikle Ayrım yapmıyorum

0|0
    0|0
  • Güluyorum ve detaya hak veriyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• www.kizlarsoruyor.com/.../q4370918-kotuluklerin-olmadigi-bir-dunya-istiyorum
    Hic duydun mu yegenim?
    Bir türk dünyaya bedeldir
    Peki bir türk e ne bedeldir?
    Gülerek cevabini söyleyim 2 türk.
    Gülmekten baska yaptigiim tek sey; uzak durmakktir.
    Hepimiz dünyaliyiz; hepimiz esitiz ve hic kimse baskasindan üstün degildir derim.
    Ne onlar degisir ; nede benim bu yapim.
    Üstteki link ve senin gibi düsünenlerin cogunluk oldugu bir dünya sanirim daha yesil ve bariscil olurdu.
    Uzaydan bakinca innenin ucu bile degiliz ve hala irkcilik yapiyorsak ögrenecegimiz cok sey var bence.

0|0
    0|0
  • TÜRK olamak ayrıcalıktır

0|0
    0|1
Yükleniyor...