''Süslüman'' kelimesi sizce de çok itici değil mi?

Bu nasıl bir mantık hala anlayamadım. Bunun sadece tesettürlü olanlara damgalanmasına hayret ediyorum. Sanki sadece tesettürlü olanlar Müslümanmış gibi. Tesettürlü olmayıp süslenen bir Müslümana da süslüman mı diyoruz? Alttan pantolon giymiş üstten türban, alttan etek üstten türban... E giymişse bundan kime ne? Hala bu soruların sorulması ve ''süslüman'' adının verilmesi edepsizliktir.

Bazıları da ''Kapanacaksa tam kapansın , tesettürü kirletiyor'' derler. Asıl komik olan bunları söyleyenlerin daha düne kadar dedikodu, zina ve dinen uygun görülmemiş günahları işlemiş olmalarıdır. Sanki kendileri ermiş, o mertebeye ulaşmış da başkalarının günahını düşünür olmuş.

Makyaj yapıp alttan da tayt giyen bir türbanlı tesettürü lekelemez. Zira kimin Allah için kapanıp kapanmadığı da dışarıdan, hal ve hareketlerinden belli oluyor. Konumuz da bu zaten. İşin somutlaştırılması.

''Kapanacaksa tam kapansın'' sözüne de çok gülüyorum. Bu yobazların gittiği mantıkla gidecek olursak en azından onlar yarım kapanıyorlar. Yarım kapanmak hiç kapanmamaktan daha evladır. Mantık aynı mantık. Bu yobazların mantığıyla gidecek olursak mini etek giyen, şort giyen bir kadın da kendine Müslüman dememeli. Mantık gene aynı mantık.

Karınız veya kız kardeşiniz değilse kimsenin giyimine karışamazsınız. Kişi ister tesettürlü olur, ister şort giyer, ister mini etek. Bu kimseyi ilgilendirmez.

NOT: Yobazların belirttiği ''süslüman'' örneğinde bir tanıdığım yok. Bu sebeple eleştiri de kabul etmiyorum. Ki eleştiri yapanların da yobaz tayfadan olduğunu belirteyim.

2|1

Kızlar Ne Diyor 12

Erkekler Ne Diyor 7

Yükleniyor...