Kapalı kızlar hakkında sorularım var?

Ben kapalı kızların nadir olduğu memleketten hatta bizim bölgede hiç yok gayet normal selam verilen muhabbet ettiğim bölgeden istanbula geldim kapalı kızlar ile ilgili bazı uyarılarda bulundular tam bilgi almak istiyorum. Erkekler selam vermelimi? Bize gelen komşuya selam veriyorum bazen alıyor çoğu zaman almıyor bazende kendi selam veriyor elini uzatmıyorlar yok abdestleti bozulurmuş. Bazende tv izleyip oturduğumda geliyorlar salona ne meraba ne birşey kendi evimde selam vermiyorlar hatta rahatsız ediyorlar hiç umurları değil sonra kalkıyorum kapalı kız gördümmü ne yapacağımı şaşırıyorum örn. kasiyere para uzatıyorsun almıyor sonra uyardılar yok yere bırakmalıyım onlar alırmış bir soru soracağım soramıyorum yanlış anlarmı cevap verirmi vermezmi hep onalarla arkadaşlık kurulmazmı anlamadım bilgilendirirseniz sevinirim...

Güncellemeler:
benim olduğum bölgede normal vede anarmol hiçbir durum yaşanmıyor ne tecavüz nede başka birşey gayet rahatız sevgi ve saygılıyız. Kapalılık tamam ama selam vermeme cahillik ve kabalık gibi geliyor dağdan inmişler sanki
yok bu kapalılar bana göre değil hacıı

1|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• Gerçek olmasın bu selam almanın farz ya da vacip olduğu tartışmalı iken selam ya bu dinimizin parçası hoş davranış değil.

Kardeşim herkes kendinden mesul farklı davranışlar olabilir herkes farklı olduğundan ama selam konusuna ben üzüldüm buradan.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• nerde yazıyorsun tuncelidemi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Yani tam anlamıyla dininde imaninda olanlar tokalasmamaya çalışıyorlar diye biliyorum, ama selam vermeyeni de pek görmemiştim. Sen fiziksel temasa gecmemeye çalış her türlü.

0|0
    0|0
    • biraz saçma geliyor evet ama gerçekten selam bile vermiyorlar sanki dağdan gelmişler gibi

• Senin bahsettiğin kapalı kızların mezhepleri farklı.. Normalde erkegin elinden birsey alindiginda 'hanifi' mezhebine gore abdest bozulmaz.. İnsanlara selam vermek ki bu selam allahın selamıdır sünnettir.. Selam alandan çok veren kişi sevap kazanır. Yanlış davranmışlar

0|0
    0|0
    • hanefi falan nasıl ayırt edeyim ben en iyisi hiç muhattap olmamak selamımı almayınca deliriyorum ve birdaha selam vermem diyorum üstüne sövdürüyorlar kendilerine

• işte kurallar çok katı yanlış bir hareket yapmak istemiyorum yaptınmı adın çıkıyor bitti yanlış anlaşılmaktan korkuyorum

• Anlıyorum seni.. Kasılıyosun

• Ya cevap vermekte problem yok onların kabaligiymis ama ben de kapaliyim. dokunma olmasa daha iyi olur yani temas hariç konuşmada problem yok onlarda insan ama sadece erkeklere dokunmak hoş değil ondan istemiyorlar. mezheplerin bazilarinda evet abdesti bozuyor dokunma. selametle kardeşim...

0|0
    0|0
    • ben fizksel temasa alışmışım bunu nasıl unuturum blmiyorum konuşurken fiziksel temas edebilirim ve bu beni gerçekten geriyor hiç muhattap olmam daha iyi değilmi

• böyle düşündüğünüz için çok naziksiniz ön yargılı olmamaya çalışacam ama karşıma gelen kapalıların hepsi öyleydi ön yargılı davranmamaya çalıştım ilklerde ama sonra gerçekten daha farklı ve kötü düşünmeye başlamıştım ki o yüzden bu soruyu sordum asıl aradığım cevap buydu zaten. Gerçekten analttığım kişiler var ve sen ve senin gibi insanlara ön yargılı bakmamızı sağlıyorlar...

• Siz de haklisiniz ama biraz gayret ve dikkat işinizi gorecek ve iki tarafa da iyi gelecek 😊

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...