Parası Olan Askere Gitmiyor Bedelini Parayla Ödüyor.. Parası Olmayan Bedelini Canıyla Ödüyor Bu mudur Vatanseverlik?

Askerlik kısalacak diyorlar.. milyonlarca gereksiz tip askerliği yapmadı PARA ödedi.. Parası olmayan Fakir fukara çocuklarıda bir çoğu şehit oldu.. sakat kolsuz bacaksız kaldı... Yok kısa dönemi yok askerlik kısalıyor yok bedelli askerlik.. Sizce Askerlik Nasıl OLMALI?

0|1
4|15

En İyi Kız Görüşü

• Ülkeniz için canınızı vermektende kaçacaksanız adamım diye gezmeyin ortalıkta. Bknz; bilal erdoğan

0|1
    0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye'de adalet olmadığının güzel bir kanıtı.
    İşin tuhaf yanı en çok zarar görenler durumdan şikayetçi olmazlarken biz onlar adına üzülüyoruz. Ondan sonra kendilerini akıllı zanneden iktidar partisi yandaşlarının ortalarda gezip adam olduklarını sanmalarını hayretle izliyorum.
    Vatani görevimi güneydoğuda yaptım. Yaralananlar mı istersiniz şehit düşenler mi. Neler neler. Alt tabaka ölüyor, yaralanıyor ama oy verip durumdan şikayetçi olmayanlar da onlar.

Ordu profesyonel olmalı. Gencecik çocuklarımız askerlik adı altında sürünmesinler. İlla faydalanacaksak başka türlü görevler de alabilirler. Örneğin kamu hizmeti gibi. Ordu tamamiyle meslek olarak askerliği seçmiş kişilerden oluşmalı.

0|1
    0|0
    • Abi gurbette doğan turkler için ne dusunuyorsun?

• @Musodak
      Aslında ben askerliğin profesyonel bir meslek olması gerektiğini düşünüyorum. Aynı şey sizler için de geçerli. Bir genci ister kısa dönem ister uzun dönem isterse de yedek subay olarak askere almak doğru değil. Tam hayatını kurmak üzere olan bir gencin hayatından bu kadar süre çalmak haksızlık. Gurbette doğanlar için ise külliyen kötü.
      Muhtemelen avrupa zonunda yaşıyorsunuz. Oralarda nasıl vatan hizmeti altında muhtelif görevler yapma hakkı varsa o şekilde olmalı. Hatta Amerikan sistemi en doğrusu. Fakat bu sadece askerlikle alakalı değil tüm sistemin dönüşümünü gerektirir.
      Bu yanlış düzen içerisinde bedelli askerlik olabilecek en mantıklı çözüm. O yüzden yurtdışında yaşayanlar için bedelli askerlik kötü bir uygulama değil. Kaldı ki illa görev yapmak istiyorum diyene de kapı açık. O yüzden pragmatik ama geçerli.

• 2ay

EİC seçiminiz için teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 3

• Adaletsiz düzen

0|1
    0|0
  • Bence böyle olmalı istemeyen odesin parasını yapmasın hatta tamamen gönüllü olmalı bence ama para olmayınca başka seçenek kalmıyor çünkü canını verecek kadar fedakar olmak gönüllü yapılacak bir iş olmalı

0|1
    0|0
  • Adaletsizlik

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Askerlik zorunlu olmayacak, paralı askerliğe de karşıyım beleşe olmalı istemeyen gitmesin. Devlet askeriyeye harcadığı parayı daha profosyonel insanların eline teslim etsin. Tirlyonlar harcanarak gönderilen erzaklar hep dökülüyor. Zai oluyor. Ondan sonra görüldü ki profesyonel olmayan ordu personeli kolayca kandırılıp farkında olmadan darbe bile yapabiliyor :D Böyle rezillik yok. Komutanı ateş et demiş sivile emre uymuş zihniyete bak. Önüne geleni askere alırsan böyle olur. adam gibi profesyonel orduya geçilmeli herkez silah tutmayı ve zihniyetini kontrol etmeli. Ayrıca bunu meslek haline getirirsen sokakta kalan kimsesiz kalan insanlar askerlik yaparak vatanına milletine ve kendisine hayrı dokunan bir birey olabilir sokaklarda kalıp uyusturucu bağımlısı olacağına. Dhaa bir sürü madde var yazsam okumazsınız mk

0|1
    0|0
  • terörü askerlijkten korkutmak için çıkardılar bedelliyi parası olmayan isyan etsin askerlik kalksın diye arada bir çıkarıyorlar
    öğretmenlere tokat atmak bile yasak oldu
    ebeveyn çocuğuna göre hareket eder oldu
    şimdi soruyorum askerlikte kalkarsa bu yeni gelen nesil nerde adam olacak

0|1
    0|0
  • Zorunlu olmamalı.

0|1
    0|0
  • Kaldırılsın tamamen bu kadar salakk bir halk için ölmeye değmez. Ya tamamen kaldırılsın ya da herkes gitsin askere yok öyle para bastırıp gitmemek

0|1
    1|0
  • Askerlik dediğimiz şey profesyonel olmalı düşünsene adam 20 küsür yaşında adamı alıyorsun işinden gücünden ediyorsun... Maaşlı asker al hem insanlar işsizlikten kurtulsun...

0|1
    0|0
  • Ben Harp okuluna girmek için can atarken, millet parayı verip askerlik yapmamaya çalışıyor.(Ulan korkak şerefsiz şurada 1 yıl askerlik yapacaksın zor mu geliyor it )
    Bu bedelli askerlik yapmak isteyenler, savaş çıksa ilk başta kaçacak olanlardır.

0|1
    0|0
  • Devlet mi kaldı? Fetoyla tayyip savaşıyor bedelini askerler ödüyor. Parası olan tabii ki gitmez

1|1
    0|0
  • yapacak birşey yok

0|1
    0|0
  • Üni mezunu olarak uzun dönem yapıcam ben. Sıkıntı yok.

0|1
    0|0
  • Hepimizin vatani görevi seve seve değilse... ... yapılmalı askerlik. Okulum biter bitmezde gidicem param olsa bile. Umarım uzun dönem çıkar.

0|1
    0|0
  • ben 15 ay yaptım..
    tek çaresi var.. Profesyonel askerlik kardeşim..

0|1
    0|0
  • Adaletsizlik

0|1
    0|0
  • Parasi olmayan da okusun kisa donem yapsin sonucta genc nufus fazla bu kadar fazla er bulundurmak orduya da külfet ve para odenmesi de tsk nin yararına. Ayrica askerlik yapmak icin gonullu binlerce insan var zaten

0|1
    0|0
  • Kaldırılmalı ya da 1-2 ay olmalı..1 ay ama sağlam eğitimli bir 1 ay.. ve Erler asla operasyona gönderilmemeli..

0|0
    0|1
Yükleniyor...