Başlangıcım İslam'dı ancak İslam dini beni mutsuz kılmaktan başka bir işe yaramadı. Siz mutlu musunuz?

İslam dini bana mutsuzluktan başka bir şey getirmedi. Şu anda da mutlu değilim ancak Müslümanken daha da mutsuzdum.

Güncellemeler:
Yoğun bir acı ve ızdırap çekiyorum.

1|1
12|13

En İyi Kız Görüşü

• Bir ara her gün dua filan ederdim. İlginç olan, kendimi yakın hissettiğim bir yaratan olduğuna inanıyordum. Sonra mealler vs. okunmaya başladım. Aklıma yatmayan çok yer oldu. Zamanla dua etmeyi de bıraktım. Böyle sanki eksik bir şeyler var ama kesinlikle din değil. Eğer bir tanrı varsa beni ondan soğutan da insanların uydurma dinleridir. Evet, saçma.

1|2
    1|2
    • Müslümanlık da ne gibi bir soru işareti var ki? Ya da ateistlik de soru işareti yok mu? Eminim ateistlik de müslümanlığın 10 katı kadar soru işareti vardır. Ayrıca islamiyetin soru işaretleri cevaplanabiliyor ancak ateistlerin ki cevaplanamıyor.

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim Allah müslümanlar için dünya hayatı zor ve çekilmez gelecektir diye buyuruyor. Herhangi bir sıkıntın olmasa bile biyerlerde insanların doğal olmayan yntemlerle öldüğünü ya da öldürüldüğünü bilen bir müslüman nasış kahrolmaz İnsanlığı olan vicdanı olan biri aç kalmış biri için nasıl üzülmez ki?

2|2
    0|2

Kızlar Ne Diyor 11

• İslam adam gibi yaşansa insanlığımızın değeri bulunurdu bence. Dinlerden ziyade ruhundaki yaraya çare bulmalısın bence desteğe ihtiyacın var.

0|0
    0|1
  • yüklediğin anlama göre değişir hayatta nasıl mutlu olacağını bilmiyorsun ve bunu bir şeye yükle ek istiyorsun

0|1
    0|2
  • Mutluyum ama öncesinde huzurluyum

0|2
    0|0
  • Ne alakası var müslümanlıkla

2|1
    0|2
  • Bende :((((((

0|2
    0|0
  • Hayatını islamdan once ve islamdan sonra diye mi ayirdin? Neden mutlu degildin peki seni huzursuz eden neydi? Islami tam olarak yasiyor muydun peki ibadetler anlaminda falan?

1|0
    0|3
    • Hayır sadece Müslüman'dım hiç bir ibadet yapmıyordum.

• Hatayı tam da burada araman gerekiyor demekki. Hayatindaki yanlisi yanlis yerde aramissin sen sorun islamda degil. Sorun senin, hayatindaki huzursuzluğun nedenini ararken yanlis bir limana çıkmış olmanda. Islam cok guzel bir din, yasamasini bilene dunya hayati tasli bir yoldan ibaret fakat islami yasayan insan icin o taslar hicbir anlam ifade etmez cunku sonsuz mutlulugun burada degil Allah katinda oldugu bilinir. Daha once hic kuran okuyup namaz kildinmi? Inan bana dunyanin en guzel duygusu. Huzur islamda kardesim azicik sebat gostermen yeterli vaad edenin rahman oldugunu unutma.☺

• Benim kendimden haberim yokki :)

0|2
    0|0
  • Kafami bir seye yormuyorum. Oldugum gibi yasiyorum. Yanj bilemiyorum

0|1
    0|0
  • Mutlu değilim, dinden uzaklaştıkça mutsuzlaşıyorum.

0|1
    0|2
  • Mutluyum

0|1
    0|0
  • Erken kararlar..

0|0
    0|2
    • İki kelimeden muazzam analizler yapıp eksileyen yüksek mertebeli zeka düzeyine sahip arkadaşlar lokasyon bildirin bir demet gül göndereyim..

Erkekler Ne Diyor 12

• Sana mutsuzluğu getiren islam dini değil. İslam dinini vadettiği cenneti dünyada yaşama isteğindir. Unutma burası cenneti yaşama yeri değil hak etme kazanma yeridir vesselam...

3|1
    0|2
  • Evet

0|2
    0|0
  • evet! yaşasın! sonunda insanlar islam gerçeği ile yüzleşiyor... bu dinin yeryüzünden silinmesi dileğimle! doğru yoldasınız...

0|1
    0|0
  • Ben müslümanlığı tam bir şekilde yaşayamadığım için mutsuzum. Zaten yaşayabilseydim sorunda yoktu.

2|0
    0|2
  • Ne gibi mutsuzluk getirdi? Sadece meraktan soruyorum. Bana gelince gerçekten bana huzur veriyor islam

0|0
    0|1
  • Ben mutluyum Allaha şükür

0|1
    0|0
  • Müslümanken ne yapıyordun ve seni mutsuzluğa sürükleyen neydi?

0|0
    0|2
  • Tabiki mutluyum. Sorumluluktan kaçmak başta yalancı bir rahatlık verebilir ama sonunda çok daha mutsuz olacağın kesin.

1|0
    0|2
  • Değilim müslüman olucem

0|0
    0|2
  • mutluyum ELHAMDÜLİLLAH

0|1
    0|0
  • Müslümanlık denilince ne anlıyorsun?

0|0
    0|2
  • mutsuzluğunun nedenini söylersen yardımcı olabilirim