Müslümanların cogu yanlış gülsül abdesti almıyormu?

kuranda agza su vermek burna su vermek kulakları yıkamak enseye el ile su deydirmek yok bunları nerden gördünüz?

1|0
5|17

En İyi Kız Görüşü

• Annem öğrettiydi ve şu mini boy abdest ve namaz kitapları var ya onlardan birinde de aynısı yazıyordu kitap hala durur da nerede kaynak belirtmek açısından faydalı olurdu.

Allah kabul etsin cümle ibadetlerimizi.

Kur ' an ve sahih hadislerle sünnetlere uyarak yaşamaya çalışıyoruz.

0|1
    0|0
    • senin yorumlarını seviyorum yanlız sahih mevzusu başkadır hadiscilerin hadislere sahih demesi hadisleri toplıyan kişinin sahih demesine baglıdır bilmedigni cok şey var
      3 kere agza 3 kere burna su ver her yeri cıka sonra güsül abdesti kabul oluyor allahın böyle bir emri yokkki yüzü yıkıcaksın kolları dirseklere kadar yıkıcaksın başı mesht ediceksin ayakları yıkıcaksın sonra istersen burnuna 30 kere su ver ama dediklerimi yapmaları lazım cogu kız erkek cünüp geziyor :D

• evet haklısın sünnetler nafiledir yani ibadet yerine geçiyor tabiki de :)

• @aglayanpasta sorun yok ozaman bayan :)

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Ee öyle yapınca kabul olmuyor mu

1|1
    0|1
    • allahın emrini yapmıyorsunki tabiki olmaz

• Ya bak sana biseyler demek istedim ama kalp kirmak isi bana gore degil.. sen o kulla digi kelimeyi bir kere daha olc tart.. kurani kerimi yucelestirip hz muhammed (sav) i degersizlestirmis oluyorsun... peygamber efendimiz butun gelmis gecmis peygamberlerin en kiymetlisidir hayati boyunca bir tek ummetinin iyiligi icin allaha dilektw bulunmustur ve hepsi kabul edilmistir.. peygamber efendimizin yaptigi bir cok sunnet var gunumuze gelen ve bizimde yapmamiz iyidir farz farzdir zaten ki.. senin o dedigin sey var ya "allah unuttu mu boy abdestinin alinis seklini peygambere mi muhtac etti.. bu sozune cok kizdim kuran ayetleri nasil onunla indiyse hadislerde onunla inmistir peygamberin gorevi sence sadece kuran ayeti mi indirmek.. imanin sartina ne oldu allaha meleklerine kitaplarina ve peygamberlerine inanmak!! Hz muhammed (sav) 18 bin alemin efendisidir digerlerinden cok farklidir.. biz oldukten sonra sefaat hakkini kullanmamis tek peygamber olarak diyeck ki allahim ummetime sefaat eyle.

• @Atalante54 sende haklısın ne diyimki :)

• öyle almak yine de en temiziği.

1|0
    0|1
  • gülsül nedir?

1|0
    0|0
  • Guslun farzi kactir biliyo musun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Ağız burun geniz ve tüm vücut ıslandığında gusül tamamlanır.

1|0
    0|1
    • kuranda öyle bişi yok nerden uydurdun?

• Allahın kitabının hadislre ihtiyacı yoktur kuranda namaz acıkca anlatılır kardeşim sen neyın derdindesin

• engellemiyorum sana öyle geliyor iftira atma

• Tüh ya baksana hepimiz cünüp gezmişizyıllarca hatta İmamı azamlar imam ebu yusuflar imam şafiler , gazaliler, rabbaniler. bir tek sen temiz gezmişin be kardeşim vallahi helal olsun. Bunca sene bukadar islam alemi cunup gezdi bir tek sen temiz gezdin. Gusulde kafana güzel yıkamışın pırıl pırıl MAeŞALLAH. Aşağıda insanlara verdiğin cevapları görünce gerçekten sana acıdım

1|0
    0|0
    • kurandaki şekle uymuyorsunuzki mezhepcilere uyuyorsunuz

• vefat etmiş peygambere hadis kitalarıyla degil kuranla itat edilir

• Şu vefat etmiş peygamber lafını çok kullanmanda bir artniyet seziyorum. Hoş birşey değil.2. cisi ALLAH bizzat emretmişken senin bunu yalanlamanda saçma.3. cüsü Madem öyle ozaman sende dinlediğin hocaları bırakıcaksın hepsini kendin okuyıcaksın kurandan ne anladıysan onla amel ediceksin tamamı? Tek başına ve islamoğlunu ve bayındırı nede edip yükseli dinliyiceksin

• Müslümanların nesi doğru? Yıllarca yanlış yone secde edipte hatasını kabul etmeyenler var.

0|0
    0|1
    • genemı sen ya :D kurana ınanmıyor kuran müslümanlıktan bahsediyon

• yıllar sonra belki. D

• Acelemiz yok zaten.. Sindire sindire 😊

• kardeşim bilgisizliğini hor görmem fakat kur an da abdest namaz gibi bilgiler alt başlıkda yoktur bunları ayrıntılı şekilde peygamber efendimiz anlatmıştır kur an da yüzeyseldir

1|0
    0|0
    • allah kuranı eksik birakti peygambermı tamamlıyor

• hayır öyle düşünme sana örnekle vermiş olursam nasıl senin okul müdürün çarpım tablosunu toplama çıkarmayı cümle yapısını öğretmesi için öğretmenleri denetliyor ve düzen veriyorsa allahda peygamberini görevlendirip dini en güzel şekilde öğrenmelerini sağlıyor

• sende haklısın

• gusül aslında normal yıkanmaktan farksız fakat mezhepler herşeyi ritüelleştirdikleri gibi bunuda ritüelleştirmişler :D

0|0
    0|0
  • Kuranda olmayan herseyi red mi edelim yani Peygamber efendimizden gelen hadis ve aliskanliklari?

1|0
    1|0
  • ağza burna tüm vücuda farz diye biliyorum ben

1|0
    0|0
    • öyle bişi yok ayet nerde?

• burdaki ayetler kılınışı anlatıyor rekatlar kuranda yok diyorum anlamıyorsun :)

• bak ben de sana diyorum ki burada anlatılanlar esaslarıdır uygulamasını nasıl olduğunu peygamber efendimizden öğreniriz

• Ağıza 3 kez su alarak boğaza kadar çalkalanır.
    Burna 3defa su su çekilir her seferinde sol el ile sol el ile temizlenir.
    Bütün vücutta kuru yer kalmayacak kadar yıkanır.

1|0
    0|0
    • kuranda öyle bir emir yok

• Zaten demiyor mu la ilahe illallah muhammeden resulullah:)

• Kardeşim zaten gusül alırken kulak, ense yıkanmaz ki

0|0
    0|0
    • enseyi sıvazlıyorsun

• kurana göre yol çizmek gerek diyon kurandaki şekıl alıyonmu?

• Kur'anı kendi anlayabileceğim dile çevirebiliyorum hamdolsun

• Almiyom ben zaten 😂

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    1|0
  • Aciklamadan bisey anlamadim valla

0|0
    0|0
  • Niyet önemli kardeşim kabul olur sen merak etme :)

0|0
    0|0
    • allah unuttu dimi niyet önemli kim diyor onu

• Sen sana öğretileni yapta gerisini boşkoy bırak Allah karar versin ona da , çok dine göre yaşıyormuş gibi vaaz verme burda ya :)

• kurandaki sekıl alıyorum keyfın bılır

• Bende diyorum neden bastığım yerde ot bitmiyor

0|0
    0|0
  • Hepimiz yancaz boşver bunları kanka

0|0
    0|0
    • hepimiz cehenneme gidicegiz ozaman herkezi keselim mantıka bakarmısn

• Herkes onun dogrusu dkab boşver Turkce ye kafa patlat

• Aydınlat o zaman insanları

0|0
    0|0