Türk olarak doğmayı üstünlük olarak görenlere siz de gülüyor musunuz?

Üstünlük ırkta olmaz. Ben bir #Türk milliyetçisiyim lakin bu kişilerin milliyetçiliği çok yanlış anladıkları ortada. Yaymış oldukları faşizm duygularıyla ''Ben milliyetçiyim'' diye geçinirler. Hemen akabinde milliyetçiliği #faşizm olarak gören bir grubun peydahlanması da kaçınılmaz oluyor.

Bir insan ırkı ile asla yargılanamaz ! Bizler #Türkiye Cumhuriyet'i vatandaşıyız ve buna yakışır şekilde yaşamalıyız. Birlikte huzurlu ve mutlu bir biçimde yaşamanın tek yolu birlik ve beraberliktir. Bunun anahtarı da milliyetçiliktir. #Milliyetçilikte ırk esas alınmaz, bağlı olduğu devlet esas alınır.

#Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında bile milliyetçiliğin rolü büyüktür. Türküm. Ben de #Kürt bir ailenin çocuğu olarak doğabilirdim. Fakat benim devletim Türkiye Cumhuriyet'i, bayrağım Türk bayrağı, marşım #İstiklal Marşıdır. Bu sebeple ben kendimi Türk olarak görürdüm.

Ki Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi: ''Kendini Türk hisseden herkes Türktür.'' Burada ırk esas alınmaz. Irkı esas alanların da acaba soylarının Mete Han'a kadar uzandığını düşünmeden edemiyorum.

• Gülüyorum.
    69%(11)67%(14)Oy Ver60%(3)
  • Gülmüyorum. Çünkü...
    31%(5)33%(7)Oy Ver40%(2)
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

2|2

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...