Müslüman olan kadınların, feminist olabilme ihtimali var mıdır?

Bir yandan kurandan bahsedip diger yandan "yhaa bn cok fministm. s. s" diyen insanlar hakkinda ne dusunuyorsunuz?

1|1
29|8

En İyi Kız Görüşü

• Türkiyede feminizm falan yok. Bu ülkede kadınlar avrupa ve amerikadaki hemcinsleri gibi hak mücadelesi vermedi ki! Atatürkün lütfu ile tepeden hak almış oldular. Zaten eğer vakti ile bir feminizm akımı olsa bugün kadınlar kendilerini bu denli ezdirmezdi.

Bunun yanında gerçek feminizm söz konusu olmadığı için feministim diye gezen pembe saclilarin ne düşündüğünü bilemem. Ama esasında bunun din ile alakası yoktur. Feminizm kadınların da erkeklerle eşit statüde bir insan olarak görülmek istediğinin ifadesidir. Hemen hemen her ülkede var olan ataerkillige bir baş kaldırıştır. Aslında ince düşünürsek şeriat ile biraz çelişiyor evet. Ama sonuçta ülkemizin de büyük kısmı tatlı su müslümanı zaten.

6|0
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• İslam kadının en büyük düşmanıdır.

4|0
    3|0

Kızlar Ne Diyor 28

• Kadını her bakımdan erkeklerin arkasında ve hakimiyetinde tutan bir dini benimseyen insanlar ataerkil zihniyeti de farkında olmasa bile destekleyen insandır.

3|0
    2|1
  • Kendisiyle çelişiyordur, kendi dininin emrettiklerinden bi'haberdir. Güler geçerim.

2|1
    1|0
  • Olamaz müslümanlik kendisi kadinlari aşağliyor nasil feminist olur anliyamadim ://

3|2
    0|0
  • Ben Müslümanım ve feminist değilim.
    Eğer söz konusu feminizm ise İslami feminizm de var.
    Ama ben o insanlarla asla aynı yerde olmak istemem.
    Feminizm, Müslümanları dışlıyor mu?
    Demek feminizm herkes için değilmiş. Tamam.

0|0
    0|0
  • Onlar arafta kalmış ne halt yiyeceğini bilmeyen pembikler bence.

0|0
    0|0
  • Hiç kuran okumamissa evet

0|1
    2|0
  • Komik olduğunu düşünürüm

2|1
    2|0
  • Müslümanım ama öyle tam anlamıyla din odaklı da yaşamam ve çoğunlukla kadınları savunurum erkek egemenliğinden nefret ederim! Eşit olmaları gerek.

1|0
    1|0
  • Var tabi. Biriside ben

1|0
    5|0
  • Onlar ikinci plana atılmaya dünden razı olmuş kişiler.

1|0
    0|0
  • Samimiyetsizsiniz.

1|0
    0|0
  • gereksiz feministliklere hayatımda yer yok

0|0
    2|0
  • Biraz fark var aslında ama bilemedim.

0|0
    1|0
  • Bilgi sahibi olmayan insanlar.

0|0
    2|0
  • Olabilir ki :/ feministlik din dışı birşey mi

1|0
    1|0
  • Üstünlük takvadadir -_-

0|0
    2|0
  • Feminizm ne allesen😂😂

0|0
    4|0
  • Feministlik kadına tapma gibi bişey o nasıl bir çelişki

0|0
    2|0
  • Feministlikten ne anladığına bağlı o gayet mantıklı

1|0
    1|0
  • Ahahh tabi ki hayır. Turkiye de öyle bir ihtimal olamaz. Hele müslümansan hiç olamaz

0|0
    2|0
  • olabilir neden olmasın?

1|0
    0|0
  • Olmamalı

0|0
    2|0
  • zeka fakirleri

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Kuran dememe sebeplerinden biri daha.

0|0
    2|0
  • feministliğin anlamını gerçekten biliyor musunuz?

0|0
    1|0
    • Fazlasiyla biliyorum merak etme

• :) kuranda kadin mirastan erkege gore az pay alir, kuranda erkek hafifce dovulmez kadin hafifce dovulur, kuranda kadin kapanir erkek tam gaz devam. Feminizmin özündeki eşitlik ilkesi bu saydiklarima gore nerede kaliyor sen aciklasana bi?

• şöyle ki erkek bedeni kadına göre daha güçlüdür kadına ailesini koruma görevi yani ailesini geçindirme görevi verilmemiştir erkeğe verilmiş kadına bu zorunlu tutulmamıştır bu yüzden kadın mirası kendine erkek tüm ailesine harcaması tavsiyesi ile kadına daha az yarısı kadar buyrulmuştur dövülme kısmında ise meal yanlışlığı var bence araştırmasını yapmıştım farklı görüşler var ancak Arapça çok farklı bir dil ve biz bunu tam olarak anlayamayız. Ayrıca kapanmamızın nedeni bazı abazalar nefislerini tutamıyor ve biz maalesef bunu yapmak zorunda kalıyoruz ben kapalı değilim ama karşı da değilim

• Öyle bir ihtimal yok

0|0
    2|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 7

• Yani haklısın. Bak bu dediğin doğru kısmen :)

0|0
    1|0
  • feminist ne bilmem

0|0
    2|0
  • Var kendim rastladım neyin kafasındaysa ya artık kuran çöküş dönemlerine girmeye başladı o kadar çeşitli kuran yorumları çıktı ki ayetleri o kadar farklı yorumluyorlar ki o kadına sor kuranda feminizm var der ayet gösterir

0|0
    1|0
  • o kendini feminist sanan kızlar yakışıklı görünce g. tlerini açıyolar.

0|0
    0|0
  • Neden olmasın?

0|0
    0|0
  • Ne düşüneyim, bizim ülke böyle bir yer işte.

0|0
    0|0
  • maalesef hayır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...