Tesetture girmek istiyorum?

Selam aleykum arkadaslar. Ben eylulde tesetture gecmek istiyorum. Ertafim beni baya yoruyor hani evlenince gecersin falan filan. Ben bunlari takmiyorum ama bir sey var ben ferace, cok bos etek falan istiyorum. Benim surecim beni yorucak ama ben bu yolda israrciyim. Siz de tesettur hikayenizi bolusurmusunuz? bana moral olur

0|0
9|15

En İyi Erkek Görüşü

• İster istemez cevre elbette sni etkilicektir ama dusun cevre baskisina rahmen Allah rizasi icin girer ve sabredersen hersey duzeleck ve guzel olacak zararda olmasin emin ol.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ve aleyküm selam. Maşallah kardeşim sana, Rabbim yardımcın olsun. Ben ilk başta çok korkardım kim nasıl karşılar diye. Heleki yabancı bir ülkede yaşıyorsan yan gözle bakmalarından küfür etmelerinden korkarsın ama hiçde öyle değil çok şükür herşey güzel geçti. Rabbim öyle bir hissettiriyor ki sanki hep o örtü başındaymış gibi, herkes çok seviniyor. Birde güzel giyinebiliyorsan o zaman senden iyisi yoktur. Rabbim layıkıyla taşımayı nasip etsin ☺️

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Her konuda insanları takmayın hele bu konu da hiç takmayın hesaplar Allaha verilecek insanlara değil .

1|0
    0|0
    • Biliyorum zaten dedikleri aklima yerlesmiyor bile kismeti veren ALLAH diyorum. Evlilikle ne alakasi var diye dusunuyorum. Sadece tepkiler yoruyor insani

• Tesekkur ederim

• bir sen eksik kaldın tesettür için..

0|0
    4|0
  • Güzel bir haber bu

1|0
    0|0
  • Eger inancliysan Muslumanim diyorsan allah in emrini dinle nur suresi 30 31. Ayetlrine gore ortun boşver milleti. Baxer la mayoyla gezinen var hangi birni dinleyeceksin

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederim kardesim. Evet dun o sureleri okudum ALLAH izin verirse Kurandaki sekilde kapanmak isterim

• Randevu mu aldın eylüle?

1|0
    1|0
    • Tum yorumlari cevaplamaya calisiyorum olumlu ve ya olumsuz yorumlar fark etmez. Bak kardesim ben kimseyle alayci ve ya kalbini kiracak sekilde konusmadim burda. Sizden de bunu rica ediyorum. Eylul sebebim agustosta tesettur icin gerekli kiyafetleri alicam bunun icim babamin maas almasini bekliyorum simdi bir iki tane sey aldim. Birde eylulde dersler basliyicak oyle eylulde kapanip ilk adimimi atip cikicam IN SA ALLAH evden

• 1. i soruna cevap ben millete ve ya sana hic kimseye benim actigim konuya gelip yorum yapin demedim.2. i soruna cevap burda pek cok kisi iyi niyyetli konusuyor benimle. Ben sadece tesettur hikayeleri dinlemek istedim. Ve dedigim gibi olunlu ve olumsuz yorumlara da acigim zaten. Maada modanisaya gelince brnim kiyafetlerim tesetture uygun degil dar pacalo jeanlar felan. Layikiyla ortunmek istiyorum. Belki olurum eylule sag cikmam kapanamam onu da dusunuyorum merak etme kardesim. Kismet olursa daha erken gecmek isterim. Evden pek cikmam yazda dersler baslasim oyle gecerim diyordum.

• Konu icerigimde de belirttim zaten amacim susluluk degil kesinlikle.

• sen etrafın içinmi doğru bildiğin içinmi bunu istiyosun sen kalbini dinle

0|0
    0|0
  • Tesettüre nasıl gireceksin ben orada kaldım.

0|0
    0|0
    • Azerbaycanliyim turkceyi mukemmel derecede biliyorum ama boyle bazaen kelimeler yanlis cika biliyor ozur dilerim. Hatta soru basligini degistirecekdim soru iceriginde degistirdim basligi unutdum

• Şimdi oldu :) O zaman sorun yok kardeşim azeri kardeşlerimizi severim her zaman. Tesettür konusunda zorlu sürecinde başarılar :)

• ALLAH razi olsun kardesim

• Ne var biraderim bu türbanda?

0|0
    2|0
  • Defuzyonal bozukluk..

0|0
    2|0
  • sebep nedir acaba

0|0
    0|0
    • Sebepmi olur bunun icin? Olmasi gereken seyi yapmak isiyorum

• hmmm müslüman işi diyosun yani

• v. a. selam gir fazla kapanma bence normal olsun her şey dinimize göre siyah çarşaflara burunme

0|0
    0|0
    • Hayir siyah carsaf demiyorum da ama ne biliyim oyle dar pantalon felan bunlari tamamen attim giymem diyorum. Ferace istiyorum bol pantalonlar uzerine bol tunik felan. Zaten etrafim koyu renk sal takip bakinca gencsin bu ne diyor. Ama genelde

• Simsiyah degil hani sadecrle ferace istiyorum

• Islama uygun sekilde ortunmeyip modern suspuslu olacsk ve ibadeti eksik birakacaksan hic yorulma. Yorulmak emek hak edenler icindir. Hak etmedigin sekilde hareket rdersen kendini kandirirsin

0|0
    0|0
    • Hayir aksine bu konuyu o yuzden actim zaten. Merak ettim kim neler yasado tesetture girerken. Beni cok sikbogaz eden yok zaten. Bir iki laf soyleyem oluyor o da oylesine. Ben ferace , bos kiyafetler v. s istiyorum. Sadece burdaki kizlarim tesetturde ne giydikleri tesetture gecerken ne yasadiklarini bilmek istedim

• Gir kalbinle

0|0
    0|0
  • valla gireceksen de kendine kimseye zorla gir diyecek diye birşeyimiz yok ha ben eşime ne kapt diye kendini zorlarım nede kapattım diye ona karşı görüşlerim değişmez ben nasılsam herkes de kendini öyle kabul etsin.

0|0
    0|0
    • Her kesin dusuncesi farkli tabi

Kızlar Ne Diyor 8

• Canım kapalı değilim ama , bugüne kadar kapanan en az 10 arkaşım oldu diyebilirim.
    İlk başta , giyim olarak bocaladılar haliyle. Ama zamanla oturttular giyim zevklerini.
    Tek dileğim , çarşaf bürünmemen ve hakkıyla takmandır. Allah kabul etsin şimdiden <3

1|0
    0|0
  • Hafizliga gittigimde annem beyaz boydan bir elbise giydirip bide uzerine beyaz oru baglamisti oyle kapandim cok sukur.. yasim 7ydi

1|0
    0|0
    • Ne guzelll😍😍😍

• Onun icin birak milleti evlilik beklemeyi vs Hakka don vur kalbe Allah desin Rabbim hakkiyla kapananlardan eylesin

• ALLAH razi olsun kardesim

• Kardeşm benim hikayem şu kuran kursuna gittim 1 sene oraya surekli kapalı giderdim baktim çok güzel gidiyor neyse kuran kursunu bitirdim diklomamı aldim başka bir şehre taşındık orda işe girdim bir zamn sonra kapanma kararı aldim sabah annemin eşarplarindan taktim pantolan giyiyordum birden kapandığim içn üstum yoktu ama uzun hırkalar giydim pantolonumun üstune ilk başta çok zorlandim etrafim da herkes tuafina gitti. Ben pes etmedim niye kapndin açik halin çok daha yakişyor felan filan yani.
    Zamnla kiyafet aldim eşarplar aldım ve şu an güzel bir tesetturlüyüm. Kardeşim sana da tavsiyem şu içinden geliyorsa yap bunu içinden gelmesse açilma isteğin olur zaman ve kendine vakti gekincede kapan ve kardeşm pantolon giyme çok güzel etekler var onlardan al giy pantolon giyersende uzun pardesünün altina giy..

1|0
    0|0
    • ALLAH razi olsun kardesim tam da dusuncemi yazmissin. Ben de bir iki sey aliyim eylulde gecicem IN SA ALLAH

• ALLAH razi olsunn🙏🙏

• senden de razı olsun😊

• Benim değil ama arkadaşım kapanınca insanlar sen kendine ne yaptın böyle dediler kötü birsey yapmış gibi Allah yolunda giden bir insana destek olunmalı insanlar iyiliginizi istemez o yüzden hep kötü söylerler Allahta sana böyle birseyi nasip etmiş olur çok sanslisin Allah yolunu güzel etsin güzel yoldasin

0|0
    0|0
    • Aslinda yoluma tas koyan yok. Lafda soyleyemler oluyor oda cok buyutecek seyler degil. Sadece diyorum ki bir arkadasim elini koysa sirtima soyle hadi gec cok guzel bir sey yapiyorsun dese. Ama arkamda olduklarini biliyorum zaten sonucta arkadaslarim. Ailem desem babam duyunca sevinmistir bence gulup ne kadar yakistigini soyler hep. ALLAHa cook sukur ki kapanirsam o olur su olyr diyen birisi yok. Hatta kucuk sozcukleri buyuttugumun farkina vardim su an 😔ALLAH yar ve yardimcimiz olsun IN SA ALLAH

• Ben eminim ki kapanan insanlara hersey yakisir Allah yolu sonuçta

• Benim zorlama oldu biraz ama su an iyiki kapaliyim diyorumm sefamerveyi oneririm sana cok uygun ve guzel ben ordn alisveris yapiyorum bu arada tesetturlu olmak evlennce olmasi gereken bsey degill sen dogru yoldasin bu dedigim siteden alisverisini yap ve kapan bir an once kendin icinn ama

0|0
    0|0
    • Kendim icin istiyorum cok ama cok eminim. Ben Azerbaycanda oldugum icin sefamerve kargosu felan paha olur diye dusunuyorim ama bakarim sitesine tesekkur ederim kardesim

• Rica ederim ama yurtdisida var iyice aradtr

• Kendinden eminsen kapan. Zamanla alisirsin tesettur senin bir parcan olur. Ferace ya da dedigin gibi bol seyler giy.

0|0
    0|0
  • Bolusebilirim sanirim 😊

0|0
    0|0
    • Buyur🙈

• Allah sendende razi olsun
      Allah muvaffak eylesin insallah 😊😘

• IN SA ALLAH😘😘

• istiyorsan ailende karşı gelmiyorsa kapan bence

0|0
    0|0