''Süslüman'' kelimesi sizce de çok itici değil mi?

Bu nasıl bir mantık hala anlayamadım. Bunun sadece tesettürlü olanlara damgalanmasına hayret ediyorum. Sanki sadece tesettürlü olanlar Müslümanmış gibi. Tesettürlü olmayıp süslenen bir Müslümana da süslüman mı diyoruz? Alttan pantolon giymiş üstten türban, alttan etek üstten türban... E giymişse bundan kime ne? Hala bu soruların sorulması ve ''süslüman'' adının verilmesi edepsizliktir.

Bazıları da ''Kapanacaksa tam kapansın , tesettürü kirletiyor'' derler. Asıl komik olan bunları söyleyenlerin daha düne kadar dedikodu, zina ve dinen uygun görülmemiş günahları işlemiş olmalarıdır. Sanki kendileri ermiş, o mertebeye ulaşmış da başkalarının günahını düşünür olmuş.

Makyaj yapıp alttan da tayt giyen bir türbanlı tesettürü lekelemez. Zira kimin Allah için kapanıp kapanmadığı da dışarıdan, hal ve hareketlerinden belli oluyor. Konumuz da bu zaten. İşin somutlaştırılması.

''Kapanacaksa tam kapansın'' sözüne de çok gülüyorum. Bu yobazların gittiği mantıkla gidecek olursak en azından onlar yarım kapanıyorlar. Yarım kapanmak hiç kapanmamaktan daha evladır. Mantık aynı mantık. Bu yobazların mantığıyla gidecek olursak mini etek giyen, şort giyen bir kadın da kendine Müslüman dememeli. Mantık gene aynı mantık.

Karınız veya kız kardeşiniz değilse kimsenin giyimine karışamazsınız. Kişi ister tesettürlü olur, ister şort giyer, ister mini etek. Bu kimseyi ilgilendirmez.

NOT: Yobazların belirttiği ''süslüman'' örneğinde bir tanıdığım yok. Bu sebeple eleştiri de kabul etmiyorum. Ki eleştiri yapanların da yobaz tayfadan olduğunu belirteyim.

2|0
13|8

En İyi Kız Görüşü

• Herkes tam onlar eksik zaten. İlgilenmiyorum kim naparsa yapsın

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• evet itici.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Ben suana kadar kimseye süslüman demedim kimseyide yargilamadim dedigin gibi haddime değil kendi kusurlarim gunahlarim varken baskalarin kusurlari gunahlari ustune oynamak yalniz su kapanacaksa tam kapansin lafina katilmiyor degilim katiliyorum bende kapanmayi dusunuorum lakin kapanip bir iki aya acilmak istemiorum veya ifade ettigimiz gibi daracik giysiler giyip vucut hatlarimi belli edip yuzume makyajimi yapip sadece bas ortusuyle kapanmak istemiorum kimseyi kinamiorum ama bence kapanmak her turlu olmalidir cunku bizlerin en azndan benm kapalilara bir ayri saygim vardr cunku kapanmak cidden bazen zordur ne bilim sacin terler rahatsiz olursuz vs vs ayrica dinin geregidir bundan saygi duyarim ama goruorum boyle sacinin yarisi acik makyaji masallah aciklardan abartili sasiorum kapanmak Allah icin ol. ali gosteris haline getirilmemeli tabi bunlar benm dusuncem...

1|0
    0|1
  • Hayir degil. Kapalilarin çoğu kendileriyle celisiyorlar.. Basini kapatmissan tum vucududa kapatacaksin. Kapaliyim demek dindarim dinimin kurallarina uyuyuyorum demek. Digerleri zaten kurallara uymuyorlar sacini kapatmayan zinada yapar dedikodu da, hatta bunlarin bir kismi musluman bile degildir. Sahi musluman olduklarini nereden biliyorsun? Kimsenin alninda yazdigini gormedim ben. Sacini ortup namazdan bihaber olanlar da var sacini kapatmayip namaza sarilanlar da... Sizin tek derdiniz ortu olmus.. Onemli olan insanlık ve ahlak!
    Bu yuzden yaptigin elestiri cok sacma...

1|0
    0|1
    • Evet önemli olan insanlık ve ahlak. Başını kapatıp pantolon giymesi kimseye zarar veriyor mu? Vermiyor. Bu durumda eleştiremezsiniz.

• bende daha önceden süslüman kelimesini kullanırdım ta ki senin burada ve bir başka yerdeki yorumunu görene kadar. o zaman kendimi de sorguladım. ben tam olarak yansıtamıyorsam başkasından da beklememeliyim. Haklısın.

0|0
    0|0
  • Kıçı açık olup tesetturluyum diyenler için cuk oturmuş bir kelime bence

2|0
    0|0
  • Allah belanızı versin din fukaralari

1|0
    1|1
  • Onlar daha itici.. Ortunmek demek basina carsaf gecir gex demek degildir

1|0
    0|0
  • kesinlikle

1|0
    0|0
  • Mantıklı..

0|0
    0|0
  • Kendini bilmez insanların sürekli başkalarını yargılaması vol153673726262.

1|0
    0|0
  • Kimse kimsenin hayatina dinine karisamaz o Allah ile kulun arasindadir

0|0
    0|0
  • Bence de en azindan onlar yarim kapanmis digerleri onu da yapmiyor

0|0
    0|0
  • Çok çok haklısın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Mensucat sanayisi sakallı şeytanların elinde.. Öyle olunca da dediğin abartılı ve gerzekçe giyinen süslümanlar çoklukta oluyor.. Aklını başkalarının hizmetine verenlerden doğru bir şey beklemek zor.

0|0
    0|0
  • değil

0|0
    0|1
  • Müslüman gibi giyinmeyince edepsizlik olmuyorda eleştirincemi edepsizlik oluyor tesettürle kimse alay edemez ya açık giyin ya da tesettürlü yarı böyle yarı şöyle giyinip kimse dalga geçmesin

0|0
    0|1
  • İtici değil bazılarına yakışıyor bu kelime.

1|0
    0|1
  • İtici değil.

0|0
    1|1
  • kafanızı yormayın bu kadar. takılan isteidği gibi takılsın. herkes kendine yapar.

0|0
    0|0
  • Sen neyin kafasindasin olum dünyaya dön mal

0|0
    0|0
Yükleniyor...